Woonplus nieuws Minister Vogelaar opent 'Het Puttertje' Open voor klant en samenleving Woonplus steunt project 'huiskamer voor senioren in Nieuwland' Jaarverslag 2007 Onderhoud Zelf klussen? Tijdens haar bezoek aan Nieuwland op 7 juli, heeft minister Vogelaar aan de Mgr. Nolenslaan 'Het Puttertje' geopend, een 'huiskamer voor senioren'. Dit initiatief sluit aan bij het Wijkactieplan Nieuwland waarvoor Gemeente Schiedam en Woonplus Schiedam eind juni een overeenkomst tekenden. Nieuwland is één van de veertig wijken in Nederland die de komende jaren extra aandacht krijgen van de gemeenten, de woningcorporaties en de landelijke overheid. Als vervolg op de overeenkomst tussen de gemeente en Woonplus, tekende de minister een overeenkomst met Gemeente Schiedam. Woonplus was verheugd over de komst van de minister. Het wordt nu zichtbaar voor de bewoners dat er hard aan Nieuwland gewerkt wordt. Ontmoeten Woonplus heeft de overeenkomsten niet afgewacht. 'Het Puttertje' is een goed voorbeeld van een initiatief van een bewoner dat veel oplevert voor de wijk. Daarom steunde Woonplus het project van initiatief neemster Riet Putters, een actieve bewoon ster in Nieuwland. Woonplus zorgde voor de ruimte aan de Nolenslaan. Het Puttertje past namelijk perfect in het thema 'Ont moeten in de wijk', één van de onderdelen van het wijkactieplan. Samen buurten In de buurtpost aan de Troelstralaan bena drukte directeur-bestuurd er Karin van Dreven het belang van de buurtposten voor de Leefbaarheid in de wijken. Verder ging zij kort in op de traditie van samenwerking die Nieuwland kent. Zo is dit jaar bijvoor beeld samen met SWS, Maatschappelijk Werk en Seniorenwelzijn al het project 'Samen Buurten' gestart. Een project om talenten te ontdekken en problemen achter de voordeur te signaleren. Ook het dit jaar gestarte 'Woonpluscollege' geeft aan dat Woonplus graag door wil gaan met het zetten van concrete stappen in Nieuwland. Daarbij wordt zoveel mogelijk gezocht naar initiatieven die ook in andere wijken toepasbaar.zijn. Minister Vogelaar (midden) en Riet Putters (rechts) openen 'Het Puttertje', een huiskamer voor senioren in Nieuwland Onlangs verscheen het jaarverslag 2007 met de titel 'Open voor klant en samenleving'. Hierin verantwoordt Woonplus Schiedam de resultaten van het afgelopen jaar. Een korte schets van het verslag. Het verslag biedt veel informatie aan onze klanten en de organisaties en bewoners waar we mee samenwerken. Die samenwerking komt sterk terug in het jaarverslag. Woonplus laat bewoners en samenwerkingspartners graag meedenken, meepraten en zoveel mogelijk meebeslissen. Woonomgeving Met diverse partners werkt Woonplus aan een vitaler Schiedam met een gevarieerder woningaanbod. We zijn trots op de resultaten die in verschillende delen van de stad al goed zichtbaar zijn, maar we zijn er nog niet. Onze ambities voor de komende jaren blijven daar om hoog. De inspanningen van Woonplus gaan verder dan de woningen alleen. Een plezierige woonomgeving bepaalt namelijk voor een groot deel het woongenot. Woonplus heeft daarom-in 20©7 fbrs geïnvesTeerd in sociale projecten. Schiedammers De klant en de samenleving, dat is waar het in het werk van Woonplus alles om draait. Daarom vindt u in het jaarverslag, behalve een beschrijving van de resultaten in 2007, twaalf interviews met Schiedam mers. Zij vertelden elk een stukje van hun eigen verhaal. Heel verschillende mensen, met zeer uiteenlopende anekdotes. Er is ook een duidelijke overeenkomst: iedereen wil prettig wonen. Jaarverslag lezen? Het jaarverslag van 2007 is beschikbaar via www.woonplus.nl in de rubriek 'Woonplus Algemeen', via de link 'Op de hoogte blijven'. Woonplus geeft huurders veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veranderingen wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De voorwaarden zijn er om de veiligheid en een goede kwaliteit te garanderen, ook voor een volgende huurder. Als deze goed worden nageleefd, ontstaan er geen pro blemen bij verhuizing. De huurder mag de aanpassing dan gerust achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonplus daar zelfs een vergoeding tegenover. Het is ver standig om alle veranderingen schriftelijk aan woonplus te melden. Voor een aantal klussen heeft u schriftelijke toestemming van Woonplus nodig. Dan gaat het bijvoor beeld om het aanpassen van de indeling van de woning of veranderingen aan de gevel (zoals het aanbrengen van zon wering of een antenne). Meer informatie? U vindt de informatie in de brochure 'Onderhoud e_n. klussen'. .Vraag. Woonplus hiernaar of bekijk de brochure op www.woonplus.nl in de rubriek 'Huurdersinformatie'. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T 010 - 2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010 - 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www. hettoernooi veldnl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010 - 2045204 www.woonplusvvebeheer.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 augustus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10