Woonplus nieuws Werken aan een vitaal Schiedam Roofvogels en reptielen in Noord September evenementenmaand 20 jaar Natuurcentrum De Boshoek Onderhoud Ventileren September is de maand van de evenementen in Schiedam: De Grote Roofvogel en Reptielenshow, het Festival Water en Vuur, Expositie Habitat Schiedam, de Brandersfeesten, Groenoord Zomerfeest, Nieuwland Life. Woonplus Schiedam ondersteunt deze en andere initiatieven, omdat ze bijdragen aan een 'vitaal Schiedam'. Waarom vindt Woonplus dit zo belangrijk? "Prettig wonen wordt niet alleen bepaald door de woning. De leefomgeving is min stens zo belangrijk", zegt Patrick van Vugt, manager Communicatie. "Daarom doet Woonplus er alles aan om het woonklimaat in Schiedam prettiger te maken. We doen dat in de buurten onder andere met allerlei leefbaarheidsacties. Daarnaast ondersteunen we evenementen die echt bij de stad horen. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de Branders feesten, Winterhart en Boek Bal. Woonplus zoekt continu samenwerking met de gemeente en andere organisaties om te werken aan een stad waar iedereen graag wil wonen." Organiseren "We ondersteunen activiteiten door een financiële bijdrage te leveren of door actief deel te nemen aan de organisatie. Stichting Kunstwerkt en het Stedelijk Museum steunen we financieel. Het Groenoord Zomerfeest, Nieuwland Life en de Nationale Burendag in het centrum, zijn goede voorbeelden van evenementen die we sponsoren én waarbij we ook helpen bij het organiseren ervan." Missie "We juichen het toe dat mensen met hart voor de stad, met goede initiatieven komen. Het is niet zo dat we bij alles en iedereen als sponsor optreden. We hebben een sponsorbeleid met duidelijke criteria en een vast budget. De activiteit moet aan sluiten bij de missie van Woonplus. Er dient dus een duidelijke relatie te zijn met wonen, leefbaarheid of de vitalisering van Schiedam. Het gaat ons erom dat Schiedammers met een goed initiatief voor de buurt, wijk of stad, net die extra steun krijgen om het uit te kunnen voeren." Bijna de helft van de Nederlandse huishoudens ventileert te weinig. Koken, afwassen, douchen en het drogen van de was, zorgen voor veel vocht. Dit bevordert de groei van schimmels en huisstofmijten, wat kan leiden tot klachten als hoofdpijn, benauwdheid of zelfs astma. Veel mensen denken dat als je regel matig het raam openzet er voldoende frisse lucht in huis komt. Dat is niet zo. Als je de ramen sluit is de gezonde lucht binnen een half uur verdwenen. Daarom is het noodzakelijk om de hele dag door te ventileren. Dit is geen energieverspil ling, want je bespaart juist op de stook kosten. Het kost veel minder energie om droge lucht te verwarmen. Zet roosters of raampjes tegenover elkaar open. Ventileer zo veel dat het net niet tocht. Maak roosters regelmatig schoon. In de badkamer moet de lucht afgezogen worden of er moet een raam open. Ventileer extra bij activiteiten die verontreinigingen of vocht verspreiden zoals roken, koken, afwassen, was drogen, stofzuigen en schilderen. Zet de ramen een kwartiertje wijd open als u veel bezoek hebt gehad. Hoe goed ventileert u eigenlijk? Doe de ventilatietest op www.vrom.nl/ventileren. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T 010 - 2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010 - 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010 - 2045204 www.woonplusvvebeheer.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 24 september. Een condor, kerkuil, gier, krokodil of cobra van dichtbij zien? Deze boeiende dieren zijn op zondag 14 september van 11.00 uur tot 17.00 te bewonderen bij Natuurcentrum De Boshoek in Schiedam Noord. Het natuurcentrum viert met een grote themadag haar 20-jarig bestaan. De Grote Roofvogelshow, Serpo's Reptielen Zoo en de streekmarkt vormen de hoofd onderdelen van het evenement. Op diverse tijdstippen zijn er shows, waarbij de bezoekers wordt gevraagd om te assisteren. Op de streekmarkt zijn natuurproducten te vinden uit Midden-Delfland. Uilenballen Binnen en buiten De Boshoek zijn er nog diverse andere activiteiten. De kinderen kunnen uilenballen pluizen, kabouters schilderen en hun kennis toetsen met een natuurquiz. Verder is er een terras in de natuurtuin. Vorig jaar kon de organisatie van de Grote Roofvogelshow ruim drie duizend bezoekers verwelkomen. Gratis De toegang tot de Grote Roofvogelshow is gratis. Woonplus Schiedam ondersteunt Natuurcentrum De Boshoek, omdat het 'prettig wonen' wordt versterkt als mensen ook oog hebben voor de omgeving. De Grote Roofvogelshow is een concreet voor beeld van een initiatief dat Schiedammers hierop attent maakt. Meer informatie: www.natuurcentrumdeboshoek.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12