Schiedam in beweging tijdens de Brandersfeesten Promotie Ook dit jaar is er veel muziek op de Brandersfeesten. foto: Caroline steenbergen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL sfïWMlMil Lekker in SCHIEDAM - Volgens Gerrie Nicolaas van Argos Zorg groep wordt de behoefte aan uitstapjes speciaal voor seni oren steeds groter. Tijdens de Brandersfeesten komt Argos ieder jaar met speciaal op se nioren gerichte activiteiten. "We organiseren in Zorgcen trum Francois Haverschmit, De DrieMaasstede en Fran kenland een oude Ambach tenmarkt en voor de actieve oudere is er op vrijdag een speciaal georganiseerde Fluisterboottocht. Aanslui tend hebben we voor onze de luwte gasten VIP plekken gereser veerd bij de Taptoe op het Stadserf." Argos ErOpUit is in februari opgericht als extra dienst voor de ouderen en groeit nu al uit zijn jasje. "Ge organiseerde tochtjes voor senioren is echt een gat in de markt," vertelt Gerrie, "onze dienst wordt dan ook steeds breder." Ouderen vinden zo'n uitstapje supergezelüg. "We brengen de mensen van deur tot deur." Wie zich wil inschrijven kan dit doen via Argos Zorggroep 010 4091331. De festiviteiten beginnen vrijdag met de taptoe. foto: pr Tippelen door Schiedam SCHIEDAM - Tijdens de Brandersfeesten is Schiedam een grote tippelzone. Van de Wandel Sport Vereniging De Schiedamse Tippelaars wel te verstaan. "Toen onze ver eniging werd opgericht, was dat een heel normaal woord. Inmiddels heeft het ook een andere betekenis gekregen", lacht M. Karpes. Voor de veertiende maal or ganiseert de vereniging De Branderswandeltocht. Er kan gekozen worden uit af standen van vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer." De route voert door de histo rische binnenstad en naar gelang de afstand, de histori sche kerkdorpen Kethel en kandelaar. "Het is Schie- dam-promotie en natuurlijk ook een beetje reclame voor onszelf", legt Karpes uit. "Elk jaar komen talloze wan delaars uit heel Nederland op af. Het is een speciale toch omdat ie dwars door de stad gaat. De beroemde mo lens, havens en het landelijk buitengebied is natuurlijk een prachtig decor. Na tuurlijk klinkt 25 kilometer als een heel eind maar voor een geoefende wandelaar is het zoiets als een blokje om. "De animo hangt een beetje af of we concurrentie heb ben van andere wandeleve nementen. Dit jaar is er ver der weinig te doen dus we verwachten veel deelne mers." Gestart wordt bij het Verenigingsgebouw Vijfslui zen (volkstuinencomplex). Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro (1 euro meer voor herinnering) Voor meer info, bel 06 40 39 88 11. SCHIEDAM - De Gondel vaart, beach hockey, gratis naar de film, circus Rotje Knor en spelen op het wa ter is maar een kleine greep uit het complete program ma van de Brandersfees ten. Op vrijdag barsten de festiviteiten los. Het thema van dit jaar is Schiedam in beweging! Het belooft dus een bijzonder actief week end te worden! Burgemeester W.M. Verver- Aartsen opent op vrijdagavond 26 september officieel de Bran dersfeesten op het Stadserf. Di rect daarna maakt de populaire Taptoe een vliegende start met De Jeugd Rijnmondband en Rijnmondband uit Schiedam. Op zaterdagavond komen de Schiedamse havens tot leven wanneer meer dan dertig sche pen meevaren in de jaarlijkse Gondelvaart. Mooie creaties De mooi verlichte creaties trek ken langzaam voorbij de histo rische kaden, waarop dweilor kesten en shantykoren het pu bliek vermaken. Vele creatieve- lingen zijn de zomermaanden in de weer om tijdens de Bran dersfeesten goed uit