Doorstart of laatste stuiptrekking? Kunst en poëzie in Hof van Spaland Erqebeurt altijd wei wat bij Vast der Kee Horeca. Open Dag BFi'MHinsfin Nieuwe Stadsblad 5 oktober van 12.00 -18.00 Kinderterras ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL deweekkrant.nl Pannekoekenbrunch Herfstbrunch 27-28 september 27 oktober 29 november 26 december Bruce Springsteen Conventie 1 SIXTIES spektakel SALSA dansavond KERSTPARTY Salsa Cursus Country Line Dancing Woensdag 24 september 2008 - Pagina 7 DOOR LEZER JUR VAN VEEN SCHIEDAM - Het is vijf jaar ge leden fout gegaan met ONS toen vanwege bezuinigingen veel vakbekwaam personeel moest afvloeien. De hele infrast- ructuur komt daarmee op lan gere termijn op z' n gat te liggen zeker voor wat betreft het on derhoud! Helaas worden we hier elke dag weer mee gecon fronteerd als we met z' n allen door de stad lopen. Het ziet er gewoon niet uit! Op de plek waar de ooit zo trotse plantsoe nendienst was gevestigd van de dienst Gemeentewerken, met een boomkwekerij, een com- posteerinrichting en een kas sencomplex, juist daar is een nieuw IRADO verrezen. Een nieuwe aanzet om de ooit zo trotse ONS voort te zetten, of een laatste stuiptrekking? Het volledige artikel is te vinden op www.deweekkrant.nl je eigen wereld op SCHIEDAM - Het winkelcen trum Hof van Spaland staat tij dens de Kinderboekenweek in het teken van kunst en poëzie. Maak een gedicht en laat een klasgenoot daarbij een schilde rij maken, luidde de opdracht aan leerlingen van scholen uit Schiedam-Noord. In een groot aantal winkels worden komen de week deze kunstwerken ge toond. Per school wordt één koppel als beste geselecteerd. Zaterdag 11 oktober ontvangen zij uit handen van verhalenver teller en acteur Ton van der Vel den (bekend van de televisiese rie Toen was geluk heel ge woon) hun eigen kunstwerk in drievoud gereproduceerd en in gelijst. Dezelfde middag om 14 uur leest de bekende schrijfster Mensje van Keulen bij boek handel Post Scriptum voor uit haar dierenalfabet Van aap tot zet. Leuke en humorvolle ge dichten over Daan Dromedaris, Gerda Geit, Tony Tijger en vele andere dieren die niet alleen kinderen, maar zeker ook vol wassenen zullen aanspreken. Vanaf zaterdag 11 oktober gaat in het Hof van Spaland een unieke spaaractie van start. Vier Schiedamse kunstenaars heb ben in opdracht van de onder nemersvereniging een kunst werk ontworpen dat volgens een spaarsysteem tegen kost prijs aangeschaft kan worden. Het gaat om werken van Peter Hellemons, Sjef Henderickx, Henny van Leeuwen en Jacques Tange. DOOR MARK KiV'iï SCHIEDAM - De prote stantse kerk wil weer een voorname rol gaan spelen in de spirituele beleving. Een dag per week tot rust komen en stil staan bij wie je bent om weer helemaal mens te worden. Het geloof als lifestyle. Duidelijk zijn Een herberg voor de stad, open en gastvrij zijn, luidt de op dracht die protestantse kerk zichzelf heeft gesteld. Russchen: "De behoefte aan spiritualiteit is alleen maar gegroeid maar mensen zoeken die niet van zelfsprekend meer in de kerk. Terwijl het geloof zoveel te bie den heeft. De bijbel helpt om te leven, wijst richting en is een houvast. Dat dit besef is verd wenen, ligt ook aan de kerken zelf." De protestantse kerk moet duidelijk durven zijn, vindt ze. "De taal van deze tijd spreken en open durven zijn. Het imago van de kerk is toch dat het een naar binnen gekeerd gezel schap is." Presteren Juist in deze tijd, waarin veel van mensen wordt gevraagd, kan de kerk volgens haar een belangrijke rol spelen. "De mens is geschapen naar het beeld en gelijkenis van God. Maar zo worden we in het dage lijks leven niet altijd gezien. Op ons werk staan we onder hoge druk om te presteren en we worden afgerekend op resulta ten. Daarin kan de kerk een goed tegenwicht bieden. Een plek waar mensen weer herin nert worden aan wie ze zijn: Beeld en gelijkenis van God. Juist in deze individualistische maatschappij is veel behoefte aan een gemeenschap", denkt de predikant. Soos De nieuwe koers, binnenkort compleet met nieuw logo en mission statement, richt zich nadrukkelijk op jonge mensen. Er is sinds kort een kerkelijk jon gerenwerker en in november wordt gestart met een soos. Naast de kinderdiensten komen er vanaf oktober ook peuter diensten. Russchen: "Eens in de twee we ken hebben we 'Kom in de Kring' in de Magnalia Dei Kerk. Een lied, een verhaal, verwer king en een gebed, alles op peu terniveau. En eens in de maand een welkomdienst. Jonge ou ders voelen zich soms bezwaard om naar de kerk te gaan omdat ze de zondag juist met de kinde ren door willen brengen. Op de ze manier bieden we ook voor de kinderen een waardevolle tijdsbesteding." Op 1 januari wordt de fusie be krachtigd tussen de lutherse-, gereformeerde- en hervormde kerken in Schiedam. De drie kerkgemeenschappen gaan verder als de protestantse kerk. Landelijk zijn de kerken al in 2004 