SPECIAL - GÜËJ HIGHLIGHTS EXCURSIES HIGHLIGHTS KADEPROGRAMMERING Tall Ships in Rotterdam Rotterdam Port Experience opent in oktober HIGHLIGHTS NAUTISCHE DEMONSTRATIES amèd W-7 SEPTEMBER 2008 augustus 2008 Een heuse koffieplantage en een cappuccino-training Bij SANTAS Koffie waan je je in de tropen. Loop door de bijzondere indoor koffieplantage. Brouw zelf een kopje koffie en leer hoe je een lekkere cappuccino of espresso maakt. (Excursie G.5) Unieke ervaring: meezeilen met Tall Ship de Morgenster Stap aan boord van dit 49 meter lange schip met veel authentieke details en hedendaagse luxe. Hijs de dwarsgetuigde zeilen en vaar door de Wereldhaven. (Excursie S.P.13) Speciaal voor jongeren: een coole blik achter de schermen Vaar met een snelle catamaran de haven in en zie wat de havenbedrijven uit de kast halen om jou te laten zien hoe leuk de haven is. Proef de gassen bij Linde Gas, schep kolen bij EMO, ontdek smokkelwaar bij de Douane en sta aan de knoppen van een procesfabriek bij STC-Brielle. (Excursies J.1, J.2, J.3 en J.4) Haven horen, zien en ruiken In het hart van de stad, onder de Erasmusbrug, wordt hard gewerkt aan een nieuwe publieksattractie over de Rotterdamse haven. In oktober opent Rotterdam Port Experience zijn deuren voor iedereen die de grootsheid van de haven op een spectaculaire manier met al hun zintuigen willen beleven. De initiatiefnemers van deze attractie zijn het Havenbedrijf Rotterdam en de gemeente Rotterdam en de exploitant is Spido. Bij binnenkomst in de vertrekhal (entree) krijgt de bezoeker een overzicht van de omvang van de Rotterdamse haven door een grote, interactief verlichte vloer met plattegrond van haven en stad.Touchscreens en games geven inzicht in de rol van haven en Havenbedrijf en de relatie tussen stad en haven. De foto die gebruikt wordt voor de vloer is met 140 m2 zo groot en met 300 dpi zo scherp, dat hij misschien in aanmerking komt voor het Guinness Book of Records. Vanuit de vertrekhal komt de bezoeker achtereenvolgens in drie verschillende shows terecht: eerst uitzicht op stad en haven vanaf een hoge uitkijktoren, dan een snelle rondvaart in een speedboot en daarna een bezoek aan een interactief containerdorp. Excursie "The making of..." Mensen die nieuwsgierig zijn en niet tot oktober willen wachten, kunnen tijdens de Wereldhavendagen een kijkje achter de schermen krijgen. Tijdens de excur sie "The making of... Rotterdam Port Experience" worden deelnemers rond geleid door de bedenkers en makers van de attractie. Boeken kan via de website van de Wereldhavendagen. De Koninklijke Marine op het water en in de lucht Tijdens deze demonstratie laten de schepen van de Koninklijke Marine hun kunnen zien. De geliefde helikopters komen in actie tijdens een vliegdemonstratie en reddings acties in samenwerking met de KNRM. (Holland Amerikakade: vrijdag 12.30, zaterdag en zondag 11.00 en 15.30 uw) Redding op hoogte vanaf een kraan Een indrukwekkend werkponton van Geka Bouw wordt voor de kade stilgelegd met spudpalen. De Gezamenlijke Brandweer voert in de kraan op het ponton een redding op hoogte uit. (Holland Amerikakade: vrijdag 15.15, zaterdag en zondag 12,15 uur) Een verdachte persoon aan boord... De "zwarte bende" van de Douane klimt aan boord van een containerschip na een melding over een mogelijke smokkelaar. De smokkelaar dreigt te ontsnappen in de vrije valboot die gelanceerd wordt. Kom de afloop van dit avontuur bekijken. (Holland Amerikakade: zaterdag en zondag 12.45 uur) Kidsplein Op het Kidsplein hoeft geen kind zich te vervelen. Sportief aan de slag met techniek, kruipen, rollen en klimmen in de Nickelodeon Super Truck of aan de slag met het Chemistry Kinderlab, alles is bijna mogelijk. Even zin om geen supertoeren uit te halen, selexyz donner presenteert een leuke piratenvoorstelling "De Plunderpiraat". Kinderboekenauteur Niels Rood leest voor en daarna kun je zelf aan de slag om een piratenoutfit te gaan