l)A Keuze tussen familie en vrijheid Nieuwe Stadsblad Woensdag 3 september 2008 - Pagina 14 dé Weekkrant Koos Alberts Vechten Voor Geluk Het levensverhaal van Koos Al berts ligt vanaf 13 september in de winkel. De dvd Vechten Voor Geluk is een documentai re van cineast Paul Molijn die zich op het even tragische als succesvolle leven van de Am sterdamse zanger stortte. Een dag voordat de dvd wordt uit gebracht is in 54 minuten het levensverhaal van Alberts bij de TROS te zien (22.00 uur). Waar de TROS eindigt, gaat deze dvd verder. Met vijf mini-docu's en veel extra's. Fans kunnen ge nieten van drie uur beeldmate riaal, waaronder unieke beel den uit de Jordaan. Volkszan ger Koos Krommenhoek breekt op 37-jarige leeftijd door met klassieker Ik Verscheurde Je Fo to. Niet veel later schieten ook twee andere singles de top 3 in. Met deze drie gelijktijdige hits breekt Alberts in 1984 alle re cords. Maar het succes kent een dramatische keerzijde als Alberts in 1987 door een auto ongeluk verlamd raakt. Voor het eerst zien én horen doet de zanger zijn volledige, oprechte en ontroerende verhaal. Chantage en intrige in Deception Josine van Dalsum Eeuwig Mata Hari De vierdelige KRO kostuumse rie Mata Hari, waarin actrice Josine van Dalsum op weerga loze wijze laat zien hoe de Frie se danseres Margaretha Geer- truida Zelle in de vorige eeuw internationaal furore maakte als oriëntaalse danseres, ver schijnt begin september op dvd. De serie trok mim vijfentwintig jaar geleden miljoenen kijkers in Nederland, Duitsland, Oos tenrijk en Zwitserland. De dvd-box met de vier afleve ringen, die elk 90 minuten du ren, geeft met een begeleidend informatieboekje een vrijwel compleet en realistisch inzicht in het turbulente leven en werk van Mata Hari: haar jeugd in Leeuwarden, haar bewogen huwelijk in Nederlands-Indië, haar danscarrière en - uiteraard - haar activiteiten als dubbel spionne voor Frankrijk en Duitsland. Bij de verfilming leek Josine van Dalsum zozeer in de huid van Mata Hari te kruipen dat ze voor velen ook werkelijk de mysterieuze danseres werd. Soulwax Part Of The Weekend... Vorige week werd op het Belgi sche Canvas Part Of The Week end Never Dies over popgroep Soulwax uitgezonden. Voor wie het gemist heeft: op 5 septem ber wordt deze documentaire, gebundeld met een live regis tratie (video én audio), uitge bracht op dvd en cd. Part Of The Weekend Never Dies is een documentaire van de Britse re gisseur Saam Farahmand over Soulwax, de succesvolle band rond Stephen en David Dewae- le. Farahmand volgt de groep op tournee langs clubs en festi vals over de hele wereld en re gistreert de opwinding, de cha os en humor van hun optre dens. De documentaire biedt een blik achter de schermen, interviews en heel veel muziek. De film wordt ingeleid door hoofdrolspelers Stephen en David Dewaele zelf. Op het moment toert Soulwax over de wereld, hebben de heren re mixen gemaakt voor o.a. Che mical Brothers en werken ze tussendoor nog aan de produc tie van het tweede album van Tiga. Tin Man The Wonderful Wizard Of Oz Tin Man geldt als van de best bekeken miniseries op de Sci- Fi-zender in Groot-Brittannië en Amerika. De serie is geba seerd op The Wizard Of Oz en is vanaf 9 september verkrijg baar als 2 dvd digipack met een speelduur van drie uur. Tin Man steekt het eeuwenoude verhaal van The Wizard of Oz in een modem jasje. Met zijn unieke wezens, slechteriken en onverwachte wendingen die Dorothy's oorspronkelijke dro men nog overtreffen, gaat deze zeer geslaagde herziene versie vele malen verder. Horden vlie gende apen, een hond die van vorm kan veranderen, een cy berpunk tovenares en een uit gestrekte onderwereld. Zo ziet de wereld van Tin Man eruit. In Oz is Lavender Eyes in de ge vangenis gestopt. Daarvoor verantwoordelijk is de inslechte Azkadellia die snode plannen heeft. Ze wil de zielen uit haar gunstelingen zuigen en hun energie gebruiken om de kloof te overbruggen tussen haar we reld en de 'andere kant', de aar de. In Calimucho moet de jonge vrouw Dicky kiezen tussen drie liefdes: die voor zwager Willy en zijn zoontje Timo, die ze sinds de dood van haar zus verzorgt; die voor de Tunesi sche tentbouwer Tarek en die voor het circusleven en haar familie. De erfenis van haar overleden zus Jena drukt zwaar op Dicky's schouders. Dickey zorgt voor Jena en Wil ly's zoontje Timo alsof het haar eigen kind is. Als Willy's ouders voorstellen Timo naar een internaat te sturen, be grijpt Dicky niet hoe Willy het met dat voorstel eens kan zijn. De jonge Tunesische tenten bouwer Tarek is net aangeno men om een seizoen in het circus te werken. Willy drinkt meer Calimucho, een mix van wijn en cola, dan goed voor hem is, en Dicky brengt steeds meer tijd door in gezelschap van Tarek. Het kaartenhuis van instabiele relaties dreigt te ontwrichten. Calimucho is de tweede fictie film van Eugenie Jansen, pre mière 11 september. CHELSEA I HARTENDIEF Werkelijkheid en verbeelding kunnen én mogen ver uiteen lo pen. In Alfred Emily gaat Do- ris Lessing aan