H k H If augustus 2008 ti SE ll Centrum doet mee aan Nationale Burendag Woonstad Schiedam Woonplus Kort Bijna helft nieuwbouw Havendijk Rijnstraat verkocht In de wijken^ 'Nieuwland Life!* Groenoord Zomerfeest Bijna de helft van de woningen van nieuwbouwproject 'Havendijk Rijnstraat' in De Gorzen is ver kocht. Een goed resultaat, gezien de vakantieperiode. Inschrijven voor één van de overige woningen is nog mogelijk. "In juni startte de verkoop. Daarbij bleek de belangstelling voor de veer tien eengezinswoningen en de twaalf appartementen al groot te zijn", zegt projectleider Bram van der Velden. "Niet vreemd, want de architect heeft een prachtig plan ontworpen, waarbij de nieuwe woningen perfect passen in de karakteristieke omgeving. Als de verkoop zo doorloopt, dan denken we dat de heipalen nog voor het einde van dit jaar in de grond zitten." Binnentuin De ruime eengezinswoningen, met prijzen vanaf 241.500,- (v.o.n.), hebben drie woonlagen. Die kunnen voor een deel door de bewoners zelf ingedeeld worden. "Je kunt bijvoorbeeld op de bovenverdieping meerdere kamers realiseren", vertelt Van der Velden. Alle eengezinswoningen hebben een tuin aan het binnenterrein. Aan de kop van het nieuwe complex komt een 'appar tementengebouw' met vijf woonlagen. De prijzen zijn vanaf 163.500,- (v.o.n.), "De appartementen liggen met achterkant aan de binnentuin en de bovenste verdiepingen bieden een fantastisch uitzicht op het water," Verkoop Bent u geïnteresseerd in dit project? Kijkt u dan voor meer informatie op In een buurt met goede buren is het prettig wonen. Zeker wanneer buren elkaar helpen. Daarom sluiten Seniorenwelzijn, Bewonersvereniging Schiedam Centrum (BVSC) en Woonplus zich aan bij de landelijke burendag op 20 september. Samen met bewoners vormen de drie organisaties een klussenteam en een boodschappendienst. www.havendijkrijnstraat.nl. In de prijs lijst die staat op de pagina 'Informatie', kunt u zien welke woningen nog be schikbaar zijn. Wilt u zich inschrijven? Neemt u dan zo spoedig mogelijk contact op met Makelaardij Wassenaar via (010) 473 79 33. Om 12:00 uur verzamelen de klussers zich bij Het Weeshuis. Zij gaan tot 15:00 uur aan de slag voor een buurman, buurvrouw of de hele buurt. Samen pakken zij 'kleine klussen' aan als onkruid wieden, heggen snoeien, ramen wassen, boodschappen halen, kleine reparaties uitvoeren of speeltoestellen in de buurt schoonmaken. Bakwedstrijd Onderdeel van deze dag is de 'Burendag Bakwedstrijd'. In de middag kunnen de klus sers en buurtgenoten tijdens de 'high tea' genieten van de gebakken lekkernijen in de tuin van Het Weeshuis. De winnaar van de wedstrijd wordt dan bekend gemaakt. Meedoen? U kunt uw klus of uw hulp aanmelden tijdens het telefonisch spreekuur van de BVSC op maandag 1 september van 09.00 - 12.00 uur of donderdag 4 september van 13.00 -16.00 uur. Telefoonnummer: (010) 426 30 09. Op zaterdag 13 september vormt het Willem Dreesplein in Nieuwland voor de tweede keer het decor voor 'Nieuw land Life!'. Ook in Groenoord staat er voor de komende maand weer een evenement op het programma; Het Groenoord Zomerfeest, zaterdag 20 september op het Bachplein. Tijdens Nieuwland Life is er op het grote podium elke tien minuten iets anders te zien. Diverse soorten muziek en dans, van break dance tot klassieke dans en van rap- muziek tot Hollandse smartlap. Naast de optredens is er een rommelmarkt en zijn er vele activiteiten voor kinderen. Het Groenoord Zomerfeest heeft dit jaar als thema: 'Groenoord heeft talent!'. Verder bestaat deze vierde editie van het feest uit muziek, dans, sportieve activiteiten en een braderie. Wilt u meedoen aan de talenten jacht of hier meer over weten? Stuur dan een email naar g roenoord heefttalent@ hotma i Icom Preventie huurschulden Eind juli werd de overeenkomst Preventie Huurschulden ondertekend door wet houder Christine Daskalakis (Sociale Zaken) en Bob Venhulzen, directeur bedrijfsvoering van Woonplus. De ge meente wil Schiedammers met problema tische schulden ondersteunen. Woonplus wil huurschulden (en daardoor huisuitzet tingen) zoveel mogelijk voorkomen. In de overeenkomst is uitgewerkt hoe deze doelen worden bereikt. Woonplus gaat intensief samenwerken met de afdeling Werk en Inkomen van de gemeente. Huurders met een huurachterstand van meer dan een maand, kunnen worden aangemeld voor een cursus budgettering. Woonplus deelt in de kosten en vraagt de betreffende huurders een machtiging te ondertekenen voor inhouding van de huur op de uitkering. Door deze preventieve aanpak kan het aantal huisuitzettingen verder dalen. Festival Water vuur Op 6 september is het feest in De Plan tage. Dit oudste stadspark van Neder land is van 14.00 tot 02.00 uur het decor van beeldende kunst. Kunstenaars uit Schiedam en omstreken tonen hun werk. De brandweer van Schiedam opent het feest. Daarna zijn er diverse activiteiten, zoals het maken en spelen van een voor stelling en een workshop flamenco dansen. De dansvloer blijft open tot 2 uur 's nachts. Het festival onderstreept het belang van de groene ruimte in de stad. Woonplus sponsort het evenement. Habitat Schiedam In de stad waar je woont en werkt loop je vaak aan de bezienswaardigheden voorbij, realiseerde fotograaf Hans Hockx zich. Hij besloot daarom Schiedam bewust te gaan fotograferen, alsof hij op vakantie was in een onbekend landschap. Het resultaat is de expositie 'Habitat Schiedam'. De expo sitie is van 2 tot 26 september te zien in de expositieruimte van de Stadswinkel, aan het Stadserf 1. De expositie, die wordt gesponsord door Woonplus, is vrij toegan kelijk tijdens de openingsuren van de Stadswinkel. Kijk voor een eerste indruk op habitat.hanshockx.nl. Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethoven plein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Wo. 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagïjnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13