Scholieren ploeteren 'voor nop' 1' Even een blokje om Mms Delta Deurwaarders Stage Expositie Positief De 19e Omloop STRUÜK ESSTRUMK www.omloop.com GMB de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad mwrtnvwiv Woensdag 13 augustus 2008 - Pagina 5 DOOR MARIANNE VAN VEtZEN SCHIEDAM - Volgend jaar zullen jongeren in de hoog ste klassen van de middel bare school een maatschap pelijke stage moeten vol gen. Dit betekent dat zij kennis maken met én een onbetaalde bijdrage moe ten leveren aan de samenle ving. De leerlingen van de Havo 4 klassen van Spie- ringshoek deden afgelopen jaar alvast een proef bij Stichting Eigen Werk. Het viel best een beetje tegen, die veertig uur vrijwilligerswerk die de leerlingen havo 4 moes ten volbrengen. Ze moesten al lerlei klusjes doen: Ramen lap pen, was ophangen maar ook zoiets simpels als de telefoon aannemen zorgde soms voor stress. Annemarie Engels van Stichting Eigen Werk, heeft de scholieren begeleid. Bij Stich ting Eigen Werk zitten cursisten De maatschappelijke stage van de havo 4 scholieren van SG Spieringshoek is onder werp van een tentoonstel ling is het Stadskantoor. Bij Stichting Eigen Werk liepen het afgelopen jaar 14 leerlin gen stage. Omdat het een proef betrof hoefden de leer lingen slechts veertig uur aanwezig te zijn. Als de maatschappelijke stage vol gend jaar een feit wordt, zul len leerlingen 72 uur aan de slag moeten. die soms tussen het maatschap pelijk wal en schip zijn gevallen, en daardoor in probleemsitu aties terecht komen. "Ik moest af en toe wel lachen om de jeug dige onbeholpenheid," vertelt ze, "Jongeren nemen meestal de telefoon op met 'Yo'. Ik moest ze echt leren dat ze hun naam moesten zeggen en be leefd moesten vragen wie ze aan de lijn hadden." Het viel de scholieren vooral te gen dat zij voor hun gevoel echt nuttig werk deden maar dat daar geen beloning tegenover stond. "Er wordt zoveel verre kend in de maatschappij. Als die jongeren een boodschap voor hun ouders doen, krijgen ze daar al geld voor. Het is moeilijk voor hen te accepteren dat je voor niks staat te boenen." Aan het einde van de stage bleek de periode voor de scholieren toch een nuttige ervaring geweest te zijn. Zij kwamen bij de Stichting onder andere in contact met een Iranese vluchteling. "Die man vertelde wat over zijn ach tergrond en dan zie je dat ze in eens met hun neus op de harde feiten worden gedrukt." De leerlingen zagen ook wel één voordeel in de stage: 'Het staat goed op je cv.' Hoe is het eigenlijk voor allochtone leerlingen om een maat schappelijke stage te volgen en zijn allochtone maatschappelij ke organisaties bereid om hun deuren open te zetten voor iede re leerling? In opdracht van het ministerie van OCW is een on derzoek gegaan en werden er gesprekken gevoerd met allocht one leerlingen en hun docenten. Uit de interviews kwam naar voren, dat allochtone leerlingen vooral heel positief denken over het nut van een maatschappelijke stage. Stichting Omloop Goeree-Overflakkee sjóend® ZIEKENHUIS DIRKSLANO De negentiende Omloop van Goeree-Overflakkee staat op stapel. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus lopen weer honderden mensen het eiland rond. Letterlijk! Van Ooltgensplaat tot Ooltgensplaat, helemaal langs de buitenkant van Goeree-Overflakkee. 110 kilometer over dijken, duinen, strand en slikken. En dat binnen 24 uur. Is dit te ver voor udoe dan mee als estafette team. Even een blokje om: een sportieve prestatie neerzetten. Geheel verzorgd. Kinderen kunnen ook meedoen. Zij lopen op zaterdag 5 tot 15 kilometer, afhankelijk van hun leeftijd. Vanaf Galatheese Haven of Oude-Tonge. Geen zin in zo'n heroïsche wandeltocht, maar wel in een 'gewoon' blokje om? Bezoek dan als toeschouwer de Omloop van Goeree-Overflakkee. Wees welkom om uw vaders, moeders, broers, zussen, kinderen, vrienden en buren aan te moedigen. Of om het gewoon eens te zien: 110 kilometer wandelen door het prachtige landschap. De opbrengst van de negentiende Omloop van Goeree-Overflakkee is bestemd voor: Stichting Vrienden van Ziekenhuis Dirksland Stichting Moedige Moeders Goeree-Overflakkee HSV The Islanders ZML De Ark MAKELAARDIJ Rabobank Actief In Gezondheid j1 Ervaar de zekerheid Maatschappelijke Stage: Een leerling van Spieringshoek in gesprek met de Iranese vluchteling Ali.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5