Slimme mensen werken in de haven watertalent.nl 'Ik kreeg een kans en die heb ik gepakt." Platform voor jongeren in de haven Een baan scoren tijdens de Wereldhavendagen Kijk voor een uitgebreid overzicht van vacatures, werkgeverspresentaties en werkzoekenden op www.watertalent.nl. Slimme mensen werken in de haven is een initiatief van AM+D Creative Communications, RTV Rijnmond, Watertalent en Wegener Huis-aan-huisMedia. Wilt u meer informatie over het inzetten van deze multimediale aanpak? Neemt u dan contact op AM+D: 010-440 11 40. slimme mensen werken in de haven "Op 20-jarige leeftijd ben ik bij AVR begonnen als bankwer ker op uitzendbasis. Dat was in 1999. Nu heb ik als wachtchef de leiding over een ploeg van twaalf man. Dat ging natuurlijk niet vanzelf. Ik ben leergierig van aard en wilde alles weten. Met mijn diploma MTS werk tuigbouwkunde op zak werd ik tweede operator. Vervolgens werd ik eerste operator en in 2005 hoofdoperator huisvuilverbran ding. In die tussentijd heb ik wel mijn HTS-diploma gehaald in de richting Algemene Operationele Techniek. Ik zie het als een mooie beloning dat ik dit jaar wachtchef ben geworden. In die functie stuur ik een ploeg aan die ervoor zorgt dat de oven optimaal blijft branden. Afvalverbranding is een dynamisch proces. Als je in je eigen pedaalemmer kijkt, kun je al zien dat een afvalstroom geen homogene massa is. Het vuur in de ovens brandt de ene keer dus harder dan de andere keer. Tegelijkertijd moet je het hoog ste rendement uit de verbranding zien te halen. Dat is een vak apart. Alle apparatuur wordt vanuit de controlekamer aangestuurd. Dat moet allemaal onderhouden wor den, en er gaat ook wel eens wat kapot, natuurlijk. Daar kun nen wij het nog behoorlijk druk mee hebben. Maar soms is het ook wat rustiger. Door de bank genomen, krijg je als wachtchef met allerlei soorten problemen te maken en die komen allemaal bij jou terecht. En je bent ver antwoordelijk voor de veiligheid van je mensen. Die komen bij AVR op de eerste plaats en zo hoort het ook. Dat alles maakt dat geen dag hetzelfde is. Ik heb een prachtbaan met fijne collega's. AVR heeft mij de kans gegeven om carrière te maken. Die kans heb ik gepakt." Het bestuur van Jong Havenvereniging: Gerrit Peekstok, Joost DekkerLian Dalhuisen,Joost van Assen De haven heeft vers bloed nodig. De honderden openstaande vacatures bewijzen dat. In de haven werkt al een grote groep jonge mensen die met 'Jong Havenvereniging Rotterdam' een eigen gezicht heeft gekregen. De ruim 200 jonge havenfans komen, uit alle hoeken van de haven, regelmatig bij elkaar. Wat hen bindt is het enthousiasme voor de dynamiek en hun toekomst in de haven. Jong Havenvereniging is begin 2008 opgericht. Doelstelling is zoveel mogelijk jongeren in en rond de haven actief te betrek ken bij het reilen en zeilen in de haven. Het platform biedt dan ook een interessant programma met o.a. bedrijfsbezoeken en sprekers uit de havenwereld toegespitst op jongeren. Daarnaast biedt het, als dochtervereniging van de Havenvereniging Rotterdam, een unieke mix tussen jonge ambi tie en ervaren succes. Een actief jongerennetwerk dus waar niet alleen geborreld wordt maar waar samenwerking en kennisdeling voorop staan. Dat is niet alleen leuk en leer zaam voor de leden, maar zeker ook voor de gasten die we daarbij betrekken. Zij leren de haven ken nen als verzamelplaats van ambi tie, activiteiten, enthousiasme, groei en goederen. Handen uit de mouwen is het devies, want de leden van Jong Havenvereniging vormen de toekomst van de haven. Sluit je ook aan! Het eerste kalendeijaar ben je gratis lid, daarna kost een lidmaatschap slechts 19,- per jaar. Inschrijven kan op www. havenverenigingrotterdamnl Vele jonge bezoekers van de Wereldhavendagen bezochten op 5, 6 en 7 september het arbeidsmarktcommunicatieplein op de Wilhelminakade en grepen de gelegenheid aan om hun licht op te steken over leuke en goed betaalde banen in de haven. De, vaak tientallen, potentiële sollicitanten wer den warm onthaald in de bedrijfsstands waar de nood voor gekwalificeerd - en veelal technisch - personeel vaak hoog is. Het ziet er naar uit dat, wegens overweldigend succes, 'Het Slimme Mensen Werken in de Haven Plein' de komende jaren geprolongeerd zal worden. Met het uittreden van de 'babyboomers' in de komende jaren zal de vraag naar personeel steeds verder stijgen. En wat is leuker dan om direct on the spot een goed beeld te krijgen van eventuele carrièremogelijkheden? Joost van Rooyen, wachtchef AVR (30)

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39