h september 2008 l! |S Schiedam heeft talent I ff" _L_ Voor de huurder Algemeen Woon plus Kort Woonplus treft regeling voorschot stookkosten Rookmelder 1 S i' In de wijken Nieuwland Life, Groenoord Zomerfeest en Burendag Centrum Unit Stad Centrum J! cb In overleg met het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO) verhoogt Woonplus Schiedam per 1 oktober 2008 het maandelijkse voorschot voor de stookkosten met C12,-. Met deze regeling wil Woonplus haar huur ders beschermen tegen een te groot verschil tussen het voor schot en het werkelijke verbruik door de stijging van energie prijzen. De regeling geldt voor huurders die te maken hebben met 'collectieve verwarming'. Energieleveranciers verhoogden hun prijzen halverwege dit jaar met gemid deld €9,- a €15,- per maand. Zij deden dit vanwege de gestegen gasprijs. Door deze prijsstijging moet iedereen straks meer betalen voor zijn energie rekening. Woonplus verhoogt de voorschotten om te voorkomen dat het verschil tussen het voorschotten en het werkelijke verbruik bij haar huur ders te groot wordt. Schatting De aanpassing van de voorschotten is onderdeel van een 'Verbeterproject Stookt en Servicekosten'. Voorheen werd de afrekening gebaseerd op de facturen van de energieleveranciers. Deze werden vaak opgesteld op basis van een schatting. Hierdoor kon het verschil tussen de voorschotten en het werkelijke verbruik oplopen. Werkelijk verbruik Om de verrekening van de stookkosten beter te laten verlopen, registreert Woonplus vanaf juli dit jaar zelf alle meterstanden van de 'collectieve ver warmingen'. Daardoor kan Woonplus de voorschotbedragen beter laten aansluiten bij het werkelijke verbruik. Daarmee wordt voorkomen dat huur ders in de problemen komen. Woonplus Schiedam hecht veel waarde aan de veiligheid van haar bewoners. Daarom zijn we vorig jaar gestart met voorlichting over brandpreventie. Via Woonplus Nieuws wijzen we regelmatig op gevaren in en om het huis. Om verdere maatregelen op het gebied van brandpreventie te stimuleren, intro duceerde Woonplus dit jaar een actie. Bij het digitaal aanmelden van een reparatie maken bewoners dagelijks kans op een rookmelder. Een bewoner aan de Grevelingenstraat in Schiedam is een van de prijswinnaars. Wilt u kans maken op een gratis rook melder? Meld dan uw reparatie digitaal via www.woonplus.nl. De actie loopt nog tot en met 10 december. Ook dit jaar is september weer de evenementenmaarid. U heeft de Branders feesten nog tegoed op 27 september, maar u heeft ook al veel Schiedams talent in actie kunnen zien. Zo was er op de 13e Nieuwland Life en op 20 september vond het Groenoord Zomerfeest plaats en de Nationale Burendag in het centrum van Schiedam. De tweede editie van Nieuwland Life op het Willem Dreesplein bleek weer een mooie verzameling van korte optredens met muziek, dans en zang. Na de opening door wethouder Yorik Haan en directeur-bestuur der Karin van Dreven van Woonplus, was het podium voor talenten uit Nieuwland. In de talentenshow 'Nieuwland got Talent' toonden alle deelnemers hun winnaars mentaliteit, waarbij onder andere de imitatie van Alica Keys door de twaalfjarige Karina La Cruz veel indruk maakte op de ongeveer tweehonderd toeschouwers. Talent Ook tijdens het Groenoord Zomerfeest was er veel ruimte in het programma voor het ontdekken van talent. Het feest op het Bachplein werd geopend door de wethouders Maarten Groene en Yorick Haan. Daarna was het tijd voor diverse soorten muziek, dans en sportieve activiteiten. De zevenjarige Doni won een Wii spelcomputer met haar optreden in 'Groenoord heeft Talent'. Michael en Ron Bexterman wonnen een maand gratis wonen, de hoofdprijs van de talentenjacht. Het zomerfeest viel samen met de 'Nationale Burendag'. Ook daaraan werd op het Bach plein aandacht geschonken: de 'burenboom' hing al snel vol met kaartjes waarmee Groenoorders elkaar als 'beste buur' nomi neerden. Ruim veertig Groenoorders sloten de dag af in De Blauwe Brug met de 'Iftar maaltijd', de eerste maaltijd van de dag tij dens de Ramadan. Het Groenoord Zomerfeest trok in totaal ruim zevenhonderd bezoekers. Klus voor de buur In het centrum verzamelden klustalenten zich bij Het Weeshuis. Samen met mede werkers van Seniorenwelzijn, Bewoners vereniging Schiedam Centrum en Woonplus vormden zij een klusteam. Het team pakte klussen aan voor een buurman, buurvrouw of de hele buurt. Zo sloot Schiedam-Centrum zich aan bij de Nationale Burendag. Na het werk konden de klussers genieten van de creaties van de zeven talentvolle deelnemers 'Burendag Bakwedstrijd'. 103-jarige huurder De heer Geilt is deze maand 103 jaar geworden. Hij is daarmee de oudste mannelijke inwoner van Schiedam. De heer Geill vierde zijn verjaardag in 'Het Zimmertje' aan het Louis Zimmer- mannplein, het plein waar hij ook aan woont. Woonplus werd uitgenodigd en namens de corporatie feliciteerde Eric van Staveren, manager Unit Noord de heer Geill. Woonplus bood de aanwezige familie en buren een lunch aan. Wijkagent bij spreekuur complexbeheerder De vier wijkagenten van Schiedam- Noord gaan aanschuiven bij het spreek uur van de complexbeheerders. Woont u in Schiedam-Noord en wilt u graag iets met een wijkagent bespreken? Kijk dan op www.woonplus.nl voor een overzicht van de spreekuren. Kijk daarvoor in de rubriek 'contact' bij 'spreekuur complex- beheer'. 15 jaar De Weerklank Op 27 september viert ontmoetingshuis De Weerklank in Schiedam-Noord haar 15-jarig bestaan. De Weerklank is een ontmoetingsplek waar bewoners terecht kunnen voor een kop koffie, een praatje, informatie over voorzieningen in de wijk en acute vragen. De feestelijke dag wordt gecombineerd met de opening van het nieuwe portaal van De Weerklank. Om 15.00 uur zal directeur-bestuurder Karin van Dreven van Woonplus de officiële opening verrichten. Tuinenwedstrijd Tuindorp Op 3 september was de feestelijke prijsuitreiking van de Tuindorp Tuin- Terraswedstrijd. De bewoners van Rozenlaan 4 kregen de eerste prijs voor de mooiste tuin en Iepenlaan 27 won in de categorie mooiste terras. In samen werking met Wijk- en bewonersvereniging Tuindorp krijgen de tuinen van Tuindorp dit najaar en komend voorjaar nog meer aandacht: de bewoners kregen een cursus ecologisch tuinieren aangeboden. Ook wordt er een tuin-klussendienst opgericht. Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Wo. 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a pebansow qo ■tpjjrioaiev awu9iki aulqnooW obnopi yj tail .TriO-Tip Heijermansplein Bachplein Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 t-CSZTOS - 010 T !n.i93ricjr /force//, www Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 In.aulqnoow www 1,1 iO'v-itcrcov., i» w Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 c.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13