maken. Ontdek de mogelijkheden van een carrière in de Rotterdamse haven en industrie Ijsjes, gepimpte voertuigen, modeshows, simulatoren, muziek, leuke prijzen en een heuse klimmuur. Op het 'Slimme mensen werken in de haven' plein trach ten ondernemingen op vele manieren jongeren te interesseren voor een veel zijdige en dynamische, carrière in de Rotterdamse haven en industrie. Een keur aan bedrijven dat zich bezighoudt met buikoverslag, petrochemie, transport en dienstverlening presenteert zich op dit plein en informeert geïnteresseerden over de mogelijkheden van een loopbaan binnen zijn onderneming. Door middel van diverse activiteiten, demonstraties en persoonlijke gesprekken krijgt de bezoe ker 'on the spot' een goed beeld van wat haar of zijn toekomstmogelijkheden zijn in deze branches. Nog niet (helemaal) klaar voor de arbeids markt? Ook dan ben je hier van harte welkom. Diverse onderwijsinstellingen wijzen je de weg naar interessante (ver volg) opleidingen voor banen in de haven, techniek of industrie. Kom kijken naar de mooiste Tall Ships van Europa in het Lloydkwartier. Aan het Müllerhoofd meert het Russische en 's werelds grootste marineopleidings schip, De Sedov, aan. Aan de Lloydkade liggen andere fraaie Tall Ships, waaronder de Morgenster, Thalassa, Stad Amsterdam, De Argos Parade of Sail wordt mede mogelijk gemaakt door: FaasenPartners I shipmate' Maasvlakte 2 Naast het World Port Center aan de Wilhelminakade wordt za. 6 en zo. 7 september vanaf 11.00 uur een uitge breid programma gepresenteerd. Zo is er aandacht voor het hoe, waarom en wanneer van Maasvlakte 2. En komen thema's als recreatie, bereikbaarheid en duurzaam ondernemen aan bod. Ook is er aandacht voor de projecten die in samenhang met MV2 worden uitgevoerd in het Project Mainportontwikkeling Rotterdam. Afwisselend passeren op het grote podium informatieve onderwer pen en boeiende artiesten de revue, waaronder de Amazing Stroopwafels, Kern Koppen en Mai Tai. Maasvlakte 2 staat op vrijdag 5 september in het teken van jongeren, www ma3svlakte2.com Solarboot op Parkkade Als sponsor van de doorTUDelft ontwik kelde Solarboat, presenteert Maersk deze op zonne-energie aangestuurde zeilboot aan de Parkkade.Voor een van de grootste containerrederijen ter wereld is inno vatie belangrijk. Neem een kijkje bij de bioscoopcontainer en bekijk met welke projecten Maersk zich bezighoudt en voel hoe koud het in een reefer kan zijn Gallant, Tecla, Marie Galante, de Vlaamse De Nele en de Finse Estelle. Deze schepen varen ook mee in het Wereldhavendagen openingsprogramma en zaterdagavondprogramma (zie elders in deze krant). Neem nu uw kans waar! Laat u zondag 7 september rondleiden op één van deze historische Zeilschepen. Op vrijdag en zaterdag zijn de schepen - wanneer niet in de vaart - vanaf de kade te bewon deren. Of maak op zondag een unieke excursie met Tall Ship de Morgenster, een gloednieuwe excursie uit het Wereldhavendagen programma aanbod. Locatie: Lloydkade, Müllerhoofd (Lloydkwartier) Hoofdspons Gemeente Rotterdam Mediapartners SÉ BINNESS Kraak de container Rotterdam Port Experience is tijdens de Wereldhavendagen niet open. Maar dat betekent niet dat er niets te zien is op het Willemsplein op 5, 6 en 7 sep tember! Voor wat straks de toegangsdeur van de havenattractie is, komt een grote gouden container te staan. De inhoud van die container kun je winnen door een aantal vragen over de haven goed te beantwoorden en met de juiste cijfers de container te kraken. Maar wat zit er dan precies in? Dat verklappen we nog niet. Het zijn in ieder geval consumentenpro ducten die direct of indirect te maken hebben met de Rotterdamse haven. Alvast een tipje van de sluier: één van de grote sponsors is Forddealer Ardea Auto en zij bieden een half jaar gratis rijden in de nieuwe Ford Fiësta aan! Dus kom langs op het Willemsplein en speel het spel mee op

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31