Jazzpodium laat Waterweg swingen Boeken en delicatessen Silvester (die van Arie) geeft zich solo volkomen bloot De beste straatcultuur op Streetbeatfestival m f smmb Volg sluiting Measiantkering van dichtbij Theater Turandot vertelt het verhaal van een ijskoude, Chinese prinses 60 jaar Cobra in Stedelijk Museum De Schiedamse talenten Jordan en Mafe zijn zondag te zien op het eerste Streetbaetfestival op het Bachplein. foto: pr SCHIEDAM - Dans, sport, streetart, lifestyle en andere street- culture is te vinden op het eerste Streetbeatfestival dat zondag van 14 tot 21 uur plaatsvindt op het Bachplein in Schiedam. Muziekstijlen als urban-eclectic, hiphop, dancehall en reg- geaton zullen tijdens Streetbeat door zowel deejay's als live op tredens te horen zijn. Enkele live acts op het hoofdpodium zijn: Darryl (hitsingle: eeyeeyo), Phatt (rmxcr), Ghetto Flow, Casuel, Xcellent, D-Kaya, Miss Dee, Pro-X, Rmb, Mave, Sin, Rudebeats (beatbox show) en karim raily (breakdance show). Naast de optredens is genoeg te beleven. Meet je voetbal skills met straat voetballers in de Panna K.O. kooi of toon je vingervlugheid op de PS2 consoles. So you wanna be a model? Laat jezelf dan "re- stylen" en fotograferen bij de speciale fotostand van Streetbeat. Voor het plaatselijk talent is er een speciale Streetbeat 'open sta ge'. Voor aanmelden of meer info: www.streetbeatfestival.nl SCHIEDAM - Met een op treden van de West Coast Big Band gaat zondag het Jazzpodium Waterweg van start. Een maal per maand wordt een optreden gepro grammeerd in de Giudici kapel van het Stedelijk Mu seum Schiedam. Het Jazzpodium Waterweg is een initiatief van fysiotherapeut Gerard Verver, die daarbij steun kreeg van ondernemer Frans van Krugten, musicus René Winter, museumdirecteur Dia na Wind en schrijfster Nathalie Lans. In samenwerking met Co- dart, het Rotterdamse conser vatorium, is een programma sa mengesteld waarin zowel ge lauwerde jazzmusici als aan stormend talent zijn vertegen woordigd. Vanaf oktober opent het Jazz podium Waterweg elke tweede zondag van de maand de deu ren, 'om jazz in al zijn puurheid te brengen en om de universele taal van jazz in de Waterweg te laten klinken', aldus de initia tiefnemers. Van hot jazz tot... Tien keer per jaar kan het pu bliek genieten van een grote verscheidenheid aan jazz; van big band tot improvisatie, van hot jazz tot zwoele zang. Op zondag 21 september (eenmalig dus op de derde zondag van de maand) speelt de swingende West Coast Big Band. Op het re pertoire staan klassiekers van SCHIEDAM - Boekenwurmen en lekkerbekken kunnen zater dag hun hart ophalen in Schie dam. Op de Grote Markt wordt de culinaire versmarkt gehou den, tegelijkertijd vindt de twee dehands boekenmarkt plaats in het centrum. In de kramen op Hoogstraat, Korte Dam en Lan ge Markt staan kramen vol Ne derlandse en buitenlandse lite ratuur, (streek) romans, thril lers, biografieën, strips, kook boeken, kinderboeken, boeken over Schiedam en Rotterdam, geschiedenis, kunst en weten schap. Zowel voor koopjesja gers als verzamelaars van anti quarische boeken is er volop keuze. Boekenliefhebbers kun nen er uren snuffelen. De boe kenmarkt is van 9.00 tot 17.00 Koopjesjagers en verzamelaars kunnen zaterdag uren snuffelen uur. De entree is gratis. op de boekenmarkt. foto: pr Count Basie en Duke Ellington, Thad en Quincy Jones en werk van jonge Nederlandse arran geurs. Op zondag 12 oktober spelen talentvolle jonge jazz musici van het Rotterdams con servatorium. Alt saxofonist Marco Kegel die onder andere met het Rotterdam Jazz Orches tra speelde op het North Sea Jazz-festival, zal de regio op zondag 9 november verrassen. Aanvang 13 uur. De toegang van Jazzpodium Waterweg is gratis. SCHIEDAM - Met de tentoon stelling De kleur van vrijheid kijkt het Stedelijk Museum Schiedam terug op 60 jaar Co bra, de kunstenaarsgroep van onder andere Karei Appel, Con stant en Corneille. De uitgebrei de Cobracollectie van het mu seum, die afgelopen maanden door Spanje reisde, is voor deze tentoonstelling aangevuld met een groot aantal werken van particulieren. Deze kunstmin nende verzamelaars spelen een belangrijke rol in de tentoon stelling. Bij de werken in bruik leen is ook het verhaal van de verzamelaar te lezen. De Schie damse CoBrA-collectie is nauw verbonden met het particulier verzamelen. Een groot aantal werken is in de loop der tijd ver worven van of via particuliere verzamelaars die bij het muse um betrokken waren, in het bij zonder de drukker Goos Verwe- ij (als bestuurslid van de Vereni ging Vrienden) en de jurist Piet Sanders (lid van de museum commissie). De tentoonstelling 60 Jaar Co bra. De kunst van vrijheid is te zien t/m 30 november De West Coast Big Band bijt zondag de spits af in het Stedelijk Museum Schiedam. foto: kees boelhouwer dé Agenda Weer agenda on- mW-deweekkraru.n, FOTO: MAARTEN LAUPMANN S/-ÉU REGIO - Als voorbereiding op het stormseizoen wordt de Maeslantkering in Hoek van Holland zaterdag ge test. Het publiek is uitgeno digd om de functionerings sluiting met eigen ogen te volgen. Naar verwachting zuilen de grootste waterke- rende deuren ter wereld om 17.40 dicht gaan. Ook een aantal andere waterprojec ten zijn deze dag open voo het publiek en er worden rondleidingen gegeven. Meer informatie is te vin den op www.keringhuis.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35