De pioniers van Zuco 103 in WATT Klassiek: Gergiev Festival Met ie neus od het nodium van The Stones dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad foto: bas czerwinski Sorwema Comedy Les van een Ontdek de haven jn Off_Corso super Casanova Streekmuseum Wandeling door Vlaardinger- Ambacht met het serviceteam van VW. Langs nog niet platge- treen paden en minder beken de plekjes in de oude wijk. Met veel informatie van de stads- gidsen. Vooraf is er tijd om een kijkje in het museum te nemen. Start is om 15.30 uur vanaf het museum aan de Kethelweg 50. Kosten zijn 1,50. opgeven is niet nodig. Café De Hommel Black Jack Bluesband Aanvang 16.00 uur Schiedamseweg, Vlaardingen Graauwe Hengst Jamsessie Van 20.00-24.00 uur Lage Haven, Schiedam Graauwe Hengst Jamsessie Van 21.00 -24.00 uur Visserijmuseum Graven in Vlaardingen 100 jaar remonstranten Tot en met 14 september Westhavenkade, Vlaardingen Streekmuseum Kinderboeken uit en over de tweede wereldoorlog en de mo lens van Vlaardingen. Van sluizencomplex tot ver keersknooppunt. Iedere zaterdag en elke eerste zondag van de maand van 14.00 -16.00 uur. Kethelweg, Vlaardingen Vons en Van Santen Maritieme werken van Bert Otto uit Maassluis De Groene Luiken Fototentoonstelling van Klaas Burger en Ton Delfos Oosthavenkade, Vlaardingen Galerie van B Expo hedendaagse kunst Elke zaterdag geopend van 11.00-17.00 uur Zuidbuurt 89, Vlaardingen Kunstwinkel 't Walvis Kunst achter open deuren. Bijzonder porselein van ver schillende kunstenaars Tot en met 6 september Schiedam Harg Spaland Overzichtsexpositie Dave Rens- man (1938 - 2007) Willem An- driessenlaan 2, Schiedam Grote Kerk Sporen in Vlaardingen. Met werk van Amo Bauman en de stadsdichters Tot en met 13 september Markt, Vlaardingen DeZeeman Expo van Henk Horsten Hoogstraat, Vlaardingen Galerie Hollandia Kunst en kunstenaars, expositie in het kader van 'De Laatste Ronde' met werk van kunste naar uit de vijftiger en begin ze stiger jaren. Tot en met 20 september Oosthavenkade, Vlaardingen De Panorama Etalage Een collectie mode en gebruiks artikelen, met focus op dames kleding uit de jaren vijftig en ze stig. Tot en met 30 september Westhavenkade, Vlaardingen Sportcomplex Vijfsluizen Etter en bloed. Collectie van Rien Stolk over voetbalclub For- tuna Vlaardingen. Alleen op 13 september van 11.00-17.00 uur Sportcomplex Vijfsluizen Slotmanifestatie van het evene ment De Laatste Ronde met rondleidingen manifestaties en film met en zonder ome Willem Vijfsluizen, Vlaardingen Grote Kerk Countertenor Jan van Seters zingt liederen van Thomas Morley, John Dowland, Henry Purcell en G.F. Handel. Verder orgelwerken van Matthias Stout Aanvang 15.00 uur Schiedam Grote Kerk Organisten Pieter van Kranen burg en Johan Zoutendijk spe len werken van Couperin en Dumont. Markt, Vlaardingen Van 15.45-16.15 uur Café De Hommel Blues Fellas Aanvang 20.00 uur Schiedamseweg, Vlaardingen Filmhuis Schiedam Zie vrijdag Aanvang 21.00 uur Nieuwstraat, Schiedam Graauwe Hengst De Marcellus Bluesband met bluesrock en jazzy blues Aanvang 22.00 uur Lange Haven, Schiedam Filmhuis Schiedam I'm not There (VS/Duitsland, 2005,137 min.) Regie: Todd Haynes Met: Christian Bale, Cate Blan- chett, Richard Gere, Heath Led ger Regisseur Todd Haynes (Far fr om Heaven) koos er voor om Bob Dylan door zes verschil lende acteurs te laten spelen in I'm Not There. De film werd een fascinerende reis door het leven van Dylan. De acteurs vormen samen een beeld van dit Amerikaanse Icoon. Dylan is te zien als dichter, profeet, misdadiger, bedrieger, ac teur en muzikant. Aanvang 21.00 uur Nieuwstraat, Schiedam Graauwe Hengst Wouter, Marcel en vrien den met covers en mooi ballads. Aanvang 21.00 uur Lange Haven, Schiedam Café De Hommel Jamsessie Aanvang 20.00 uur