Maritiem door de hele stad cni] Nieuwe Stadsblad Drie avonden lang een fantastisch programma Rondvaart Zeppelin ROTTERDAM - Ontdek de Wereldhavendagen op een unieke manier, per zeppelin. Voor lezers van de haven loods zijn er vier plekken ge reserveerd in het luchtschip op vrijdag 5 september. Dus pak die telefoon en sms voor een plekje, want deze actie geldt alleen vandaag! Vanaf Rotterdam Airport stijg je op voor een avontuur van drie kwartier en 'vaar' je over de Erasmusbrug en zie je zo hetbegin van de Wereldha vendagen vanuit de lucht. De Zeppelin NT is met een leng te van 75 meter een grote blikvanger. De techniek is in middels vernieuwd naar de mogelijkheden van de 21ste eeuw: geen brandbare water stof meer, maar moderne ins trumenten, lichte materialen en onbrandbaar helium in de ballon. Dit maakt de Zeppelin NT het meest vooruitstreven de luchtschip ter wereld. Dit jaar komt het gevaarte naar Rotterdam voor de openings ceremonie van de Wereldha vendagen en vele rondvluch ten over dit spektakel in Rot terdam. Actie We geven 2x2 kaarten weg. Winnaars moeten op vrijdag 5 september om 13,30 op Rotterdam Airport zijn, waar na ze een uur later opstijgen. Dit in verband met veilig heidsinstructies. Sms WIN (spatie) HL (spatie) NAAM (spatie) ZEPPELIN naar 2121 (0,40p.o.b.). Maasvlakte 2 Nieuw land in zee ROTTERDAM - Duizend hec tare bedrijfsterrein gelegen in diep water, dat is Maasvlakte 2. Een nieuwe Europese top locatie voor havenactivitei ten, direct ten westen van het huidige haven- en industrie gebied. Begin september start de feitelijke aanleg. Containeroverslag, distribu tie en chemische industrie krijgen op Maasvlakte 2 alle ruimte, ook wat betreft diep te. Met een diepte van 20 me ter is de haven in de toekomst ook bereikbaar voor contai nerschepen die in andere Eu ropese havens niet kunnen afmeren. Door de aanleg van Maasvlakte 2 gaat natuur ver loren. Om de gevolgen voor het milieu zoveel mogelijk te beperken vindt compensatie plaats. Maasvlakte 2 heeft de ambitie het meest duurzame havengebied te worden. Daarmee wordt een nieuwe standaard neergezet voor het duurzaam en economisch succesvol ontwikkelen van haven- en industriegebieden. Een nieuw te bouwen en in te richten gebied biedt alle ruimte voor duurzame ont wikkeling. Zo is bij het ont werp gekozen voor de meest compacte vorm, groeit het aandeel van binnenvaart en spoor in het transport van containers tot 2033 flink, gaan chemische bedrijven el- kaars restwarmte gebruiken en worden vuile vrachtwa gens geweerd en binnen vaartschepen van schonere motoren voorzien. De Tall Ships zijn een onderdeel van het fantastische avondprogramma tijdens de Wereldhavendagen. foto: pr ROTTERDAM - Een evene ment zoals de Wereldha vendagen kan niet zonder spetterende opening en een geweldig avondprogram ma dat spettert, raast, schaatst, vaart, knalt, straalt en spuit. En dat is precies wat de organisatie voor de bezoekers in petto heeft. Thema van dit jaar is 'groen licht in de haven'. En dat laat veel ruimte over om de kracht van de Rotterdamse haven te laten zien door natuurlijke en schone energiebronnen: water, wind en vuur. De wereldhavendagen begin nen vrijdag 5 september om 14.00 uur als bezoekers vanaf de Erasmusbrug de mooie Tall Ships voorbij zien varen samen met andere mooie klassieke zeiljachten met bollende zeilen die in een 'Parade of Sail' voor bij komen. Een hele mooie op warmer, want 's avonds vanaf 21.30 uur gaat het feest echt be ginnen. Blusboten varen achter een podium, een prachtig de cor. Na enkele minuten groeit er op het podium een waterbel die wel