jjj pste Opknappen fis fll i fW--j i 11 ■fcyritpfa Leren meubels spuiten Schiedam mag best wat trotser zijn PflVfTIMI Het Nieuwe Stadsblad iongen (16) bekladt metrobuis Interesse? Kijk op www.huislijn.nl U zoekt een huis? U vindt een huis! Miuislijn nl\ MARCO WD vindt het te lang duren Vroege vogels zijn meeuwen te slim af Fietsen STADSREGIO R ROTTERDAM Woensdag 30 )üli! 2008 - Pagina 4 Steven zoektavontuurtje SCHIEDAM - Overdag is hij een echte avonturier en 's avonds een kroelkat. Steven is een lieve, ge zellig kater die van aandacht houdt Met andere katten kan hij het wat minder goed vinden. In een rustig huishouden is Steven op z'n best Wie ziet deze mijnheer wel zitten? Meer informatie over Steven en andere dieren is te vinden op www.hargahoeve.nl foto: sharon de heer SCHIEDAM - De politie heeft een 16-jarige jongen aangehou den, die met een spuitbus diver se tags had aangebracht op een metrobuis. Agenten zagen de jongen samen met een kom paan over het hek klimmen bij begraafplaats de Beukenhof, aan de zijde van de oude slacht- huisbuurt. Vier agenten zijn de begraafplaats opgegaan om de jongens te zoeken. Ze vonden de knapen ter hoogte van de metrobuis, waar ze met een spuitbus in de weer waren. Bij het zien van de politie gingen de jongen ervan door. Na een kor te achtervolging werd een jon gen in de kraag gevat. Hij had twee markers bij zich. SCHIEDAM - Mogen de Schiedammers altijd wel wat te mopperen hebben op hun stad, in werkelijkheid staat Schiedam er helemaal niet zo slecht voor. Tot die conclusie komt de Kamer van Koophan del in het Centrum Signaal, een uitgave van het Centrum management. Was Schiedam in 1990 nog een vergrijsde stad inmiddels ligt het aantal 65 plussers op het landelijk ge middelde. De stadseconomie floreert, zo is aantal arbeids plaatsen de laatste tien jaar met 25 procent toegenomen en minstens zo belangrijk; de werkloosheid daalt. Op de Schiedamse bedrijventerrei nen wordt twee maal zoveel geld verdient als gemiddeld in Zuid-Holland. Ook wat het in komen betreft is Schiedam be zig aan een inhaalslag. Het netto besteedbaar jaarinko men ligt nog 300 euro onder het Nederlands gemiddelde, dat was in het verleden meer. Kansen zijn er volop. De stad ligt aan het water, is goed be reikbaar en heeft een mooie binnenstad met een aantal be langrijke toeristentrekkers. I koop huur nieuwbouw 102.000 woningen Maassluis Schiedam Rotterdam Lorentzdreef 1 289.000 k.k. iBIue Makelaars www.hulslijn.nl Galjoot 13 257.500 k.k. Schneider Advies BV www.huislijn.nl Deensestraat 52A 105.750 k.k. Ideaal Makelaardij o.z. www.huislijn.nl Als uw leren stoel of bankstel nog lekker zit maar er niet lekker meer uitziet kunt u een keuze maken: Nieuw kopen of laten spuiten? U kunt een dag gaan winkelen of u belt Marco Leer en vraagt wat het kost om uw comfortabele bankstel een facelift te geven. Bel 0186-603268 vooreen prijsopgave ECONOLOGJSCH DE BESTE* Marco Leer B.V., Nijverheidsweg 31, 3274 KJ Heinenoord,Telefoon: 0186-603268 www.marcoleer.nl SCHIEDAM - De WD is ver baasd dat de werkzaamheden aan het kruispunt Broersvest- 's Gravenlandseweg en Boter- straat - Overschiesestraat zes weken gaan duren. Volgens de partij heeft het college eerder de indruk gegeven dat het werk drie weken in beslag neemt. In schriftelijke vragen aan het col lege van b en w wil de partij we ten waarom de gemeenteraad niet is geïnformeerd. Ook vraagt de WD of voldoen de rekening is gehouden met de wensen van winkeliers. Dit om dat de werkzaamheden op za terdag, een belangrijke koop dag, zijn begonnen. De aanpas singen zijn nodig voor de Tram plus. SCHIEDAM - Om de meeuwen te slim af te zijn, gaat Irado de vuilniszakken in Oost vroeg in de ochtend ophalen. De wijk wordt de laatste tijd weer flink geplaagd door hongerige meeu wen, die op zoek zijn naar een snelle hap. De vogels pikken de vuilniszakken open en maken een flinke bende. Het gevolg is dat er veel klachten binnen ko men over zwerfvuil op straat. Kennelijk houden de meeuwen niet van vroeg opstaan. Door de vuilniszakker eerder op te halen denkt Irado de overlast te kun nen indammen. Bewoners kun nen hun huivuil op de ophaal dag tussen 5 en 7.30 op de stoep zetten. DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Hij is wat ver baasd over de brief waarin de grote opknapbeurt voor de Burgmeester Knappertlaan door de Fietsersbond wordt af gedaan als een verzameling ge miste kansen. Wethouder Yo- rick Haan heeft immers nog maar een week geleden overleg gevoerd met de Fietsersbond over de aanpak van het voor de regio belangrijk stuk weg. "Ik vind het ronduit teleurstel lend en jammer," aldus de wet houder, "vooral omdat ik een week geleden nog uitgebreid overleg heb gehad met de Fiet sersbond." Wie weieens over de BK Laan heeft gefietst, weet hoe slecht het wegdek ter plekke is. Grote boosdoener is de opdruk af komstig van de bomen op de laan. Er ligt nu een plan waarbij het riool zal worden aangepakt, het fietspad gedeeltelijk zal worden verplaatst en geasfal teerd en de bestrating in zijn geheel zal worden aangepakt. Hoewel de Fietsersbond blij is dat er eindelijk iets aan de slechte staat van het wegdek wordt gedaan, vinden zij de procedure veel te gehaast. Zij beschuldigen de wethouder er van dat er nauwelijks overleg is geweest met de betrokken par tijen zoals ENECO en bewo ners. "Onzin," aldus Haan, "Natuurlijk is er contact ge weest en zijn er afspraken ge maakt Er ligt bijvoorbeeld een grote gasleiding onder het weg dek van de BK-laan daar is uit gebreid over gecommuniceerd. De bewoners zijn op 24 juni door de ONS geïnformeerd en er komt na de vakantie periode BEKENDMAKINGEN ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Albrandswaard Barendrecht Bernisse Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend: dat het dagelijks bestuur op 24 juli 2008 heeft besloten: om de concessie Bus Rotterdam ca met ingang van 14 december 2008 en met een looptijd van 3 (drie) jaar op grond van inbesteding te gunnen aan RET N.V. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt door belanghebbenden een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het dagelijks bestuur. Rotterdam, 24 juli 2008, Namens het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris, mr M.C. Jansen. bouwen aan samenhang www.stadsregio.info

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 4