Schiedam Zomerse verrassing op de Koemarkt centrum Ouderwets lekker! Nieuwe sierraden, vertrouwd gezicht ~1 Schiedam heeft wind in de rug Strand aan de Schie Column Gratis ijsje op koopzondag Colofon w de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Met interesse heb ik het Cen trum Signaal van juli '08 gele zen, waarin belangrijke con clusies worden getrokken met betrekking tot het imago van Schiedam. Belangrijkste conclusie is dat de vele bedrijven van wereld klasse in onze stad en de schoonheid van de histori sche binnenstad Schiedam kunnen helpen aan een posi tiever imago, zowel onder haar eigen burgers als voor de buitenwereld. Het onderzoek uitgevoerd door de Kamer van Koop handel, geeft aan dat het Schiedam economisch voor de wind gaat, echter dat er ook een aantal punten van verbetering zijn die de aan dacht verdienen. En dan moet vooral gedacht worden aan de winkels in de binnen stad van Schiedam. Het pro bleem is dat veel inwoners van Schiedam hun inkopen buiten Schiedam doen. Aan beveling is om de binnenstad zo aantrekkelijk te maken dat veel meer Schiedammers er een bezoek aan brengen. Het komt bij mij dan ook vreemd over dat deze con clusie nog niet door gedron gen is tot het gemeentebe stuur. De ophef die er nu weer is over de bereikbaar heid van de binnenstad naar aanleiding van de aanleg van de Trambaan is daar een lo gisch gevolg van. Daarom roep ik de Gemeente op om samen met de ondernemers de kansen te benutten in Schiedam. Jan Dolk Bestuurslid, penningmees ter, Stichting Centrumma- - nagement Schiedam. 'Strand aan de Schie' mag met recht een zomerse ver rassing worden genoemd. Een uitnodigend strand- terras midden in de stad, op de Koemarkt. Heerlijk om hier - bijvoorbeeld na uitgebreid te hebben ges hopt in de Schiedamse binnen stad - in het mulle zand te stap pen en in de schaduw van een palmboom of fleurige parasol te genieten van een verfrissend drankje of een lekker hapje. "Ook al zitten we midden in het centrum, hier waant menigeen zich toch even helemaal bui ten", lacht Joke van der Vlies, één van de initiatiefnemers van het eerste uur. "Dit is ons twee de jaar al", legt ze uit. "Jammer dat we de afgelopen weken zo weinig zonuren hebben gehad, maar ik hoop dat we er nog veel te goed hebben!" Het 'Strand aan de Schie' is vorig jaar spon taan ontstaan als een geza menlijk initiatief van de diverse horecaondememingen en win keliers uit Schiedam. Zij ver enigden zich in de Stichting Promotie Koemarkt met als doel om in het centrum (de Koemarkt) van Schiedam een trendy zomerse plek te creëren waarin elke Schiedammer zich kan vinden. Trendy plek "We wilden er natuurlijk iets bijzonders van maken. Niet al leen overdag maar ook tijdens warme zomeravonden met sfeervolle verlichting!" Gezien de enthousiaste reac ties is dit prima gelukt want zodra bezoekers de sfeervolle bamboeomheiningen binnen stappen waant menigeen zich op een echt strandterras com pleet met zand, ligstoelen, pa rasols en, niet te vergeten een houten 'strandkeet'. Hier is van alles te krijgenijsjes, frisdrank, lekkere lunches maar ook kof fie of een koud biertje. De hapjes en drankjes worden ondermeer verzorgd door Grand Café de Amstelbron en Bar-Restaurant Havana. Wij doen er alles aan om het Strandterras tot een succes te maken; helaas hebben we het niet voor het zeggen wat het weer betreft", aldus Van der Vlies. "Maar", benadrukt ze, als het hier regent, dan regent het ook in Hoek van Holland en Scheveningen. Met dit ver schil dat je hier in Schiedam lekker droog kunt gaan winke len in bijvoorbeeld de Nieuwe Passage!' Het strandterras aan het 'Strand aan de Schie' is geo pend tot en met 20 september. Woensdag 30 juli 2008 - Pagina 8 