pakt uit met de spectaculaire Auping Veil nes First Class actie auping ar H Markant Midden-Delfland, een wereld apart Boekbespreking De Boshoek Markant Midden-Delfland een wereld apart Hoeve Nu een prachtige Sony combinatie Cadeau bij aankoop van een Auping Royal Wellnessbed!* www.linkerlisse.nl LinkerLisse <\'f' dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 20 gugustu&^^ Jiqgifla,^.,. Lens vangt de natuur DOOR FRANS ASSENBERG SCHIEDAM - Ruim vier honderd foto's heeft Gem ma van Winden-Tetteroo in haar prachtige boek 'Mar kant Midden-Delfland, een wereld apart' afgedrukt Zij is dol op dit gebied en wil het liefst er zoveel mogelijk van vastleggen. Voor schrijfster Gemma van Winden is Midden-Delfland heel bijzonder. Enthousiast en betrokken maakt zij de lezer deelgenoot van al het moois dat 4eze streek te bieden heeft: 'Een eldorado voor de natuurliefheb bers'. Met haar man Aad trekt zij er graag op uit. Fototoestel on der handbereik. "We zijn met hart en ziel verk nocht aan dit mooie boerenge- bied: het gekwetter van de vo gels, kwakende kikkers in de sloot, het onüuikende groen, pas gemaaid gras, de grutto die zijn roep laat klinken in de uitge strekte polder, de koeien in de wei, de lepelaar die ver verwij derd van de broedplaatsen hier zijn voedsel komt zoeken en niet te vergeten de fraaie wolkenpar tijen boven het karakteristieke ■andschap." Ziedaar een enor me hoeveelheid redenen om een boek over te maken. Gem ma van Winden heeft haar werk opgebouwd in vier hoofdstuk ken met daartussendoor nog Schiedam komt er in het boek een beetje bekaaid af. Maar ja, het heeft dan ook niet veel 'Midden-Delfland'. Niettemin geeft een foto van het wandelgebied in het noorden van de stad aan dat ook daar rust en groen regel zijn. De weidsheid van Mid den-Delfland tegen Schie dam aan legde Van Winden vast met een foto van het Vockestaertgebied tussen deze stad en Delft. Nu er en kele fietspaden doorheen liggen, opent dat voor de fer vente wielrijder weer nieuwe perspectieven. In De Bos hoek in Kethel is het op de foto's een drukte van belang. Een jongen en een senior maken gezamenlijk een vo gelhuisje. Het natuurcen- trum is een van de poorten tot Midden-Delfland. Het nieuwe boek is een eldorado voor natuurliefhebbers. onderwerpen over het boeren- en het dorpsleven. Uit het boek, dat bijna tweehonderd pagina's telt, blijkt dat de samenstelster een bijzonder goed oog heeft voor details heeft, zoals het paard dat over een hek knabbelt aan een mandje op een fiets. Het mooi vormgegeven boek, bedacht door haar zelf, heeft ui teraard ook een registrerende functie. In onze dynamisch tijd perk, waarin gebouwen en we gen aan snelle verandering on derhevig zijn, heeft Van Winden zeer treffend een tijdsbeeld neergezet waarvan over tien jaar zal worden gezegd: 'Oh, ja. Zo zat dat'. De toegewijde en tedere manier waarop de foto's zijn gemaakt, gesorteerd en in het boek ge plaatst, getuigt van een enorme 'drive' en de behoefte om één te zijn met het landschap en het maatschappelijke reilen en zei len. Immers, het is niet louter het boerenleven dat zij laat zien, ook het bezoek van de koningin legde zij vast, evenals veel ande re evenementen zoals het Va rend Corso. In het boek zit een kaartje van Midden-Delfland. Dat kaartje heeft een belangrijke functie. Onderaan de meeste pagina's staat namelijk een co de. Die code correspondeert met een vierkantje op het kaart je. Bij Hoeve Avondrust in de Zuidbuurt tussen Vlaardin- gen en Maassluis worden delicatessen aan de man worden gebracht. Voor twee ukkies bij moeder op de fiets is het allemaal te veel gewor den: diep in slaap laten zij het hoofd hangen. Kerkdiensten •In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. •In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. •In de Frankelandkapel, Sint Liduinastraat 10, is zondag om 10 uur eucharistievie ring. «Zondag zijn er dien sten in de Nederlands Gere formeerde kerk, Westvest 30 om 9.30 en 16.30 uur voor ganger ds. F.H. Blokhuis. Zaterdag om 17.00 uur is er in de St.Jan de Doper - Visi tatieparochie aan de Mgr.Nolenslaan 99 een eu charistieviering. Voorganger is pater Leo de Jong. Zondag is er om 10.00 uur samen zang Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande /BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 14.30 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is de voorganger ds. P. Roos In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een eucharistieviering. Voorganger is pastoor A.van Well. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eucharistievie ring. Protestantse diensten zijn er om om 10.00 uur in de Magnalia Deikerk Ds. W.van Wieren (ST) Bethelka- pel MevrA van Kleunen, Leiden Dienst om 09.30 uur in de Dorpskerk Ds. J.v.d. Peppel. deze actie is alleen geldig in ons filiaal in Woonmall Alexandrium, vraag naar de actievoorwaarden! Met de nieuwe Auping Royal Wellness haalt u de weldaad van een spa in uw slaapkamer. Ontspan met de zachte tinteling van de luchtmassage. Ervaar de luxe van het Ultimate Climate systeem. Geniet van de warmte van de Hotspot. Voel de subtiele ruggesteun dankzij de se motor: XBS® (eXtra BackSupport). En zweef weg in een wereld van superieur slaapcomfort. LinkerLisse maakt deze unieke slaapervaring compleet, door u een prachtige Sony combinatie cadeau te doen, bestaande uit een Sony LCD tv en een Sony DVD combinatie. Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, telefoon 0252 4145 41 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 ie etage, Watermanweg 117B, telefoon 010 22014 44 SONY vormgevers van slaapkwaliteit

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 18