C4S0K£M/ Animo wisselen huis laag Klusser gezocht? Stationshof m Behoud renteaftrek wens van veel kiezers Pot spijkers voor ambtenaren o www.funda.nl/huren Stap nu In als je centraal wilt wonen Klus in huis? Geen zin de klus zelf aan te pakken? Werkspot.nl is een internetsite waar particulie ren een bedrijf kunnen zoeken dat hun klussen in en om het huis kan opknappen. Op Werkspot.nl worden particu lieren en inmiddels 2000 vaklui met elkaar in contact gebracht. De klussers krijgen een beoordeling op de site, zodat andere gebrui kers zorgvuldig een bedrijf kun nen kiezen. Puttershoeksestraat 20 - Schiedam Een ruime meerderheid van de kiezers wil dat de aftrek hypotheekrente blijft bestaan. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Slechts 12 procent van de CDA- en VVD-stemmers pleit voor afschaffing van het voordeel. Van de aan hang van PvdA vindt 23 procent en van GroenLinks 35 procent dat de hypotheekrente moet worden af geschaft. De architectenwereld in Nederland trekt aan de bel. Volgens de ontwerpers van huizen lopen nieuwbouwprojecten en verbouwingen bij particu lieren langdurige vertragingen op door onkunde van gemeenteambtenaren. Het is volgens de archi tecten de hoogste tijd dat ambtenaren slagvaardi ger opereren en worden bijgespijkerd. De architec ten ervaren dat tekeningen slecht gelezen worden of zelfs zoekraken en dat afdelingen die betrokken zijn bij aanvraag voor vergunningen langs elkaar heen werken. Volgens de makelaarsorganisatie geven de cijfers aan dat er steeds minder doorstroming plaatsvindt op de Nederlandse koopwoningmarkt. Per jaar komt nu één op de 20 koopwoningen in Nederland vrij voor de verkoop. Voor woningzoekenden is dus steeds minder aanbod beschikbaar. Dat komt naar de me ning van de makelaarsvereniging ook door op de vraag achterblijvende nieuwbouwwoningen. De beperkte doorstroming geldt vooral voor eenge zinswoningen. Appartementen worden gemiddeld één keer in de acht jaar doorverkocht. Uit cijfers blijkt dat appartementen in Vlaardingen en Arnhem het snelst van eigenaar wisselen: één keer in de acht jaar. In Amsterdam worden jaar lijks gemiddeld de meeste woningen ver kocht. Investering Volgens een woordvoerder de NVM willen mensen vaak wel verhuizen, maar kunnen zij dat niet. Doordat er te weinig huizen beschikbaar zijn, kost een volgende woning mensen vaak een paar ton meer. Dat vinden veel consumenten een te gro te investering. De NVM is een warm pleitbezorger voor de bouw van meer huizen. Verder noemt de NVM de over drachtsbelasting als drempel om een andere woning te kopen. Deze is 6% hoog en dat percentage bete kent vaak tienduizenden euro's meer op de koop prijs van een bestaand huis. De 'kosten koper' is bij de koop van een bestaande woning de grootste kos tenpost. Nederlanders blijven steeds langer wonen in de zelfde woning. Wisselde een huis in 1996 nog eens in de 17,5 jaar van eigenaar, vandaag de dag is dat eens in de 25 jaar. Dat blijkt woensdag uit gege vens van de Nederlandse Vereniging van Make laars (NVM). In fraai appartementencomplex gelegen 3-kamerappartement in populaire wijk Sveaparken met balkon op het westen en eigen afgesloten parkeerplaats in de onderbouw. Geheel vzv fraaie laminaatvloer (kersen). Zonwering buiten. Oplevering in overleg. VRAAGPRIJS 208.000,-- K.K. Succesvol aangekocht. Het kopen van een woning is een grote emotionele stap. Verliefd worden is gemakkelijk, maar een rationele beslissing nemen vaak moeilijk. Een makelaar kan u bijstaan in het maken van de juiste beslissingen. Dit geeft U de ruimte om weg te dromen, waar wij zorgen voor de juiste beslissing. De koper van deze woning neeft het al ervaren. Gratis zoekservices naar uw droomwoning. Gratis financieel advies. Gratis bezichtiging met een makelaar. PARTNER IN DYNAMIS OOI) I I Gerrit Verboonstraat 2 Schiedam 010 - 2730102 .iÜ.» v 'i' m ff'r r» t'11 w»" 11 i"> m VA H. Huren in centrum Schiedam al vanaf €711,- per maand Diverse 2- en 3-kamerappartementen beschikbaar Parkeergarage Open Huis vrijdag 12 september a.s. van 16.00 tot 17.00 uur Toitffoon 010

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 18