www.warmtebron.nl fabius IH uw omgeving) a'4. aanbetaling Géén aanbetaling Gratis bezorging Warmtebron Vlaardingen 010 -434 20 58 MARTI Ei Gerard Burgerlaan 32 (Woonboulevard Hoogstad) verkeert dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL REGIO - Bij dementie wordt vaak gedacht aan ouderen maar ook jonge mensen kunnen dement worden. Vaak wordt dat niet her kend. Daarom vraagt neu roloog Jan Driesen aan dacht voor een goede diag nose tijdens een symposi um van het Vlietland Zie kenhuis op 30 september. In Nederland zijn ruim 12.000 gevallen bekend van mensen onder de 65, die lijden aan de mentie. Omdat ze vaak een ac tieve maatschappelijke rol ver vullen en een gezin hebben, zijn de gevolgen ingrijpend. "Vaak worden de verschijnselen aan gezien voor iets anders, bijvoor beeld een bum-out. Mensen ko men in de problemen omdat ze hun werk niet meer aankunnen en hun gedrag verandert", vertel neuroloog Jan Driesem die zich heeft gespecialiseerd in jong de menterenden. Hij heeft eens een bankdirecteur van 55 behandeld, die door het bedrijf op een zijspoor was gezet omdat hij niet meer presteerde. "Bij de diagnose dementie voel de hij zich nog een soort van op gelucht omdat hij zich niet meer schuldig hoefde te voelen over zijn werk." Dementie is verzamelnaam voor geheugenaandoeningen, die ge paard gaan met afnemend spraakvermogen, onhandigheid Hulp SCHIEDAM - Het verpleeg huis Driemaashave in Maas sluis gaat een afdeling in richting voor jong demente renden in de regio Waterweg Noord. Verder wordt ge zocht naar ondersteuning van partner of andere man- telzorgers. Dat kan op veel manieren, bijvoorbeeld rela tietherapie. Dementeren gaat vaak gepaard met een gedragsverandering waar door je met een ander mens moet leren leven. of het vermogen om de omge ving te herkennen. Alzheimer is de bekendste vorm maar de mentie kan ook ontstaan door erfelijkheid (ziekte van Piek) een beroerte of auto-ongeluk met zware hoofdverwondingen. De mentie is progressief, het wordt dus steeds erger. "Het is afscheid nemen van je- Neuroloog Jan Driesen: 'Een actief leven is de beste remedie tegen dementie'. zelf', zegt Jan Driesen." Vooral in het begin, als de patiënt zich be wust is van zijn verval, is dat ver schrikkelijk. Mensen zijn vervuld van wanhoop en afgrijzen of ra ken in paniek omdat ze de con trole kwijt zijn. Het enige wat te gen dementie helpt is een actief leven. 'If you don't use it, you lo se it', is een bekende uitspraak van professor Swaab, een autori teit op dit gebied. Als je je hoofd niet gebruikt, gaat het achteruit." Alzheimerdag Op 21 september is het Wereld Alzheimerdag. In de regio Wa terweg vinden een aantal activiteiten plaats rond het thema jong dementerenden. Bij deze groep ontstaat de ziekte voor het 65ste levensjaar en gaat het ziekteproces sneller: Het merendeel overlijdt binnen vijfjaar. Omdat jong dementerenden een actieve maatschappelijke en sociale rol vervullen, zijn de gevolgen ingrijpend. Er wordt stil gestaan bij de zorg en ondersteuning van jong dementerenden en hun partners en familie. Fabius Opleidingen Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerk(st)er (9 mnd) Secretaresse (12 mnd) Laatste inschrijf mogelijkheid! www.FabiusOpleidingen.nl opleidingen 'IVIO 0800-4464464 fe-vm* Woensdag 24 september 2008 - Pagina 25 Afscheid nemen van jezelf! DOOR MARK KiViï e-trans De-trans detachering zoekt vrachtwagen chauffeurs of werkzoekenden met mini maal een rijbewijs B, die gratis* omge schoold willen worden tot vrachtwagen chauffeur! Wij informeren u graag verder op onze informatiebijeenkomst. U volgt uw opleiding bij verkeersschool Martien Don. Kijk voor meer informatie op www.de-trans.nl "vraag naar de voorwaarden. JBON A JANSSEN FOTO: WHM TEGELSPEKTAKEL tot °X start binnenkort weer met de volgende dag- en avondopleidingen: Geen speciale vooropleiding nodig Landelijke IVIO erkende diploma's Slechts 1 lesochtend of -avond per week Zeer geschikt voor herintreedsters, omscholing, reïntegratie en schoolverlaters Uitbreiding met boekhouden mogelijk Erkend Examenbureau Brochure? bel gratis lis Lesplaatsen: o.a. Schiedam, Vlaardingen, Spijkenisse, Dordrecht, Zoetermeer, Delft .Y..V.. A t

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25