Candlelight uit zeventiende eeuw Culinair op avontuur met KunsthalKOOKT Brandersfeesten in Schiedam Gesproken woord en muziek op Crime Jazz in Rowtown Live Tribute to Pink Floyd in Total Music Cabaret in de voorronde van Cameretten gaan deelnemers zich écht 'f!. Meer agenda on- Wvw-deweekkrant.'nJ bewijzen. Feestje voor The Boss SCHIEDAM - De fans van The Boss komen zaterdag 27 en zon dag 28 september bijeen in het Van der Ree party en vergader centrum aan de Cairostraat in Schiedam voor de Europese Bruce Springsteen Conventie. Het is 35 jaar geleden dat bij Co lumbia Records het eerste al bum verscheen van de artiest, die werd omgeschreven als 'de nieuwe Bob Dylan'. Met zijn in tegere manier van muziek ma ken heeft de working class hero zijn supersterstatus dik ver diend. Naast de vele albums die hij heeft afgeleverd, staat Springsteen bekend als een van de beste performers uit de mu ziekgeschiedenis. Zijn concer ten zijn een drie uur durende slijtageslag. In samenwerking met Van der Ree en de Bmce* Springsteen Vereniging heeft fan van het eerste uur, Jan Ro denrijs, een feestje ter ere van the Boss georganiseerd, met een keur aan artiesten. Speciale gast is Vini 'Mad Dog' Lopez, die nauwe betrokken was bij de op richting van de E Street Band. Met zijn nieuwe band, Steelmill Retro, speelt hij nummers van de eerste band van Springsteen. Verder is er een speciale Springsteen bioscoop met nooit vertoonde beelden, een foto-ex positie, quiz en zijn tal van col lectors items te koop. Voor het complete programma en reser veringsinformatie, kijk op: www.rouletteshop.nl Het Duo Rosemont geportretteerd in 't Huis te Poort. SCHIEDAM - Liefdesliedjes zijn van alle tijden. In de 17e eeuw werden ze geschreven door Brederode, Hooft en Valerius. Het duo Rose mont vertolkt zaterdag het oud-Hollandse candlelight in de Schiedamse oud-ka tholieke kerk aan de Dam. In het programma 'Deur mijn verschalckte ooghen' ligt het ac cent op de liederen die in de 17e eeuw te horen waren in de huis houdens van de gegoede burge rij in de Nederlanden. Voor een paar centen waren boekjes te koop waarin de teksten te vin den waren: dromerig, smach tend en soms beschaafd pikant. De schrijvers van de teksten wa ren zeker niet de minsten. Zo komen we onder anderen de namen tegen van Brederode, Hooft, Valerius en Huygens. Laatstgenoemde was overigens niet alleen als dichter maar ook als componist actief. De ande ren maakten doorgaans gebruik van bestaande melodieën. Naast Nederlandse liefdesliede ren zal ook een aantal Italiaanse werken ten gehore worden ge bracht van grote componisten uit die tijd: Monteverdi, Fresco- baldi en Caccini. De sfeer die deze avond zal worden opge roepen is die van de intieme schilderijen van Vermeer en Terborch. Het Duo Rosemont wordt ge vormd door de Belgische sopraan Hilde Van Ruymbeke en de luitiste Elly van Munster. Beiden zijn al vele jaren actief in de oude muziek en hebben meegewerkt aan vele interes- KunsthalKOOKT is flink uitgebeid. ROTTERDAM- Lekkerbekken moeten dit weekeinde in de Kunsthal in Rotterdam zijn. Vrijdag gaat daar KunsthalKOOKT van start, waarin het beste van eigen bodem is te zien en vooral te proeven. Tijdens het drie dagen durend Festival voor de Ech te Smaak staat het ambachtelijk product centraal. In twee markthallen verkopen kleinschalig werkende producenten hun waren. In het Kooktheater presenteert de crème de la crème van de Nederlandse culinaire wereld zich en er zijn tientallen works hops en proeverijen. Zaterdag staat het Kooktheater in het te ken van zowel de gastronomie als de boerenkeuken. Zondag presenteren vrouwelijke topkoks als koninginnen van de keu ken hun heerlijkste waren. Pierre Wind sluit met een culinaire potpourri zondag 28 september het festival KunsthalKOOKT af en daarmee ook de Week van de Smaak. Meer info www.kunsthal.nl SCHIEDAM - De Brandersfees ten in Schiedam gaan vrijdag van start. Hoogtepunten zijn de Taptoe waarmee het evene ment traditioneel wordt geo pend, de gondelvaart op zater dag en de brandersmarkt. Het hele weekend is het vervolgens feest in Schiedam met bandjes en deejays in restaurants en cafés, en tientallen koren zin gen op alle hoeken van de stra ten. Met het thema Schiedam in beweging! mag ook Sport en Re creatie natuurlijk niet ontbre ken. Iedereen kan meedoen of toekijken bij Beach Hockey, het tennissen bij de Ruïne van Alei- da, Bowls en Jeu de boules. Ter wijl de bootjes en schepen uit het hele land in het water lig gen, wordt voor De Korenbeurs trampoline gesprongen. Vrolijk versierde schepen in de havens van Schiedam. santé muzikale producties in binnen- en buitenland. Daar naast maken zij deel uit van di verse vooraanstaande interna tionale ensembles. De avond krijgt een extra feestelijk tintje omdat de nieuwe cd van het Duo Rosemont zal worden ge presenteerd, eveneens ge naamd 'Deur mijn verschalckte ooghen'. Kaarten kosten 12,50 euro, in de voorverkoop 10 euro bij boek handel J.S. van Leeuwen en Post Scriptum. Reserveren is ook mogelijk, tel. 06 511 721 00. - tf 1)1/ i t,'t r. r n r li t li/ f t' FOTO ERIK RICHTERS FOTO: PR FOTO: WHM FOTO: TOM CROES SCHIEDAM In de Salon in Viaardingen werd al een voorproefje gegeven maar nu gaat de tributeband Ab solutely Floyd het groter aanpakken. In Total Music wordt 25 oktober een con cert gegeven in Pink Floyd- stijl. Opgeluisterd met uit gekiende lichtshow, unieke beelden op het projectie scherm en de natuurge trouwe klanken van de 'echte' Floyd. Kaarten kos ten 10 euro en zijn verkrijg baar aan de zaai of via www.totaimusic.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27