Winkelen bij Highstreet UI Tien jaar lang was schoenmake rij Highstreet een begrip in de Hoogstraat en sinds 2 weken er vaart John Lecluse ook de aan trekkingskracht van zijn nieuwe locatie aan de Passage. Veel van zijn trouwe klanten zijn al langs gekomen. John Lecluse is 'Gil de' schoenmaker in Schiedam en omstreken. Dat betekent dat hij ook schoenen van bekende merknamen (ondermeer van Bommel en van Lier) kan en mag herstellen met de exclusief daarvoor bestemde herstelma terialen. In 2003 werd John Le cluse zelfs uitgeroepen tot een van de 10 beste schoenherstel lers van Nederland! Aysel is al vele jaren een zeer te vreden klant van Highstreet. Al vanaf het begin in de Hoog straat. Natuurlijk vindt ze deze nieuwe locatie helemaal top! Aysel waardeert vooral de goe de service van Highstreet, en dan in de meest brede zin. "Of het nu gaat om het repareren van mijn schoenen, het maken van sleutels of vanwege de sto merij!" "Ik kom hier alleen maar als het nodig is, hoor", zegt Hans bijna verontschuldigend. Maar dat blijkt best regelmatig het geval te zijn. "Ik kies bewust voor Highstreet. Dat komt omdat hij zo netjes en secuur werkt. Echt hoor, zo gaan onze schoenen nog veel langer mee!" SCHIEDAM - De winkeliers Tijdloos de ijsjes uit. Zondag van de Nieuwe Passage en 3 augustus is het weer koop- Broersveld trakteren het pu- zondag in de binnenstad. Een bliek komende zondag op goede gelegenheid om gezel een ijsje. In de Nieuwe Pas- lig te shoppen in het histori- sage staat 's middags de ijs- sche centrum. Neem ook cokar van La Venezia, in het eens een kijkje op de curio- Broersveld deelt lunchroom samarkt in het Broersveld. Van Es trends watches opent zaterdag officieel de deuren in de Nieuwe Passage. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst en foto's: Klaaske Geerst Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huisMedia Gezellig lunchen op het terras v Petit Restaurant Vidocq Quick Lunch is al meer dan dertig jaar gevestigd aan Broersvest 57a. En al die jaren kent Vidocq veel vaste klanten. Het is er dan ook erg gezellig. Het nieuwe terras is tijdens de lunch goed bezet. Restauranteigenaar Frans van Harmeien en zijn echtgenote Sonja worden geroemd om i Vidocq. hun Hollandse gerechten. Meestal staat Frans in de keu ken. "Hij maakt de lekkerste ge bakken aardappeltjes van de hele stad!" zegt een stamgast die net aan tafel gaat. "En heer lijke soep. Op de ouderwetse manier gekookt, zoals mijn moeder die vroeger maakte, maar dan net iets lekkerder" Momenteel wordt nog hard gewerkt aan de laatste de tails, maar vanaf zaterdag openen Anne en Leen van Es hun nieuwste trendshop 'Van Es trends watches' aan de Passage nr 3. Inderdaad, zij zijn de derde ge neratie in de 'Leen Van Es Juwe lier '- familie. Leen van Es nam in 1995 de zaak van zijn vader aan de Hoogstraat over en paste het concept gaandeweg aan de tijd aan. Ook breidden zij de zaak verder uit en openden in 2007 een eerste Van Es trends watches in Maassluis. Voort gaand op dit succes volgt nu ook een Van Es trends watches in Schiedam! Met wekelijks nieuwe sieraden en horloges van merken als Fos sil, Diesel, DKNY en GUESS je wellery. Maar ook bekende merken als Davis, TW steel, Al liance relatie ringen, MEXX en NewBling! "We vinden het heel belangrijk dat de naam 'van Es' herken baar blijft", vertelt Anne van Es. "Want het concept verandert wel, maar wij niet! We willen graag de goede band met onze klanten in stand houden. Ook behouden wij ons reparatieate lier, waarin we zowel sieraden, horloges als klokken repare ren." Van Es trends watches, nieu we Passage 3 in Schiedam. Tropische sferen aan de Koemarkt

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 8