Woodstock aan de Oude Maas Culinair genot in kunst Clark De soul van topzanger Tribute to old times I Groot speelveld Klassiek in Buiten naar in Ahoy Rotterdam film kijken r mensen zoals de Weekkrant Het Nieuwe Stadsbblad Woensdag 20 augustiisV. Agenda- REGIO - Bang voor de concur rentie van het Zomerterras in Vlaardingen. Welnee. Wood stock aan de Maas, dat dit jaar z'n primeur beleeft en in het zelfde weekend valt als het laat ste weekend van het terras (het laatste weekend van augustus) boort een totaal andere doel groep aan. Woodstock aan de Maas wordt een tribute aan dat 'andere' Woodstock dat 39 jaar geleden het Amerikaanse plaatsje Bethel op z'n grondvesten deed schud den. Het verschil tussen Bethel 1969 en Hoogvliet 2008? In ieder geval het aantal toeschouwers. Op het festivalterrein aan de Heerlijkheid worden maximaal zevenduizend festivalgangers toegelaten. In Woodstock wa ren dat er indertijd ruim half miljoen. "We willen niet dat het uit de hand loopt", verklaart or ganisator Wim de Neef. Heel toepasselijk: de toegangs prijs wordt e69,- voor drie da gen Hoogvliet. Afzonderlijke kaarten kosten e 25,- voor de vrijdag en e30,- voor zowel de zaterdag als de zondag. Bestel len kan via internet: www.woodstockaandemaas.nl of bij alle vierhonderd Primera Winkels. En zeker niet aan het terrein, op last van de politie! "We willen geen wantoestan den in Hoogvliet." SCHIEDAM - In Pand Paulus aan de Korte Haven is op zater dag 30 augustus de finale van het culinaire kunstproject 'Je bent wat je eet' Dat wordt ge vierd met een lang lint van tafels op de Korte Haven, die van Pand Paulus tot en met Lepels Eten/Drinken loopt. Er worden tal van activiteiten verzorgd die allemaal iets te maken hebben met eten en drinken en kunst. Voorafgaand aan het evene ment wordt er van 10.00 -12.00 uur in het Stedelijk Museum een workshop gegeven voor kinderen. Wie nog meer wil we ten over het thema kan een dag eerder (vrijdag 29 augustus) een lezing bijwonen. Opgeven kan in Pand Paulus of via info@stichtingkunstwerkt.nl Aan de expositie werkten onder andere Vera Harmsen, Willen van Hest, Yvon Koopman,Ger ard van Soest, Inge van Haas- tert, Nancy Hoogstad, Eric Ruy- gers, Karin de Visser, Elly Zwaanswijk en Kim Zeegers mee. Al bij de opening eind juli was het al (culinair) genieten, foto pr VLAARDINGEN - Het Zomer terras is al jaren een spring plank voor vele artiesten... maar ook een podium voor ge arriveerde musici. Boris trad er op, Raymond van het Groene- woud en Thé Lau. Dit jaar komt Alain Clark naar 't Hof. Vorig jaar volstrekt onbekend, nu, na een prachtig album en twee dikke hits, staat hij aan het begin van een internatio nale doorbraak. Alain Clark heeft een authentieke soulvolle stem en klinkt on-Nederlands. De liedjes hebben een interna tionale allure en blijven bij op een bijna onontkoombare van zelfsprekende manier hangen, vorig jaar stond hij al op het verlanglijstje van het Zomer terras en nu komt hij echt. Een buitenkansje voor alle fans want Clark zal over niet al te lange tijd verhuizen naar de grotere podia. Zaterdag vanaf 22.30 uur in 't Hof. WWW, DEWEEKKRANT.NL AGENDA Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00 -17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Grote Kerk Lunchconcert Aad Zoutewelle speelt werken van onder andere Leyding en Puccini op het monumentale Van Peteghem-orgel Van 12.45-13.15 uur Markt, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00-17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Zomerterras 18.30 uur Zomerterras Huisband 19.30 uur Finale Zomerterras concour sen Wereldmuziek 22.00 uur Teatro due Mondi uit Italië met Fiesta, een verhaal gebaseerd op een roman van Gabriel Gar cia Marquez. Over de jonge Erendira die door haar groot moeder tot prostitutie gedwon gen wordt. Met vuur, rook en uitdagende gevechten van mannen en uitdagende vrou wen. 22.30 uur Apparatschik. Het eerste en populairste project van de Duitse russenparty-scene. Een mix van volksmuziek, ska, rock en polka. 