twee meter in de om vang wordt. Sylvia Houtzager speelt hierin haar spel en heeft een aantal verrassingen op het menu staan. Als je denkt dat dat het hoogtepunt van de avond is, heb je het mis. De Wereldha vendagen heeft nog veel meer in petto. Want rond 21.40 ont waar je opeens een ponton in het water met een kraan erop. Die ponton is het decor van een wel heel bijzondere act, die ze ker de moeite van het bekijken waard is. De wind strekt opde natuurlijke energiebron wind wordt ingeluid met een specta culaire act op het podium. Een zangeres met opblaasbare jurk van 4,5 meter staat centraal in een show met slagwerk, wind turbines en doeken. Heb je 's middags de fantastische Tall Ships gemist? geen nood, na de openingshow zullen 11 stijlvol le tall ships voor het podium, langs de Wilhelminakade va ren. Het publiek kan van dicht bij genieten van de authentici teit en traditie aan boord. Als de tall ships het watervlak hebben verlaten lichten groene lasers op door trommels uit de verte. Dan komt het silhouet van An nette Dellegno in beeld. Een zuivere heldere stem zingt een sereen lied in een landschap van mist en laserwaaiers. Het is een tipje van de sluier wat er allemaal staat te gebeu ren tijdens de avonden op de Wereldhavendagen. Benieuwd wat er staat te gebeuren? Kom op 5,6 en 7 september naar de Wereldhavendagen en dompel je onder. Of kijk op www.we- reldhavendagen.nl Zingen Shantykoren Traditioneel wordt tijdens de Wereldhavendagen ook het Shan- tyfestival gehouden rondom de Oude Haven, Wijnhaven en Leuvehaven. Op 6 en 7 september zijn er vanaf 12:30 uur tot en met 17:30 uur optredens van de beste Shantykoren bij het Ma- ritimehotel en langs de Wijnhaven. Bezoekers kunnen zaterdag genieten van Bravour, Overstag, Onder Zeil en Smartkoor Rid derkerk. Op zondag treden De IJsselmannen, Vissershang, Overstag en Vlaardingen aan. ROTTERDAM - Behalve de Wilhemina-, Wester- en Parkkade, komen ook de binnenhavens tot leven tij dens de Wereldhavenda gen. De Veerhaven is het decor van een nautische markt met een ruim aanbod in nautische pro ducten, presentaties van vereni gingen en instellingen met een zilte inborst. Ambachtslieden en eigenaren van nautisch erf goed geven verschillende de monstraties. Verder is er een duiktank waarbij zelfs kinderen een kijkje onder water mogen nemen en ook bij de varende scheepsmodellen van Vaar groep Rijnmond zijn kinderen welkom om hun eigen bootjes te besturen. Klassieke brand weerauto's, stoomwalsen, kip wagens, antieke bussen en poli tieauto's sieren de Wijnhaven tijdens Het Havenfestival. Eige naren van rijdend en rollend mobiel erfgoed maken het plaatje compleet. Het historisch materieel van Stichting RoMeO, Roteb en de historische collec tie van Gemeentewerken en de politie is hier te bewonderen. Het minifestival Klink vindt op zaterdag 6 september in de Ou de Haven plaats, georganiseerd door de bewoners van de histo rische schepen. Met dit evene ment willen de bewoners een verbinding leggen tussen ver schillende tijdsbeelden. In het historisch doolhof van het Ma riniersmuseum maak je kijkend en luisterend kennis met de ge schiedenis van de mariniers- muziek vanaf 1665 tot nu. Van Tamboers en Pijpers tot en met de Marinierskapel. Ook in de Entrepothaven is van alles te doen, zoals de sloepenparade en kunnen bezoekers een 21m lang schip van de KNMR dat ja renlang aan de Nederlandse en Arubaanse kust dienst heeft ge daan, bezichtigen, www.we- reldhavendagen.nl. Woensdag 3 september 2008 - Pagina 18 Avonden vol water, lucht, ijs en vuur

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 18