Waar kan ik m'n auto nog kwijt Reactie Interesse in het verhogen van veiligheid? winkelslager verkoopster Culinaire Slagerij Wapenaar www.slagerijwapenaar.nl dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 27 augustus 2008 - Pagina 52 PARKEERPROBLEEM DOOR MARIANNE VAN VEtZEN SCHIEDAM - Parkeren is niet alleen een Schiedams pro bleem. In heel Nederland zoe ken autobezitters naar een plek je voor de auto. Het Schiedamse conceptnota Parkeerbeleids- plan 2009-2013 is niet echt opti mistisch van toon. Volgens de nota zal het autobezit toene men waardoor onvermijdelijk meer parkeerproblemen ko men. Verantwoordelijke wethouder Yorick Haan wil de grootste par keer problemen snel aanpak ken: "Maar we moeten niet de illusie hebben dat we alle pro blemen kunnen oplossen," waarschuwt hij, "hooguit kun nen we de nood een beetje ver- -zachten." Vooral in de oude wij ken zijn de problemen groot. "Voor een deel is dat te wijten aan de bedrijfsbusjes en het feit dat gezinnen tegenwoordig meer dan één auto bezitten." Haan refereert aan een gezin in zuid dat maar liefst vijf auto's Het concept parkeerbeleids- plan moet nog door de in spraak ronde. Tijdens deze inspraak kunnen alle bewo ners en belanghebbenden uit Schiedam een reactie ge ven op het voorgestelde be leid. Deze reacties kunnen aanleiding zijn om het par- keerbeleidsplan aan te vul len of aan te passen. Daarna wordt het plan door het col lege van B en W ter vaststel ling aan de gemeenteraad aangeboden. voor de deur heeft. "Daar komt bij dat deze wijken oorspronke lijk niet gebouwd zijn op zoveel verkeer." Haan is samen met bewonersorganisaties met de stofkam door de wijken gelopen op zoek naar parkeermogelijk- heden. "In Schiedam West heeft dat 20 nieuwe parkeerplaatsen opgeleverd." Parkeerdruk blijkt in iedere wijk van de stad een probleem."Bij de nieuwe wijken Z-GROUP is de dienstverlener op het gebied van veiligheid en verhuur, verkoop en onderhoud van arbeidsmiddelen voornamelijk voor de (petro)chemische en energie industrie. Onze organisatie bestaat uit 5 pijlers: Safety, Services, Staffing, Monitoring en Rental. Wij zijn een snelgroeiend bedrijf en stellen momenteel zo'n 500 collega's te werk in de verschillende divisies en landen. L Voor de Divisies Services en Rental zijn we op zoek naar: Service Manager Werkplaats Coordinator Verkoop binnendienst Magazijn medewerker Binnen en buitendienst monteurs (hef en hijsmiddelen; veiligheidsmiddelen) Ben jij: Een enthousiaste doorzetter met relevante opleiding en werkervaring, die graag wil bijdragen aan het verhogen van de veiligheid van onze klanten? Dan zijn we op zoek naar jou! Wij bieden: We bieden je uitstekende arbeidsvoorwaarden, doorgroei mogelijkheden, vakinhoudelijke opleidingen en een enthousiast team collega's. Interesse? Stuur dan nu je cv met begeleidend schrijven naar; Z-Group T.a.v. Lenny van der Kraan Moezelweg 136 F 3198 LS Europoort Lenny.vanderkraan@z-group.org Telefoonnummer: 0181-242000 Mobiel nummer: 06-30415729 Culinaire Slagerij Wapenaar is een specialiteiten slagerij. Door actieve en creatieve marktbenadering proberen wij ons als vleesspecialist te onderscheiden. Naast rund-, kalfs-, varkens-, kip- en lamsvlees specialiteiten verkopen wij vele zelfgemaakte worst- en vleeswaren. Daarnaast hebben wij een traiteur en party-service afdeling waar maaltijden, buffetten en in de zomer barbecueparty's verzorgd worden voor particulieren en bedrijven. Voor ons filiaal, Slagerij van het Jaar 2008, op de Loper 73 in Vlaardingen-Holy zijn wij op zoek naar een voor 5 dagen per week Je werkt in een winkel met 16 gezellige en gemotiveerde collega's. Je taak is allround. Naast het snijden en presenteren van vleesspecialiteiten in de toonbank is productkennis en contact met de klant zeer belangrijk. Wij zoeken op korte termijn een winkelslager die binnen ons team past waarin gezelligheid, collegialiteit, openheid, motivatie en gedisciplineerd werken belangrijke begrippen zijn. Wij bieden je een gezellige werkplek, mogelijkheid tot scholing en de mogelijkheid om door te groeien tot chef-slager. Ervaring in de winkel is gewenst. Voor ons filiaal op de Dr. Wiardi Beckmansingel in Vlaardingen-West zijn wij op zoek naar een voor de zaterdag Wij zoeken op korte termijn een collega die klantvriendelijk en representatief is en die affiniteit heeft met lekker, kwalitatief goed en gezond eten. Je maakt deel uit van een collegiaal team dat continue streeft naar uitdaging en verbetering. Voor een sollicitatie kunt u zich richten tot: t.a.v. Marianne Kortleven Dr. Wiardi Beckmansingel 29 - 3132CL Vlaardingen tel. 010-4346547 - e-mail: wapen002@planet.nl Zoeken, zoeken, zoeken naar een plekje voor de auto. is dat vaak een gevolg van het verkeerd berekenen van de be nodigde parkeerplekken. Bij de Sveaparken is oorspronkelijk uitgegaan van een heel andere bewonerssamenstelling waar door de benodigde parkeer plekken naar beneden konden worden bijgesteld. In de praktijk kwamen er voornamelijk twee verdieners wonen met meer dan één auto en de parkeerdruk is er enorm." Haan wil ook de mogelijkheid van een parkeer- fonds onderzoeken. Projectont wikkelaars worden op deze wij ze de mogelijkheid geboden om hun parkeerrealisatie verplich tingen af te kopen. "Het geld dat vervolgens in het fonds vloeit zal door de gemeente worden aangewend om parkeer moge lijkheden te creëren," aldus Haan Het doel van het parkeerbeleidsplan is het vastleggen van het parkeerbeleid voor de komende vijf jaar. Met het parkeerbe leidsplan wil de gemeente Schiedam een beleidskader vast stel len voor de aanpak van parkeervraagstukken. Het moet duide lijk maken welke oplossingen mogelijk zijn voor de problemen. En welke acties daarvoor moeten worden aangenomen. Boven dien zullen alternatieven voor de auto, zoals openbaar vervoer en gebruik van de fiets financieel aantrekkelijker worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 52