Vliegende start! NieuWland De beste zorg bij u in de buurt Arantxa Rus toch niet Vroeger PPSC blij met legertje spitsen Nieuwe aanpak Careyn haalt mensen uit het dal Bouwen in de zomer www.carey dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsbiad Woensdag 13 augustus 2008 - Pagina 19 REGIO - Arantxa Rus zal dit jaar niet verschijnen op het Bokx Vastgoed-Futuretoer- nooi, dat op maandag 25 augustus start op de banen van de Vlaardingse tennis vereniging Holy. De winna res van vorig jaar komt niet voor op het lijstje van acht tien speelsters, die direct geplaatst zijn. Deze plaat singslijst wordt aangevoerd door de Oostenrijkse Patri cia Mayr, de nummer 149 van de ATP-ranking. Voor de veertien overige plaat sen meldden zich 42 quali fiers, waaronder ook veter aan Brenda Schulz-Mccar- thy. SCHIEDAM - PPSC kende een competitie geleden een vliegen de start. Zeven punten uit drie wedstrijden, waarvan er een met 8-0 werd gewonnen. Zater dag opende de derdeklasser oe fencampagne in en tegen Hon- selersdijk met een 5-2 zege. Ook niet misselijk Toch wil Harry van Kapel er nog geen conclu sies aan verbinden. "Het was wel een beetje geflat teerd", damt hij de mogelijke euforie in. "Wij hadden er twee trainingen meer opzitten en dat was zeker in de slotfase merk baar. Het was duidelijk, dat ze er toen doorheen zaten. De enige conclusie, die ik aan de winst wil verbinden is, dat we goed bezig zijn." De van Zwaluwen gekomen Kevin Liefhebber nam drie doelpunten voor zijn rekening, Henri Mentink (top scorer van vorig seizoen) en Mi- scha Keemink (terug na een jaar WK) ieder een. Het maakt duidelijk, dat de Schiedammers over een legertje afinakers be schikken. Van Kapel is er uiter aard mee in zijn nopjes. Het is een rijkdom, die menig trainer jaloers zal maken. De meesten moeten het doen met een echte spits. "En wanneer die dan weg valt heb je een probleem", con stateert PPSC's regisseur. "Ik dus niet." In de aanloop naar het West- landse optreden heeft Van Ka pel overigens nauwelijks strate gische oefeningen gedaan. "We zijn vooral conditioneel bezig geweest. Dat dat wat stijve spie ren op zou leveren, was te voor spellen. Maar ik heb tijdens de wedstrijd flink doorgewisseld. Zeker ook om iedereen lekker wedstrijdritme op te doen." Welke rendement dat dadelijk in de competitie gaat opleveren houdt hij even voor zich. "Vorig jaar finishte PPSC als achtste en dat moet te verbeteren zijn." SCHIEDAM - De zomermaanden bleken in het verleden altijd zeer geschikt om te bouwen en te verbouwen. Zoals in 1985 toen de korfbalvereniging Harga bezig was met de uitbreiding van het clubgebouw. Tegenwoordig komt er een rijdende silo met beton. Destijds werd het kruiwagen na kruiwagen aangevoerd met de benenwagen. Ruim twintig jaar later is er van die noeste arbeid niets meer oven het gebouw is gesloopt Werken met zorgverleners die tijdelijk de regie in han den nemen, kan kwetsbare mensen weer op de rails zetten. Die conclusie trekt het thuiszorgteam van Ca reyn Schiedam. De zorgver- lenerid.eJ:eams.vaa Careyrv- in Schiedam werken nu met zogeheten eindverantwoor delijke verzorgenden en verpleegkundigen. Zij kijken verder dan een eenvoudige hulpvraag zoals ogen drup pelen en nemen zonodig - en met instemming van de cliënt - tijdelijk de touw tjes in handen. "Ongeveer 25 van onze cliënten in Schiedam heeft meer ondersteuning nodig dan in eerste instantie lijkt", zegt Careyns zorgcoördinator Diana Plein van het Schiedamse team Nieuw- landl Het begon met een douchebeurt Nu is Careyn er niet voor om meer zorg te leveren dan nodig is. Dat gebeurt ook niet. Regelend optre den leidt er toe dat na het nemen van enkele doelge richte maatregelen iemand z'n zaakjes weer goed op orde krijgt. Wijkverzorgen- de Joke Weber van Careyn geeft een voorbeeld: "Ik kwam bij een alleenstaande vrouw zonder kinderen van 86 jaar. Ze had Careyn gevraagd of iemand haar af en toe kon helpen met douchen. In een gesprek met deze mevrouw bleek dat ze grote financiële zorgen had. Ik heb haar toen incohtact gebracht met Schuldhulpverlening en ik regelde dat vrijwilligers van een seniorennetwerk haar post op orde brachten. En o ja, ik hielp met de aan vraag voor aanpassingen in de douchecabine, zodat ze zich voortaan veilig zelf kon douchen". Werken met eindverantwoor delijke zorgverleners blijkt in Schiedam een schot in de roos te zijn. Diana Plein: "We doen alles met instem ming van de cliënt. Dat kan, omdat we de tijd nemen en omdat een vertrouwensband ontstaat die mensen.soms lang.hebben-rooeten-misseiTr- Kiik tussen zorgverlener en cliënt Als een nieuwe zorgvraag binnenkomt, doen we altijd eerst een intakegesprek en bekijken we de achtergrond van de cliënt. Vervolgens kiezen we de zorgverle ner die het beste bij deze mevrouw of meneer hoort. Want in de klik tussen zorg verlener en de cliënt ligt het succes van onze aanpak". 24-uórs forg, consultatiebureau voor senioren, gespeciaiislerde medffsch-tèchnische zorg, persoonlijke verzorging en verpleging,^intensieve zorg, alarmerir|j, klussendiéhst, huishoudelijke hulp, zorg aanvragen.-**-"^ Bezoekadres Careyn Nieuwland: 's Gravelandseweg 557

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 19