Schiedamseweg, Vlaardingen Filmhuis Schiedam Shine a Light (VS, 2008, 121 min.) Regie: Martin Scorsese Met: Mick Jagger, Cliristina Ag- uilera, Bill Clinton De Oscarwinnende filmmaker Martin Scorsese volgde The Rolling Stones en filmde in de herfst van 2006 hun optreden in het beroemde Beacon Theater in New York. Scorsese kreeg de kans om dit optreden in beeld te brengen en deed dit samen met een team van de al lerbeste cameramensen en ci- nematografen die gebruik maakte van 16 bewegende ca mera's. Aanvang 21.00 uur Nieuwstraat, Schiedam De Salon Hollandse avond met de beste look-a-like van Marco Borsato Aanvang 22.00 uur Oosthavenkade, Vlaardingen ROTTERDAM- Ze worden pio niers genoemd. Inmiddels be roemd in binnen- en buiten land. Vertegenwoordigers van de Braziliaanse ritmes. Een groep die het net even iets an der doet dan de anderen. Dat is Zuco 103. Ze komen op 12 sep tember naar WATT. Al sinds de release van hun debuutalbum 'Outro Lado' in 1999 is de mu ziek van deze Nederlands-Bra ziliaans-Duitse band één van de spannendste combinaties van elektronische en Braziliaanse muziek: Brazilelectro. Ze wor den internationaal gezien als wegbereiders van dat eclecti sche en 21e eeuwse geluid. 'Af ter The Carnaval', het zesde al bum van Zuco 103 dat begin 2008 uitkwam, is deels opgeno men in Rio de Janeiro en deels in hun eigen studio in Amster dam. Het album kenmerkt zich door een zuivere, akoestische en natuurlijk uitgebalanceerde melodieuze sound. Met altijd de bijzondere mix van Lilian Viei- ra's prachtige, warme stem, het virtuoze glitterpop toetsenspel ROTTERDAM - Liefhebbers van klassieke muziek kun nen van 6 tot en met 13 sep tember hun harten ophalen tijdens het Gergiev Festival. Het festival bestaat uit meer dan alleen klassieke muziek, bij voorbeeld een filmprogramma rond de thema's Hemelse Mod der en Sacred and Profane; het eerste programma bevat films over eten zoals La Grande Bouf- fe, de tweede vertoont films waarin de worsteling met het geloof centraal staat. Verder zijn er een Junior Gergiev Festival, een aantal lunchconcerten en nachtconcerten onder de noe mer Carte Noire. Tijdens de der tiende editie maakt de opvolger van Valery Gergiev, Yannick Né- zet-Séguin op uitnodiging van de meester zijn debuut. Hij treedt 10 september op als chef dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest tijdens de uitvoering van Beethovens Missa Solemnis. Valery Gergiev naamgever van het festival. foto: marco borggreve Zuco 103: liveshows, waarbij de groove het belangrijkst is. foto: pr van Stefan Schmid en de slim- Kruger. Aanvang 20.30, tickets a zijn te koop via www.watt-rot- me, krachtige beats van Stefan 14 excl. administratiekosten terdam.nl Het optreden van de Rolling Stones werd met zestien bewegende camera's in beeld gebracht. SCHIEDAM - Mick Jagger, Christina Aguilera en Bill Clin ton vormen de indrukwekken de 'cast' van de film Shine a Light. De Oscarwinnende filmmaker Martin Scorsese volgde The Rolling Stones en filmde in de herfst van 2006 hun optreden in het beroemde Beacon Theater in New York. Scorsese kreeg de kans om dit optreden in beeld te brengen en deed dit samen met een team van de al lerbeste cameramensen, die gebruik maakten van 16 bewe gende camera's. Het plezier op het podium, de feilloze samenwerking van de bandleden en de ongrijpbare kracht die de band uitstraalt, werd hierdoor levendig vastge legd. Dit maakt Shine a Light niet alleen een must voor de Stones-fans maar voor alle mu ziekliefhebbers. Dit weekeinde te zien in Film huis Schiedam. Woensdag 3 september 2008 - Pagina 33 Agenda- ZONDAG DINSDAG EXPOSITIES DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG f I REAGEREN: WWW.DEWEEKKRANT.NL/AGENPA

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 33