gefuseerd. "De verschillen zijn niet meer zo groot", legt predikant Marjolijn Russchen uit. "Dogmatiek heeft plaatsge maakt voor een praktische ge loofsbeleving. Het gaat erom wat het geloof in je leven kan betekenen." Predikant Marjolijn Russchen: 'De kerk is een richtingwijzer in deprestatiemaatschappij." foto: whm Wij nodigen u uit voor een bezoekje aan onze lokaties aan de Cairostraat, Rotterdam (NW Bedrijvenpark) Na de succesvolle vorige open dag organiseert Van der Ree Horeca weer zo'n fantastische open dag waar u natuurlijk veel informatie kan krijgen over de vele mogelijkheden bij Van der Ree Horeca. Over de geplande aktiviteiten maar ook over de mogelijkheden voor uw eigen feest of evenement. Maar daarnaast is er nog veel meer te doen. U kunt inschrijven voor: Een echte brunch voor de hele familie met naast de gewone gerechten ook een selectie heerlijke pannekoeken. Kosten slechts 10,- per persoon Een brunch met een licht winters tintje dus naast de gewone gerechten ook een keus aan echte Hollandse stamppotten. Kosten slechts 10,- per persoon Zoals uit de Pannekoekenbrunch blijkt ligt het accent deze keer een beetje op het gezin daarom organiseren we deze keer speciaal voor de kinderen aan aantal aktiviteiten zoals: Het terras wordt omgebouwd tot een kinderparadijs met springkussens, speciale muziek, ballonnen artiesten speciaal voor kinderen etc. Ook is er een speciale filmzaal waar kinderfilms worden vertoond. Ook is Spartabakker Louis van der Krogt aanwezig met een presentatie. Reserveren voor de brunches via 010-2732291 of in de snackbar. U bent op 5 oktober van harte welkom in de volgende Van der Ree Horeca gelegenheden Vergadercentrum Van der Ree Cairostraat 83 Cairostraat 97 Cairostraat 111 Cairostraat 93 'Trom 'QrcettHdjs to 'Mitgie' Celebrating 35 iff It' Lnig I cf.v li'h! tarter Zaterdag en zondag vanaf 12 uur is de Cairostraat het walhalla voor de echte Springstcenliefhcbber met onder andere een lezing en optreden van cx-E Street lid Vini 'Mad Dog' Lopez cn artiesten uit oa Italië, Spanje cn Engeland, Shops met allerlei Springsteen-artikelen en een videozaal waar nog nooit eerder vertoonde beelden te zien zullen zijn. Kijk voor meer info op www.rouletteshop.nl. Voor reserveringen/kaarten bel 010-4731827 Entree via reservering 25 - aan de zaal 27,50. Zaal - Brasserie - vergadercentrum Van beatmuziek tot flowerpower, van beatleskapsel tot witte fiets. Er gebeurde veel in de zestiger jaren en er werd veel fantastische muziek gemaakt. Tijdens deze avond komt het allemaal langs. Van Beatles tot Creedence, van Stones tot Steppenwolf. Een geheel verzorgde avond met optredcas van diverse artiesten. U kan kiezen uit rwee mogelijkheden: alleen een toegangskaartje of u laat uw avond voorafgaan door een heerlijk diner in Brasserie van der Ree. Informatie op nn 010-2732291 of haal een folder in de snackbar, ftace man!! Zaal van der Ree Oorspronkelijk opgezet als eindfëest voor de Salsa cursisten hebben we besloten dit tor een gigantisch Salsa feest voor iedereen te maken. Temperamentvolle Zuid Amerikaanse muziek, lekkere Tapas-hapjes cn diverse demonstraties in een sfeervol aangeklede zaal zijn ingrediënten die dit voor iedereen een onmisbaar festijn zal maken. Mede door de medewerking van onder andere Born2saIsa een feest voor de echte liefhebber. Informatie op nr: 010-2732291 of haal een folder in de snackbar. Zaal van der Ree Inmiddels een vast item op de kalender van veel mensen is de onovertroffen Kerstparty van Van der Ree op tweede kerstdag. In een sfeervol ingerichte zaal kunt u genieten van het overheerlijke en overdadige Kerstbuffet om daarna te dansen op de muziek en meedeinen en -zingen bij de optredens van diverse artiesten. Een evenement dat je niet mag missen! Informatie op nr: 010-2732291 of haal een folder in de snackbar. Zaal van der Ree Wat gebeurt er nog meer bij Van der Ree Dansavonden voor 30+ Vanaf zondag 5 oktober beginnen de gezellige dansavonden weer in Zaal van der Ree. Een geroutineerde DJ draait voor u de juiste keuze muziek waar u heerlijk een walsje of foxtrot op kan dansen. Informatie op nr: 010-2732291 of haal een folder in de snackbar. Elke donderdagavond zijn er lessen in het temperamentvolle Salsa dansen in Zaal van der Ree. Er wordt les gegeven voor verschillende niveaus. Het lesgeven is in handen van de mensen van Born2salsa. Voor meer informatie ga naar de website: www.born2salsa.nl of bel: 06-40 19 48 77 Elke maandagavond zijn er Country Line Dancing lessen in Zaal van der Ree. De avond, waarop lesgegeven wordt voor zowel beginners als gevorderden, staat onder leiding van Huub Ameling van Country Line Dance groep The Rebels. Contributie 4,- per avond Voor meer informatie bel: 06 -51 12 21 82 voor informatie: van al deze aktiviteiten liggen er folders met meer informatie in de snackbar.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 7