te pakken met hun prachtig versierde schip en daarmee de professio nele jury te imponeren. Om het watersportseizoen in stijl af te sluiten komen plezier- vaarders uit de hele regio met de boot naar Schiedam en wor den vele activiteiten voor jon geren georganiseerd, zoals kanovaren, de touwbrug, een vlottenrace en de spinning bar rel. Kids Kinderen hoeven zich sowieso niet te vervelen tijdens de Bran dersfeesten. Op het plein van het Stedelijk Museum Schie dam maken zij hun eerste Co- BrA kunstwerk en kunnen ze meedoen aan een dansworks- hop. Op zondag maken de kids samen met Juffrouw Klieder en Klodder jongleerballen die ze daarna kunnen gebruiken bij de workshops van Circus Rotje- knor. Jeugdtheaterschool De Teer- stoof heeft op zaterdag 27 sep tember een Open dag en hier kunnen kinderen het hele weekend workshops Katten dans te volgen. Filmpje pakken Helemaal geïnspireerd geraakt kan het publiek in het Filmhuis Schiedam gratis naar de in Schiedam opgenomen film 'Minoes'. Andere gratis films in het filmhuis zijn 'Sex and the ci ty: The movie' en verschillende archieffilms. Kijk voor meer informatie op internet: www.brandersfees- ten.nl. Miranda, Marianne en Ri vtsnuH^eoR^enlapn! SCHIEDAM - Hun bedrijfje heet eigenlijk "Stukje bij Beetje" maar speciaal voor de Bran dersfeesten dopen ze hun naam ieder jaar om in "Blijf es Plakken in Schiedam". Marianne Wee- da, Miranda van Jaarsveld en Ria van Pelt zijn al jaren actief als mozaïek makers/kunste naars. Dit jaar wordt hun werk terrein de Vismarkt aan de Lan ge Haven. Zij zullen oude tijden doen herleven met hun kleurige scholmozaïeken. "Vroeger was de Vismarkt de plek voor de visafslag en werd er op de vis gemijnd," legt Marian ne uit, "er stond hier een soort bouwsel met afdak en op de J 1L Vismarkt Steeds minder schol Op de Vismarkt heeft tot de sloop in 1947 een Visbank gestaan. Het gesloopte bouwsel is rond 1866 geplaatst ter vervanging van een ouder gebouwtje. De laatste visafslag werd gehouden in fe bruari 1938. Er werd besloten de markt op te heffen omdat de scholvangst in de Maas steeds minder werd. Vanaf 1937 zijn er diverse voorstellen geweest de Vismarkt tot parkeerruimte te bestemmen. Het duurde echter tot 15 februari 1949 voor de Vis markt officieel parkeerplaats werd. Helaas, volgens sommigen, doet de oude Vismarkt nog steeds dienst als parkeerplek. geven besloot het drietal een mozaïekworkshop voor voor bijgangers te organiseren. "Mensen kunnen dan actief be veel voorbijgangers letterlijk zullen 'blijven plakken.' De gemaakte visjes mogen he laas na afloop niet mee naar zig zijn tijdens de Brandersfees- huis. "We willen kijken ot er niet ten en iets creatiefs doen." Het een mogelijkheid is de schol te- grond lagen de ogen. Ganspaêèrclooor natuurn plaveisel te laten verwerken." Maar daarvoor hebben ze eerst toestemming van de gemeente nodig. Het illustere drietal wil op meer plekken in de stad een' soort landmarks laten verrijzen. "Samen met Havenrijk teen groep ondernemers en bewo ners van de Lange Haven/Ap pelmarkt) hebben we bij de ge meente het idee geopperd om mozaïekplantenbakken op de Appelmarkt te plaatsen. De ge sprekken daarover zijn al in een ver gevorderd stadium." Maar eerst even de Branders feesten. Je kunt Ria, Marianne en Miranda dit weekeinde tij dens de Brandersfeesten vin- en achter hun kraampje op de 'ismafk Woensdag 24 september 2008 - Pagina 33 Van gondelvaart tot kattendans FOTO: CAR0UNE STEENBERGEN Bewogen tijden herleven

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 33