Fiat Grande Punto weer bij te tijd automotoren Style Packs voor Land Rover Freelander FMymflflEni Nieuwe Stadsblad Zuinige Seat Ecomotive Vierwielaandrijving voor Lexus LS 460 Verzamelaarsruilbeurs AUTO De Grande Punto brengt Fiat veel succes. Drie jaar geleden werd het nieuwe model op de markt ge bracht en sprak vanaf het begin meteen een grote groep consumenten aan. Door zijn flinke formaat, ruime keuze aan moderne motoren en uitstekende rij- eigenschappen tegen een schappelijk prijs wist de au to al meer dan 850.000 mensen te overtuigen. Met ingang van het nieuwe mo deljaar 2009 heeft Fiat de Grande Punto nog eens op diverse punten herzien en is zelfs de instapprijs gunsti ger geworden. Fiat start de vernieuwde Grande Punto bij 12.695 euro. Daarbij komt de mogelijkheid de auto te financieren tegen 0% rente (drie jaar)! De vernieuwde Fiat Grande Punto is herkenbaar aan nieu we lak- en bekledingskleuren, andere bekledingstoffen, een vernieuwd dashboard met car bon look èn gewijzigde dash- boardklokken. De koper van de ze Italiaanse auto kan kiezen uit de uitrustingsvarianten Active, Edizione Lusso, Racing en Sport. De motorenkeuze is on veranderd royaal met een volle dig programma schone en krachtige benzine- en diesel motoren met vermogens oplo pend van 65 pk tot 120 pk. Iede re uitvoering van de Fiat Grande Punto heeft een zogenaamd groen label (A, B of C). Alle exemplaren van dit model zijn standaard onder andere voorzien van in de carrosserie- kleur gespoten bumpers, verch roomde grille, dual stage air bags, elektrisch bedienbare ra men en buitenspiegels en cen trale portiervergrendeling met afstandsbediening. Met de komst van de Fiat 500 weet het merk dat veel kopers de behoefte hebben om hun ei gen auto aan te kleden. Daarom zijn er nu voor de Grande Punto verschillende stripingsets te koop in diverse kleuren en ont- werpen. Tevens kunnen de bui tenspiegels in een contrastkleur worden gespoten. Overigens zijn deze mogelijkheden alleen te leveren op de Racing en Sport. Deze variant krijgen bo vendien sportieve wielen, dor- pelskirts, met leer bekleed stuurwiel, een stugger geveerd onderstel en donkere koplam pen. De Verkehrs-Club Deutschland heeft de Seat Ibiza Ecomotive bovenaan gezet op haar lijst van milieu verantwoorde auto's. Samen met de BlueMotion- uitvoering van de Volkswagen Polo stoot de Seat de kleinste hoeveel C02 uit per gereden kilometer. De Ibiza Ecomotive heeft een C02-uitstoot van 99 g/km. De 1.4 liter diesel levert 80 pk en verbruikt 3,8 liter dieselolie per 100 km. Overigens is de Ecomoti ve nog gebaseerd op het vorige model van de Ibiza. Lexus breidt het leveringsprogramma van de grote LS uit met de LS 460 AWD voorzien van permanen te vierwielaandrijving. De auto is net als de LS 600h voorzien van een Torsen Limited Slip differentieel die de aandrijfkrachten traploos over voor- en ach terwielen verdeeld, maximaal ine en verhouding van 40:60. Op 22 en 23 november wordt in de Utrechtse Jaar beurs de Verzamelaarsjaarbeurs 2008 gehouden. Daar zijn verschillende items te zien die ter beschik king zijn gesteld door het museum RockArt. Een van de items, die de aandacht zal trekken, is de limousine van de band Di-Rect die tijdens het Veronica-pro- gramma de Grote Beurt enige tijd geleden volledig werd gepimpt delen van Pack 1 de basis vor men voor de twee andere pak ketten. Pack 1 bestaat uit lede ren bekleding in zwart of bruin, een Kenwood navigatiesys teem en Bluetooth handsfree telefoonfunctie. De meerprijs van 2.500 euro levert een be sparing op van 1.000 euro. Pack 2 voegt daar nog 19 inch licht metalen wielen aan doe, waar door de pakketprijs stijgt naar 4.500 euro (voordeel 2.25 eu ro). Pack 3 is het meest com pleet met als extra's nog een Style Pack met een voorspoiler, achterskirt, side-skirts en dak spoiler in carrosseriekleur, unieke grille in de kleur 'Tung sten' en verchroomd, ellipsvor ming uitlaateindstuk. Totale prijs: 9.500 euro, maar de con sument hoeft er nu slechts 6.500 euro voor af te rekenen. Wie nu bij de Land Rover dealer komt en interesse heeft in een nieuwe Freelander, kan deze populaire SUV kiezen met maar liefst drie zogenaamde Style Packs. Ieder pakket heeft z'n eigen samenstelling, maar in alle gevallen geldt dat deze accessoires samen veel minder kosten dan dat ze los zouden moeten worden besteld. Als een van de best verkochte SUVs in het compacte premi um segment is de Land Rover Freelander al vele malen on derscheiden onder meer door zijn uitstekende weggedrag, terwijl het een echte Land Ro ver blijft als de verharde weg wordt verlaten. Menig eigenaar van deze auto weet maar nau welijks waartoe de Freelander toe in staat is. Verder biedt de auto optimale veiligheid voor zijn inzittenden met de maxi male score van vijf sterren bij EuroNCAP. Ook de fabriek in het Britse Halewood is door JD Power voor zijn hoge kwaliteit bekroond. Zoals gezegd zijn er drie Style Packs die verkrijgbaar zijn op de Freelander E en S uitvoerin gen. Alle extra's worden door de dealer ingebouwd en heb ben zodoende geen invloed op de BPM en de bij telling. De pakketten zijn samengesteld volgens het zogenaamde sta pelsysteem waarbij de onder- Woensdag 3 september 2008 - Pagina 30 jp- Mi 579FVK V 7. -'«777 vt-tt-n

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 30