I 8 P 8 Enn Nieuwe Stadsblad Twee in één Magische mix Jong geleerd... Puzzelo's Nieuw voorlichtingsburo Ontspannen lezen I 9 TT Woensdag 1 oktober 2008 - Pagina 38 Zenobia was koningin van de stad Palmyra, het huidige Syrië. Ze veroverde Egypte en riep achzeif uit tot koningin van Egypte. Haar leven diende ais inspiratiebron voor koninklijk behang. Het eerste motief is geïnspireerd op de schakels van de gou den kettingen waarmee Zenobia op toneel ver scheen. De collectie bestaat ook nog uit twee an dere prints. De drie prints geven ieder een totaal ander interieurbeeld. Bij deze koninklijke keuze mocht natuurlijk een subtiel vleugje glans niet ontbreken. Meer informatie is te vinden op www.arte-international.com. Maak nu zelf pindakaas Twee plisségordijnen in één. Zo is de Dag- en Nachtplissé wellicht het beste te omschrijven. Over dag kan gekozen worden voor een gordijnstof waar nog licht doorheen komt en 's nachts kan het verduisterende gordijn wor den dichtgetrokken. Plisségordij nen zijn zowel boven als bene den voorzien van een aluminium bak, waarin de plissés zich opsta pelen als het gordijn wordt geslo ten. Aangezien plisségordijnen van kunststof gemaakt worden, zijn ze waterafstotend en dus ide aal voor vochtige ruimtes. Bron: www.coocoo.nl. Wie op Google wel eens het woord 'keukens' heeft ingetikt, weet hoe moeilijk het is om uit dat enorme aanbod van websites de juiste informatie te halen. Daarom is er sinds 1 oktober een speci aal voorlichtingsbureau voor wonen. Nagenoeg alle toonaange vende fabrikanten en producenten van keukens, badkamers, haarden, kachels en andere woonproducten zijn hierbij aange sloten. Het Voorlichtingsbureau gaat van start met een uitgebrei de website. Alle wooninformatie is daar overzichtelijk op een rij gezet. Kijk voor meer info op www.voorlichtingsburo-wonen.nl. Wellness begint bij de voeten. Dat was het uitgangspunt voor een nieuwe douchebak dat onmiddellijk opvalt door het zachte kussen als bodem. Soft Tray biedt een zachte, comfortabele en veilige on dergrond tijdens het douchen. Het comfort zorgt voor een onver gelijkbare douche-ervaring. Om de zachtheid iets te onderstrepen heeft het kussen een lichtgrijze kleur, wat contrasteert met de witte acryl omkadering. Het design is een echte eyecatcher in de badka mer. De Soft Tray is verkrijgbaar in vier afmetingen. www.idealstandard.nl Het Lekker-Lui-Lezen kussen kan in bed worden gebruikt en tegen de muur of het hoofdbord worden geplaatst. Het model van het kussen geeft een goede steun in de mg en een comfortabele plek voor de armen zodat er in een ontspan nen houding in bed gelezen of televisie gekeken kan worden. Bron: www.eenwereldsslaap- idee.nl Het is prettig om onder het genot van een herfstzonnetje de tuin in te gaan. Er zijn genoeg klusjes voor het hele gezin. Het is niet al leen gezellig om met z'n allen aan de slag te zijn; vele handen ma ken licht werk! Een leuk en leerzaam klusje om samen te doen, is bloembollen planten! In oktober lekker aan de slag in de tuin in en in het voorjaar genieten van kleur en fleur. Bloembollen plan ten is kinderlijk eenvoudig. De vuistregel is dat bloembollen twee maal zo diep worden geplant als de bol hoog is. Op de verpakking staat aangegeven wat de bloeitijd, de beste standplaats en plant- diepte is. Bron: www.bloembollencentmm.nl. Vormbomen als leilinde (Tilia), dak plataan (Platanus) en trompetboom (Catalpa) kunnen in het najaar, zodra ze hun blad kwijt zijn, gesnoeid wor den. Fruitbomen daarentegen kun je het beste in het (vroege) voorjaar snoeien. En dan natuurlijk wel met het juiste gereedschap, zoals een lichtgewicht takkenschaar. Zelfs het snoeien van de taaiste takken wordt hiermee een licht en eenvoudig werkje. Gebmik voor dikke boomtak ken een zogenoemde beugelzaag en hoge takken zijn te snoeien met een telescopische boom- en struikschaar. Bron: www.gardena.nl Cyclamen zijn absoluut trendy, zowel binnen als buiten. Ze doen het tot en met de eerste vorst prima buiten. Ze geven het balkon, terras of de tuin een eigen uitstraling met hun prachtige bloemen in donkere of juist lichte kleuren. Cyclamen zijn enthousiastelin gen met een enorm doorzettingsvermogen. Ze bloeien ook buiten overweldigend en vooral de wat kleinere cyclamen doen het in de buitenlucht nóg beter dan binnen. Meer info: www.verrassendbuiten.nl. In oktober is het weer tijd om bloembollen te planten! Muscari, beter bekend als blauw druifje, is één van de populairste bolletjes. Muscari dankt haar naam aan de bloemen die naar muskus geu ren. Van nature komt Muscari voor in landen rond de Middel landse Zee, maar ook in ons klimaat voelt Muscari zich prima thuis. Veel mensen kennen Muscari als het 'blauwe druifje', maar tegenwoordig is er ook het 'witte druifje'. De bolletjes van de Mus cari zijn in oktober volop te koop in de zogenaamde 'Magie Mix' waarbij blauwtinten én wit zijn gemengd. Dat wordt dus komen de lente een betoverend mooie voorjaarstuin! Bron: www.groenrijk.nl Smaken verschillen, ook als het gaat om kooktechnieken. Dankzij losse kooksystemen - puzzelo's - is het nu mogelijk om een kookplaat samen te stellen die past bij die per soonlijke smaak. Uitgevoerd in vitro-keramisch glas met RVS sierlijsten. Bron: www.atag.nl Nog niet eens zo lang geleden stonden bij iedere boerderij wel een paar soorten fruitbomen. Deze hoogstamvormen zijn te groot voor onze tegenwoordige tuinen en daarom zijn heel veel rassen op onderstammen geënt die voor veel gematigder groei zorgen. Groot voordeel van een kleiner blijvend boompje - of zelfs struikvorm - is dat de plant dan veel eerder bloeit en vruch ten geeft. De heerlijk geurende vruchten van de kweepeer (zie fo to) zijn alleen gekookt eetbaar, dus heerlijk voor compote en erg lekker in appelmoes. FF Woontrends

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 38