de haal met het leven van haar ouders. Hoewel ze ook nog in gaat op het werke lijke leven van Alfred Tayler en Emily McVeagh, geeft zij haar fantasie weer eens vrijbaan. Alf red en Emily krijgen op papier het leven dat ze (zonder dochter Doris!) geleid zouden kunnen hebben als de dramatische ge beurtenissen in hun leven niet hadden plaatsgevonden, in feite als de gebeurtenissen van de Eerste Wereldoorlog hun leven niet hadden bepaald. Dat leidt tot een opmerkelijk resultaat. Alfred Emily werd geen zoet sappig verhaaltje maar een scherpe tekening van twee per sonen die, ondanks de proble men van hun tijd, hun weg pro beren te vinden. Doris Lessing, Alfred Emily, Prometheus, 19,95 euro. David Bowie, Een Ster Die Op Aarde Viel is een uitstekend ge documenteerd boek over een van de grootste Britse popartie sten aller tijden. Daarbij schuwt auteur/fan Wim Hendrikse niet om de boel even pittig te krui den met anekdotes over 's mans seksuele escapades (lees: talloze triootjes). Maar er worden ge noeg serieuze zaken besproken, waarbij de totstandkoming van diverse albums een mooi beeld geeft van de persoonlijke ont wikkeling van de superster zelf. En natuurlijk wordt de mythe (wie is de thin white duke eige- lijk?) niet helemaal ontrafeld, maar moet dat wel bij Bowie? Rest nog de opmerking dat Hendrikse af en toe misschien Jip en Janneke-taal bezigt, maar dat deze biografie ondertussen wel als een trein wegleest. Wim Hendrikse, David Bowie, Een Ster Die Op Aarde Viel, Gop her, 25 euro. Golden Earring-zanger Barry Hay heeft z'n grote droom verwezenlijkt: met een big band op het roemruchte platenlabel Blue Note een cd uit brengen. Vanaf vrijdag 5 september ligt het album The Big Band Theory in de winkels. Barry blaast klassieke songs (Waiting For A Friend, Summer In The City) van acts als The Rolling Stones, The Lovin' Spoonful, Blood Sweat Tears en The Style Council nieuw leven in. Het album werd eind juni in Hilversum in een week opgenomen met de Metropole Big Band. Laat je niet op het verkeerde been zetten door het omslag. Dat oogt een beetje saai, maar het boek is allesbehalve dat. En dat terwijl het onderwerp - de wereld van bankieren en beleg gen - de meeste lezers toch ook niet als het meest spannende in de oren zal klinken. William Scarborough is er van overtuigd dat mensen bedrogen willen worden. Als hij in het mil jonairsdorp Rietschoten neer strijkt heeft hij (onder verschil lende namen) al een spoor van bedrog en vernietiging achter gelaten. De laatste afrekening in Nederland, die met zijn assis tent Victor van Zanten, verloopt echter anders dan hij zich had voorgesteld. Vooral als de in het nauw gedreven Van Zanten zich van dezelfde methoden en mid delen gaat bedienen. Met een ander doel voor ogen, dat wel. Björn Stibbe, De zwendelaar, A.W. Bruna, 17,95 euro. En we gaan nog even door met muziek van eigen bodem. A Balladeer heeft een voorliefde voor het 'liedje' en beschikt bovendien over de kwa liteiten om boven de grijze middelmaat uit te steken. Dat bewezen de he ren al op hun vorige album Panama en dat doen ze nu dunnetjes over met Where Are You, Bambi Woods? Hierop openbaart A Balladeer zich wederom als liefhebbers van fraai ingetogen liedjes. De titel verwijst ove rigens naar het pornosterretje uit de 'klassieker' Debbie Does Dallas. De controversiële Amerikaanse rapper Nas (volledige naam: Nasir Jones) is temg met een nieuw, titelloos album. Het mag dan inmiddels zijn negende cd zijn, aan kracht en spirit heeft hij nog niets ingeleverd. Wederom trekt Nas fel van leer. Dit keer worden de pijlen vooral gericht op machtsmis bruik en zijn rassenhaat, ongelijkheid en armoede de thema's die de plaat domineren. Tekenend is dat Nas de cd in eerste instantie Nigger wilde noemen maar daar vanaf stapte vanwege de lading van het woord. Brotherhood is de titel van het nieuwe verzamelalbum van The Chemical Brothers. De Britten brachten vorig jaar nog het goed ontvangen We Are The Night uit, maar gaan nu dus vooral ver terug in de tijd en bundelen hun grootste successen op een knaller van een dance-album dat ook als li mited edition (met extra schijfje) zal verschijnen. Dat betekent nogmaals genieten van de chemical beats van krakers als Hey Boy Hey Girl, Out Of Control, Block Rockin'Beats en Setting Sun. Uiteraard met gastbijdragen van o.a. Noel Gallagher, Flaming Lips en Bernard Sumner (New Order). Angelina Jolie is de gevaarlijke Fox in Wanted Het opmerkelijke muziekgezelschap De Kift serveert binnenkort een wel heel bijzonder gerecht: Hoofdkaas. Het is de titel van de nieuwe cd van het Nederlandse rariteitenkabinet dat alweer twintig jaar aan de weg timmert. Speciaal ten ere van dat jubileum hebben de oud-punkers dus weer een nieuwe bmisende Kift-cocktail gebrouwen die gevuld is met even onweer staanbare als onnavolgbare eet- en drinkliederen en de bekende potten en pannenmuziek. i FOTO: INDEPENDENT FILMS Film/DVD I >1 /WkNÜI I V' F0T0: UNIVERSAL PICTURES

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 14