Feest en reünie voor 35 jaar Wegwijzer Spiritueel in Oost Dure vakantie gehad? auping 50% voordeel op uw 2e matras!* 0 Cursussen Volkstuinen ing nights, Better days www.linkerlisse.nl LinkerLisse qr dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad MIKR SCHIEDAM - Praktijkschool De Wegwijzer in Schiedam bestaat 35 jaar en dat wordt luister bijgezet met een fees- tweek vanll tot 16 oktober, compleet met reünie. De Wegwijzer is ontstaan als een school voor moeilijk le rende kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Het onder wijs biedt jongeren de kans op een baan of vervolg onderwijs. Veelal zijn stages en het beha len van branche-certificaten de start van school naar werk. De praktische vaardigheden ondersteunen de theorie bij het leren.Ook is er aandacht voor het zelfstandig wonen en vrijetijdsbesteding. Oud leer lingen en medewerkers zijn op zaterdag 11 oktober van harte welkom op De Wegwij zer. Zij kunnen kennis maken met oud collega's en klasge noten. Een rondleiding door het gebouw geeft een goed beeld van het hedendaags praktijkonderwijs. In de afge lopen 35 jaar is de school ge groeid van een kleine school met 35 leerlingen, naar een moderne school van meer dan 300 leerlingen. Opgeven voor de reünie via e-mail: reunie@prowegwijzer.xs4all.nl SCHIEDAM - Miranda Geervliet van Bewonersvereniging Oost organiseert in Wijkcentrum Oost verschillende spirituele ac tiviteiten en cursussen. 15 jaar geleden begon haar zoektocht naar innerlijke groei waarna ze vele cursussen volgde. "En ik volg nog steeds cursussen en workshops zodat ik mezelf blijf ontwikkelen en de nieuwe ken nis en ervaringen door kan ge ven aan anderen", aldus Miran da. Zelf geeft ze ondertussen ook vele workshops, zoals de cursus NLP die op woensdag 3 september start. Volgens Mi randa stelt NLP je in staat om te leren kijken naar je eigen leven, je eigen gedrag en emoties, op een andere manier dan je nor maal zou doen. Samen met Sonja Cornelisse verzorgt Mi randa tevens de 8-daagsecur- sussen "Spirituele Ontwikke ling" die donderdag 4 septem ber begint en "Klankschalen" die donderdag 11 september van start gaat. Daarnaast wor den er ook door andere profes sionals workshops gegeven. In totaal staan er voor het laatste kwartaal van 2008 zo'n 14 spiri tuele activiteiten in Oost op het programma. Op de website www.swsschie- dam.nl vindt u uitgebreide in formatie over alle spirituele ac tiviteiten bij Wijkcentrum Oost. Voor inschrijvingen en infor matie bel Miranda Geervliet, tel 06-13529209 Het complex Vijfsluizen bestaat 50 jaar en dat wordt door de volkstuinvereniging uitbundig gevierd. foto: Caroline steenbergen SCHIEDAM - Het volkstuin complex Vijfsluizen ligt tussen Poldervaart, spoorlijn Schie- dam-Vlaardingen en Benelux- tunnel. Welgeteld 356 tuinen maken er onderdeel van uit. Meer dan duizend Schiedam mers, Vlaardingers en Rotter- dammmers (oud-Mathenes- sers) brengen er een groot deel van het jaar al hun vrije tijd door. En dat "dag in - dag uit" want ook overnachten is er toe gestaan. De organisatie is zodanig dat al le tuinders lid zijn van de volks tuinvereniging. Het complex ligt er al ruim 50 jaar, maar de volkstuinvereniging bestaat dit jaar 41 jaar. En dat wordt ge vierd. Zes weken lang werden er op woensdagmiddag en zater dag talloze activiteiten voor de jeugd georganiseerd. Als afslui ting was er voor de volwassenen zaterdag 30 augustus de afslui tende feestavond. Na het warm- zingen met behulp van het Schiedamse shantykoor Stuur loos, werd er tot in de kleine uurtjes gefeest. Wie interesse heeft om de hun vrije tijd temidden van het groen door te brengen, er is op dit moment nog plaats voor 15 tuinders. Verdere informatie is te vinden op www.5sluizen.nl, terwijl u elke eerste zaterdag van de maand in het vereni gingsgebouw verdere informa tie van bestuursleden kunt krij gen. Soms pakken dingen duurder uit dan verwacht. Maar gelukkig werkt het ook wel eens andersom. Bij aankoop van 2 Auping spiraalbodems of boxsprings krijgt u het 2e matras voor de halve prijs*. Hoeft u van die dure vakantie ook niet meer wakker te liggen... Woensdag 3 september 2008 - Pagina 13 Feest op Vijfsluizen k Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, telefoon 0252 4145 41 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 ïeetage, Watermanweg 117B, telefoon 010 220 1444 vormgevers van slaapkwaliteit .rko< ■RGOSLEEP- auping hOlstaE svedax Gauche Collection beddlnghous®

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13