SPFOIAL Jaarthema 'Groen Licht voor de Haven' Ivo Opstelten Hans Smits Adriaan Visser Wereldhavendagen 5, 6 en 7 september 2008 Randprogrammering Opening Euromax Terminal Zoals ieder jaar kiest de Wereldhavendagen een thema dat actueel is of in de belangstelling staat. 'Groen Licht voor de Haven' sluit aan op het 'groene licht' dat gegeven is voor een aantal grootschalige en belangrijke ontwikkelingen. GROEN LICHT MOOR DE HAUEN 5-6-7 SEPTEMBER 2808 Denk hierbij aan de aanleg van Maasvlakte 2, de opening van de Euromax Terminal en de bouw van de eerste LNG Terminal. Daarnaast passen veel havenbedrijven innovaties toe die voortkomen uit het 'groene denken'. De bezoeker wordt hierover volop geïnformeerd op en aan de kades en natuurlijk ook tijdens de excursies. "Vernieuwing, innovatief vermogen en lef. Deze kernwoorden typeren naar mijn overtuiging de vele evenementen die Rotterdam rijk is en de Wereldhavendagen in het bijzonder. "Elk jaar weer bieden de Wereldhaven dagen de vele bezoekers uit Rotterdam en daarbuiten volop de kans om kennis te maken met een dynamische, aantrek kelijke en professionele haven. Een wereldhaven die zich marktlêider in Europa mag noemen en zich op deze dagen door iedereen jong en oud van alle kanten laat bewonderen." "Daar ben ik trots op. Dat is belangrijk. Voor de haven én voor de stad." "Zoomje van Google Earth in op de haven dan oogt hij reeds groen maar ook vanaf de weg mag hij best groener lijken. Het Havenbedrijf investeert in het beeld van de haven door de groenvoorziening, huisvesting en infrastructuur te verbeteren. Het stimuleert tevens het bedrijfsleven om dit voorbeeld te volgen." "Alleen een schone en duurzame haven heeft de toekomst. Het Havenbedrijf levert een bijdrage aan het oplossen van milieuproblemen door proeven met walstroom voor de binnenvaart en te varen met een zwavelvrije 'groene' vloot." "Wereldhavendagen is nu ook een platform om jong talent warm te maken voor havenwerk. Het gaat goed in de haven en het bedrijfsleven gebruikt het evenement volop om zich nadrukkelijk te manifesteren op de arbeidsmarkt." "Rotterdam is dé evenementenstad van Nederland. Nergens anders in Nederland vinden jaarlijks zoveel grootschalige evenementen plaats. Dat trekt honderdduizenden bezoekers naar de stad. De hele zomer lang is er altijd wat te doen in Rotterdam. Dat maakt deze stad tot zo'n bijzondere belevenis." "De Wereldhavendagen met zijn spectaculaire programma passen perfect bij het on-Nederlandse decor van de Rotterdamse skyline. Dat wij een jonge internationale stad aan het water zijn, wordt steevast bewezen in die eerste dagen van september." "Het is goed om te zien dat de Wereldhavendagen een steeds jonger en hoger opgeleid publiek trekken. Die belangstelling verdient de Rotterdamse haven die in de wereld voorop loopt op het gebied van kennis en innovatie. Wie een goede opleiding heeft en een spannende baan wil, moet zich daar gaan melden de komende jaren." "De band tussen stad en haven wordt steeds inniger. Rond het haven-industrieel complex heeft zich een heel netwerk van dienstverleners, kennisinstellingen en toeleveranciers gevormd. Steeds meer mensen werken voor de haven in de stad." aupuslus 2008 Op 5, 6 en 7 september 2008 vindt alweer de 31e editie van de Wereldhavendagen plaats. Een jaarlijks terugkerend grootschalig maritiem evenement, waarbij de verbondenheid tussen haven en stad wordt benadrukt en de bezoeker op zeer uiteenlopende manieren kennis kan maken met deze haven van wereldformaat. Na de opening van de Wereldhaven dagen vindt een andere zeer bijzondere opening plaats. De Euromax Terminal wordt op vrijdag 5 september offi cieel geopend. De Euromax Terminal is een joint venture van ECT en CKYH-alliantie (Cosco Pacific, 'K' Line, Yang Ming en Hanjin Shipping Lines). Door de ingebruikname van de vol automatische Euromax Terminal neemt de Rotterdamse containercapaciteit met circa 20% toe. Deze terminal is uitgerust voor de toekomst en is de meest milieuvrien delijke terminal ter wereld. Dit wordt onder andere bereikt door toepassing van de laatste technieken, zoals die sel/elektrische Automatisch Gestuurde Voertuigen die 20% tot 30% diesel besparen. De allergrootste zeeschepen kunnen hier worden behandeld vol gens het - verder uitgebouwde - geautomatiseerde concept van de ECT Delta Terminal. Opening Zoals ieder jaar openen de Wereld havendagen op vrijdag met een openings- act. Dit jaar om 14.00 uur varen prach tige Tall Ships en andere mooie klassieke zeiljachten met bollende zeilen in een 'Parade of Sail' het openingsprogramma binnen van de Wereldhavendagen. In de lucht hangt een "groene verrassing". En de schepen van het Havenbedrijf Rotterdam gaan de opening op extra wijze luister bijzetten. Avondprogramma De elementen water, lucht, ijs en vuur gaan een hoofdrol spelen in het bij zondere avondprogramma op zaterdag 6 september. Lichten en spots, vuur en illusie, ijsdansen en expressie, geluid en muziek, Tall Ships en kranen. De show werkt vanaf 21.30 uur met een langzame Openingsprogramma: vrijdag 5 sep tember vanaf 14.00 uur. Avondprogramma: zaterdag 6 septem ber vanaf 21.30 uur met om 22.40 uur vuurwerk. Het avondprogramma zal zich dit jaar voor het publiek met name rich ten op de Wilhelminapier. Neemt niet weg dat vanaf de Willemskade en de Erasmusbrug meerdere onderdelen ook goed zichtbaar zullen zijn. opbouw toe naar een spannend hoogte punt, waar Holiday on Ice op een zeer 1 bijzondere manier een voorproeve laat zien van de nieuwe ijsshow 'Mystery'. Het hoogtepunt van de avond een spet- terend vuurwerk op de Maas om 22.40 uur, aangeboden door ECT ter Ere van de opening van de Euromax Terminal. DE UEREIDHAUENDAGEN ZIJN UITGEROEPEN TOT STERKSTE CULTUURMERK UAN REGIO GROOT-ROTTERDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23