Absurde situaties en bizarre personages Leutiz onderwijsgroep A I I I ll I II I I i i 1- Loepzuivere stem en muzikale genen Schiedam i m dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad vvr.ï Nieuw theaterseizoen Lachwekkende, ontroerende of bijzondere voorstellingen; voor de theaterliefhebbers is het nog niet te laat. De Ashton Brothers, de musical Tommy van Di-rect, Lenette van Dongen of liever Slagerij van Kampen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de theater kassa. FOTO: JAN VAN DER PLOEG Katarina Vermeulen geldt als één van dé talenten van het Nederlandse (pop)mu- ziek. Op woensdag 24 sep tember komt ze met de voorstelling Sex Money naar Theater aan de Schie in Schiedam. Ze is gezegend met een loepzui vere stem en heeft de muzikale genen van haar vader Bram Vermeulen. Het jongste bewijs hiervan is haar tweede album Sex Money dat vanaf septem ber verkrijgbaar is. Katarina viel voor het eerst op tijdens de aan haar overleden vader opgedra gen hommagetour Tijdloos. Staande ovaties in Nederlandse en Belgische theaters vielen haar ten deel. Sinds de release van het in eigen beheer uitge brachte debuutalbum Walk With Me (2006), goed voor jube lende recensies, vestigt Katarina de aandacht op zich met haar zelfgeschreven, Engelstalige composities. Sex Money laat een in blues, country, jazz en pop gedrenkt repertoire horen dat toch zeer herkenbaar is en kan variëren van een verstilde eenzame pianoballade tot een uitbundige, melodieuze rocker. De ronduit indrukwekkende stem van Katarina met de frisse arrangementen en scherpe tek sten hebben geresulteerd in een verrassend volwassen album waar het plezier vanaf spat, en dat soms doet denken aan het repertoire van dames als Norah Jones of Bonnie Raitt. Een goed voorbeeld hiervan is de single December Moon, een beknopte jazzy ballad met een wat sub versieve tekst. Op het podium neemt Katarina, naast de voca len, de elektrische piano voor haar rekening. Ze wordt bege leid door een ervaren trio, be staande uit gitarist Alan McLachlan, drummer Roy Bak ker en bassist Ralph Brink. IWiL» Na een uitverkochte zaal in het afgelopen seizoen 2, is Richard Groenendijk nogmaals te zien in Theater aan de Schie met de voorstelling Na de wedstrijd. Vanaf de eerste minuut neemt deze theaterpersoonlijkheid je mee in zijn wereld van absurde situaties en bizarre personages. Richard Groenendijk is snel, ko misch, ontroerend en ontwape nend. Met zijn vorige show De adem van de nachtchinees maakte hij niet alleen één van de best ont vangen theaterprogramma's van de afgelopen jaren, hij ves tigde ook definitief zijn naam als cabaretier. Na de wedstrijd belooft opnieuw een topavond op te leveren. Het is een pro gramma over winst en verlies, opgeven of doorgaan, punten pakken en gemiste kansen. Naast het maken van theater voorstellingen is Richard ook tekstschrijver en is hij regelma tig op de radio te horen als pre sentator bij Radio Rijnmond. Groenendijk werkte ook mee aan verschillende tv producties en is nu te zien in de musical Les Miserables. Mis nu niet de kans om Richard Groenendijk te gaan zien; wie hem kent, laat 'm nooit meer los. Kaarten voor de voorstelling Na de wedstrijd van Richard Groenendijk op woens dag 17 september 2008 om 20.15 uur zijn verkrijgbaar aan Richard Groenendijk is dit seizoen weer terug in Theater aan de Schie met de voorstelling Na de Wedstrijd. foto: roy beusker de kassa van het theater, geo pend van dinsdag t/m zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, tele foonnummer (010) 2 467 467. Hallo, hallo, wie stinkt daar zo? Of het nou mooi of slecht weer was, vroeger zat men uren aan het radio toestel gekluisterd om zich te laten informeren en vermaken. Tal van artiesten en belang rijke mensen hebben uren, dagen, maanden vol ge praat, gezongen en gespeeld. Van revueschetsjes, kunst beschouwingen en sportver slaggeving tot hoorspelen, liedjes, kleuterprogramma's en de wekelijkse radiorevue. Dé ideale radioavond uit de jaren '50 op toneel. Maak kennis met, óf haal herinne ringen op aan een keur van geluiden uit de archieven van de radio uit de vervlogen tijden. We gaan terug naar de tijd waarvan we ons maar al te graag herinneren dan Nederland onschuldig slui merde en alles keurig op or de was. Maar wat gebeurde er echt achter de schermen van de radiostudio? Was er onderhuids conflict tussen de radiomakers? Wie had iets met wie en wie wist daarvan? Cabaretier, schrij ver, columnist en radiopre sentator Vincent Bijlo schrijft met Rieks Swarte de teksten. Vincent Bijlo komt met de voorstelling Hallo, hallo, wie stinkt daar zo? donderdag 25 september 2008, om 20.15 uur, naar Theater aan de Schie. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa, geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 - 16.00 uur, telefoon nummer (010) 2 467 467 of 24 uur per dag via www.theateraandeschie.nl. HollandAccent Onderwijsgroep heet voortaan Dit zijn de schoten die behoren tot de Lentiz onderwijsgroep [voorheen HollandAccent Onderwijsgroep). Vanaf 1 augustus 2008 heten ze: Lentiz I Lentiz I Lentiz I Lentiz I NIEUWE NAAM: Schievestecollege Geuzencoltege Groen van Prinstererlyceum Kastanjecollege I MAVO Maassluis Reviuslyceum Maastandcollege Floracoltege Dalton MAVO MBO Greenport MBO Food MBO Outdoor I MBO Animal VOORHEEN: - Accent Cotlege VMB0 - Schiedam (locaties Nolenslaan en Nieuwe Damlaan) - Accent College VMB0 - Geuzenplein [locaties Westwijk en Holy) - Accent College MAVO HAVO VWO - Groen van Prinsterer - Accent College VMB0 - Kastanjedal - Accent College HAVO VWO - Reviusple - Holland College VMB0 - Maasland - Holland College VMB0 - Naaldwijk - Holland College VMB0 - Dalton - Holland College MBO - Groen - Holland College MBO - Voeding - Holland College MBO - Dier Groene fi S'jVivl gp Woensdag 10 september 2008 - Pagina 30 Sex en Money In één rondje door de bin nenstad op de hoogte zijn van de activiteiten die de culturele instellingen en verenigingen organiseren in Schiedam? Dat kan tijdens Rondje Schiedam. Zater dag staat Theater aan de Schie op de Broersveld met een vers aanbod van theatervoorstellingen. Het theater heeft een podium op Het Land van Belofte. Bezoekers kunnen tussen 11.00 -16.00 uur genieten van onder andere Ballet en Dansstudio Schiedam, Ur ban House, Alliantie, ROOG, Majorettes van Har- pe Davids e.a. Het is Le 3

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 30