't Hof, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00-17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Zomerterras 18.30 uur Zomerterras huisband 19.00 uur Hendrik Co met het Russi sche museum van Boris Is- nietch. Een Russische clown op doortocht. Gevlucht uit zijn va derland... en met een eigen verhaal. Boris vertelt het in een kleien caravan waar hij ook zijn vaderland bezingt. Clownerie met een vleugje melancholiek straattheater. Loop door tot 23.00 uur. 20.00 uur Manoesso Inferno Festival. Vuurtheater met allerhande spectaculaire vuureffecten en visuele trucs. Reprise om 22.00 uur 21.00 uur Giovanca Sound van soul, pop en hihop dat resulteerde in haar debuut album Subway Silence 22.30 uur Alain Clark De Nederlandse soulsensatie van het jaar staat aan het begin van een internationale door braak. 't Hof, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00 -17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Zomerterras 12.00 uur Cobra La Principal d'Amster- dam Orkest dat de eeuwenoude sardana speelt (melancholieke melodieën en opzwepende rit mes) die afkomstig is uit het spaanse Catalonië. 13.00-17.00 uur Circus Hannes Co Circusspeelplaats voor kinde ren, vaders, moeders en opa en oma's 13.30 uur Kosmopolis met Together, Fo rever De Burenwinkel. Zang en beeldende kunst die de bu ren dichterbij elkaar moeten brengen. Reprise om 15.45 uur 14.00 uur Kindertheater Fratsen De theatermakers van Fratsen nemen de kinderen mee Fan tasieland waar er altijd gefeest wordt. 15.00 uur Fratelli Fiasco met Circo Fiasco Clownspektakel met komisch illusionisme, hilarische even wichtstoeren en hartverwar mende muziek. 16.00 uur Meriendacena Flamenco, jazz en latin ver smolten tot een nieuw muzi kaal geheel. 't Hof, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidland Van 10.00 -17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00-17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Sportcentrum Vlaardingen Kidsland Van 10.00 -17.00 uur Zwanensingel, Vlaardingen Visserijmuseum Graven in Vlaardingen Tot en met 14 september Westhavenkade, Vlaardingen Streekmuseum Kinderboeken uit en over de tweede wereldoorlog en de molens van Vlaardingen Iedere zaterdag en elke eerste zondag van de maand van 14.00 -16.00 uur. Kethelweg, Vlaardingen Vons en Van Santen Maritieme werken van Bert Ot to uit Maassluis De Groene Luiken Fototentoonstelling van Klaas Burger en Ton Delfos Oosthavenkade, Vlaardingen Galerie van B Expo hedendaagse kunst Elke zaterdag geopend van 11.00-17.00 uur Zuidbuurt 89, Vlaardingen Jenevermuseum Expo van Mexicaanse fotograaf Jose Pablo Hernandeez Schiedam Kunstwinkel 't Walvis Kunst achter open deuren. Bijzonder porselein van ver schillende kunstenaars Tot en met 6 september Schiedam Harg Spaland Overzichtsexpositie Dave Rensman (1938 - 2007) Willem Andriessenlaan 2, Schiedam Zomerterras Kunsttoegangshekken ge maakt door meer dan twintig beidende kunstenaar en foto grafen. Ontmoeten een interactief kunstobject ontworpen door Rinke Baaima. Vier weekenden lang in 't Hof in Vlaardingen Tribute to Jimi Hendrix, oftewel een eerbetoon aan de echte Jimi Hendrix, die in '69 op Woodstock optrad.Zo zijn er heel veel tributes, het laatste weekend van augustus. foto: whm In één jaar tijd brak Alain Clark door in Nederland. Nu is het buitenland aan de beurt

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 15