Larixen haar wereld I stap binnen bij A www.stapbinnenbijBP.nl FANTASY Bodem S/#*É 2-, €2 €3 «VI Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 27 augustus 2008 - Pagina 51 DOOR IRIS LUUTEN REGIO - Twee jaar geleden ontstaat bij Margriet Ver beek (51) het idee om een verhaal te schrijven over een mysterieuze jas. Ze ver telt met glinsterende ogen: 'Stel, iemand koopt een jas met geheime zak in een tweedehands winkeltje. Het zal enige tijd duren voordat deze zak gevonden is, maar dan vindt diegene zeven verloren namen, twee ge heime stenen en één melo- na (amuletachtige compu tertje uit een parallelwe reld). Larix overkomt dit. In een twee dehandse jas vindt ze een op schrijfboekje dat veel vragen in haar oproept. Wie zijn de zeven verlorenen? Wat is er met hen gebeurd? Niemand kan deze vragen beantwoorden. 'De Ver lorenen' van Margriet Verbeek is een fantasy verhaal waarbij Bescheiden hoopt ze wel dat haar boek de juiste mensen bereikt. Maar ze wil niet dat het een hype wordt. 'Men sen moeten een boek niet gaan lezen om het gelezen te hebben, maar omdat ze het graag willen lezen', zegt ze. Haar boek is te verkrijgen in boekwinkel 'Leesfestijn' aan de Hoogstraat in Vlaardin- gen en te bestellen via regu liere boekenwinkels of op de internetsite www.boek- scout.nl. niet alleen de mens, maar ook een 100 jaar oude Plataan in het Vlaardingse 't Hof een promi nente hoofdrol speelt. Elke keer als Larix met de ste nen speelt bij de grote Plataan boom achter het Pannenkoe kenhuis komt zij in de parallel wereld. Pas als haar kleine vriend Gijs de achtste verlorene wordt, zet Larix alles op alles om de raadsels op te lossen, om Gijs Het boek van Margriet zou best wel eens een bestseller kunnen worden. te redden en hem veilig naar Vlaardingen terug te brengen. Plataan Dat de keuze op dit park is ge vallen is voor Verbeek logisch, 't Hof, de Plataan, het loopbrug getje dat een weg slaat naar het restaurant, maar ook de rest van het park vindt ze prachtig. Met Vlaardingen in herkenning en magische gebeurtenissen is het boek geboren. Ze schat in dat haar schrijfstijl leesbaar is voor kinderen vanaf 13 jaar die heel veel van lezen houden en een moeilijk boek niet uit de weg gaan. 'Het boek leest als twee boeken door elkaar', zegt Ver beek. Althans zo heeft ze het be grepen van de proeflezers. Ook volwassenen die van fantasy houden kunnen dit boek waar deren. Margriet Verbeek schrijft het boek niet uitsluitend met de stem ming om lezers te plezieren. In het 404 pagina's tellende verhaal heeft ze een heuse dubbele bodem 'genaaid'. De psychische hulpverlening in Nederland vind ze te kort schieten. Er worden te veel mensen aan hun lot overgelaten. Ze moeten zelf de weg in hun psychische wereld maar zien te vinden. Meent ze. De pa rallelwereld 'Elmontestatia' staat gelijk aan deze psychische we reld. BP Raffinaderij Rotterdam is één van de grootste olieraffinaderijen van Europa en is gevestigd in het Rotterdamse havengebied met locaties in Europoort en Pernis. Bij BP Raffinaderij Rotterdam werken ongeveer 750 medewerkfers, Veiligheid, milieubewustzijn, collegialiteit en samen werken staan bij BP Raffinaderij Rotterdam op de eerste plaats. Kenmerkend voor onze cultuur zijn professionaliteit, informele omgangsvormen en open communicatie, zowel intern als extern Werken bij BP Raffinaderij Rotterdam betekent werken in een internationale omgeving. Deze diversiteit aan collega's maakt het mogelijk om tijdens jé loop baan veël kennis uit te wisselen en van elkaar te leren Maintenance Technicians (A, I en M) Als Maintenance Technician maak je deel uit van de afdeling Maintenance, welke zich bezighoudt met technische dienstverlening. Je bent verantwoordelijk vobr het vaststellen en analyseren van storingen binnen je eigen vakgebied. Tevens stel je verbeteringen ten behoeve van het onderhoud voor. Het coördineren van de werkzaamheden van de verschillende contractors, behoort uiteraard ook tot je taken. Process Operators Onze afdelingen CDU (crude distillation unit) en FCCU (fluid catalytic cracking unit) houden zich bezig met het opereren, beheren en operationeel houden van de installaties voor de verwerking van ruwe olie. Als Pröcèss Operator1 ben je samen met je collega's verantwoordelijk voor het verwerken van de producten volgens pfenning. Het voorbereiden, begeleiden en controleren van onderhoudswerkzaamheden behoort dok tot je taken. Oil Movement Operators Als Oil Movement Operator draag je zorg voor een goede aan- en afvoer van ruwe olie via het tankenpark en de haven met aanlegsteigers voor zee- en binnenvaartschepen. Tevens begeleid je dagelijks, samen met je team, de productverpompingen via externe pijpleidingen naar binnen- en buitenland. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het mengen van halfproducten tot eindproducten in de blendstations. Je bent uiteraard betrokken bij het vóórbereiden, begeleiden en controleren van onderhoudswerkzaamheden. Kijk voor een overzicht van al onze vacatures op de website

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 51