juli 2008 De tweede editie Voor de huurder" Geef koolmonoxide geen kans Woonstad1 Schiedam i Ondernemende projectmanager gezocht 'Nieuwland Life!' In de wijken^ Zomerfeest Groenoord Woonplus Kort In het project 'Wijzer wonen in Schiedam' krijgen Schiedammers met een laag inkomen advies over energiebesparing en het 'binnen huismilieu'. Woonplus is deelnemer aan dit project. Als onderdeel van het project deed GGD Rotterdam Rijnmond een onderzoek naar kool monoxide in vijfhonderd Schiedamse woningen. Daaruit bleek dat in een kwart van de onderzochte woningen koolmonoxide aanwezig was. Koolmonoxide is een giftig gas dat geur- en reukloos is. Het komt vrij bij onvolledige verbranding. Wie te veel koolmonoxide inademt, kan last krijgen van griepachtige klachten als hoofdpijn, duizeligheid, misselijkheid, braken en een afnemend reactievermogenDe blootstel ling aan een hoge dosis kan zelfs dodelijk zijn. De belangrijkste veroorzakers zijn afvoerloze geisers, gasfornuizen, gas haarden en verkeerd geïnstalleerde of slecht onderhouden cv-instaHaües. Advies Een goed werkend gastoestel heeft een blauwe vlam. Een toestel dat slecht werkt is te herkennen aan gele vlammen. Is dit het geval, laat dan uw onderhouds monteur uw apparaten controleren. Mocht het vermoeden bestaan dat er koolmonoxide aanwezig is, meld dit dan ook aan de GGD. Verder gelden de volgende adviezen om een te hoge concentratie koolmonoxide in huis te voorkomen: - Laat jaarlijks uw gastoestellen door een erkende monteur controleren - Laat de schoorsteen elk jaar contro leren en zonodig vegen (kijk voor erkende schoorsteenvegers op www.aspb.nl) - Zorg voor goede ventilatie in uw woning. Zet in elke kamer een kiep raam of rooster open. Lucht uw woning twee keer per dag, minimaal een kwartier. - Eventueel kunt u een koolmonoxide- melder plaatsen. Deze is verkrijgbaar bij elke 'doe het zelf'-zaak. Kijk voor meer informatie op www.brandweer.nl in de rubriek 'veilig wonen'. Woonplus Schiedam is een ambitieuze en mensgerichte vastgoedonderneming. De komende jaren investeren we samen met partners een half miljard euro om het woonaanbod in Schiedam ingrijpend aan te passen aan de wensen van onze bewoners. Wij hebben ambitieuze plannen op het gebied van nieuwbouw, sloop en renovatie. Zo zorgen we voor een mooie stad met een gevarieerd woningaanbod. Voor deze projecten is een goede begeleiding nodig. We zijn daarom op zoek naar een onder nemende projectmanager met ruime er varing in de bouw, bij voorkeur bij een aannemer of ontwikkelende bouwer. Kijk voor de volledige beschrijving van de functie en de procedure op www.woonplus.nl en kies op de startpagina in de rubriek 'ga direct naar' voor 'vacatures bekijken'. Op zaterdag 13 september vormt het Willem Dreesplein in Nieuwland voor de tweede keer het decor voor 'Nieuwland Life!'. Tijdens dit evenement volgen tientallen verschillende optredens elkaar in een hoog tempo op. Van rap tot smartlap Nieuwland Life werd voor het eerst georgani seerd in 2006. De formule bleek te werken: Op het grote podium elke tien minuten iets anders te zien. Diverse soorten muziek en dans, van break dance tot klassieke dans en van rapmuziek tot Hollandse smartlap. Naast de optredens is er een rommelmarkt en zijn er vele activiteiten voor kinderen. De organisatie van Nieuwland Life is op dit moment druk bezig met het invullen van het programma. Super enthousiast "Ook dit jaar wordt Nieuwland Life weer een succes", zegt Jeffrey Davidsz, die namens Woonplus in de organisatie zit. "Er zitten weer heel veel super enthousias te bewoners in de organisatie. Zo wordt het een evenement dat bij Nieuwland past. We maken er een flitsend geheel van, waarbij we zoveel mogelijk gebruik maken van talenten uit de wijk. Noteer de datum dus alvast in je agenda!" Foto: Harry Nagel Noteer het vast in uw agenda: zater dag 20 september. Op die datum vindt namelijk het Zomerfeest Groenoord op het Bachplein. Dit is alweer de vierde editie van dit sfeer volle feest met muziek, dans, braderie, rommelmarkt en sportieve activiteiten. Aan het programma wordt nog druk gewerkt, maar het doel is onveranderd: het moet een daverend feest worden voor en door Groenoorders van alle leeftijden. Ook het thema is bekend: 'Groenoord heeft talent!'. Dat zal al voor het feest duidelijk worden, want de organisatie gaat hard op zoek naar talenten uit Groenoord. Heeft u zelf talent of kent u iemand anders die zich graag voor een kort optreden wil aanmelden? Dan is nog een klein beetje geduld nodig; de volgende maand start campagne die geen Groenoorder kan ontgaan. Serviceabonnement Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf maar vindt u een monteur te duur? Dan is het serviceabonnement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn namelijk volgens het huurcontract en de wetgeving voor u. Wanneer u een Serviceabonnement met ons afsluit, dan bent u een stuk goed koper uit. Voor 4,55 per maand staat er een vakman voor u klaar. Over voor- rijkosten, materiaalkosten en de arbeid suren hoeft u zich dan geen zorgen meer te maken. Meer informatie over het Serviceabonnement vindt u in de brochure 'Onderhoud en klussen'. In de tabel achterin de brochure staat welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. De brochure bevat ook de aan- meldingskaart. U kunt de brochure ook vinden op www.woonplus.nl; via de startpagina kunt u rechtstreeks naar 'serviceabonnement'. Voorkom inbraak! Gaat u op zomervakantie of een dagje weg? In deze periode zijn woningen extra inbraakgevoelig. U kunt zelf veel doen om de kans op ongewenst bezoek te verkleinen. Zorg ervoor dat uw woning een bewoonde indruk maakt. Laat de brievenbus bijvoorbeeld regel matig legen en laat de gordijnen open. Zorg verder voor goed hang- en sluit werk en plaats een anti-inbraakstrip op de buitendeuren. Meer tips vindt u op www.politie.nl in de rubriek 'Preventie'. Digitaal reparatieverzoek Wilt u een reparatieverzoek doorgeven? Dat kan ook digitaal via onze website www.woonplus.nl. Dat kan op elk tijd stip van de dag en alle dagen van de week. Ga daarvoor naar de startpagina en klik op de knop 'reparatie melden'. Na het invullen van uw postcode en huisnummer kunt u uw melding in vijf eenvoudige stappen doorgegeven. Na het 'verzenden' is uw reparatieverzoek bij Woonplus aangemeld. Binnen twee werkdagen ontvangt u een terugmelding. Dat is snel en efficiënt. Bovendien verloot Woonplus tot het einde van dit jaar dagelijks een rookmelder onder de ontvangen digitale meldingen. Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Wo. 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstra laan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 11