Honda swingt verder met de Jazz auto'smotoren Nissan Qashqai+2, logisch vervolg Vernieuwde Audi A6 is meer met minder dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO De huidige Honda Jazz is een gigantisch succes en daarop borduurt het merk graag voort. Het is vooral het slimme, in Europa ont wikkelde interieur dat we reldwijd aanslaat. En op dat vlak is de volgende genera tie alleen maar verder ge perfectioneerd. Devijfdeurs is in alle richtingen groter geworden en daarvan pro fiteren uiteraard passagiers en bagage. Bovendien is het reservewiel vervangen door een reparatieset, waardoor het minimale volume bij een voertuiglengte van 3,90 meter is gegroeid tot 428 li ter. In het maximale geval biedt de Honda 1.396 liter aan ruimte. Het neerklap pen van de achterbank gaat kinderlijk eenvoudig. Bo vendien biedt de Jazz extra mogelijkheden door de zit ting van de achterbank te gen de rugleuning te klap pen. Het dashboard heeft wat details van de Civic, maar is minder futuristisch. Ook staat de versnelling spook gewoon op de vloer in plaats van op de midden console. Honda biedt de nieuwe Jazz aan met twee benzinemotoren. Het gaat om de 1.2 en 1.4 liter VTEC met een vermogen van respectievelijk 90 en 100 pk. Dat lijkt niet overdreven, maar Honda heeft het gewicht van de auto keurig onder de 1.000 kg weten te houden. En dat be tekent dat de prestaties meer dan keurig zijn. Vooral de handgeschakelde 1.4 die in 11,4 seconden naar de 100 km/u accelereert en een top neerzet van 182 km/u. Maar ook de 1.2 liter voldoet prima voor de manier waarop de ge- middeldt automobilist in dit segment met zijn of haar voer tuig omspringt. De Jazz heeft in beide gevallen een B-label. Het rijgedrag is voorspelbaar en goedmoedig, maar korte on effenheden zijn wel merkbaar. Honda gaat vanaf 8 november vijf uitvoeringen leveren die al lemaal aan hun eigen uitrus tingsniveau zijn gekoppeld. De instap 1.2 i-VTEC kost 14.500 euro en de duurste is de 1.4 Ex clusive voor 23.200 euro! Audi heeft de A6 in het nieuw gestoken al zijn de aanpassingen niet wereldschokkend. De fabrikant heeft vooral haar krachtbronnen verder doorontwik keld: ze presteren beter en verbruiken minder. Over de gehele A6-lijn is het brandstofverbruik met vijftien procent afgenomen. Dat is een positieve ontwikke ling. Motorisch gezien zijn de 2.4 en 3.2 vervangen door nieuwe en zuinigere 2.8 FSI en 3.0 TFSI. Eerstge noemde motor schopt het tot 190 pk en de 3.0 liter noteert dankzij een mechanische compressor 290 pk. Lekker dikke motoren, dus ook een hoog milieulabel? Nee! Zelfs de 3.0 TFSI is een groene rakker (C-label) en behelpen hoef je je allerminst. Hij stuift in 5,9 tel len naar de honderd en topt op 250 km/u. De bestu ring houdt het midden tussen sportief en comforta bel en datzelfde geldt eigenlijk ook voor het onderstel, dat net iets meer naar comfort neigt. Je hoeft dus ab soluut niet bang te zijn om na een lange rit gebroken uit te stappen; het meubilair biedt bovendien ruim voldoende ondersteuning. De sedan is gezegend met een joekel van een kofferbak, goed voor 546 liter aan stouwruimte. Bij de diesels is er ook een nieuwkomer met een A-la bel. Het betreft de 136 pk en 320 Nm sterke 2.0 TDIe. Nog altijd goed om in 10,3 tellen naar de honderd te sprinten en uiteindelijk 208 km/u aan te tikken en daardoor absoluut geen straf. Vanaf volgend jaar kan deze commonrail diesel ook met 170 pk besteld wor den. De 2.7 en 3.0 TDI blijven onveranderd. De vernieuwde A6 staat eind oktober bij de dealer. De 2.0 TFSI (170 pk) kost 43.790 euro. Dieselen kan van af 44.790 euro (TDIe). Voor de zakelijke rijder is er een Business Edition die als 2.0 TFSI via een speciale BPM-constructie voor 42.485 euro de deur uit mag. inhoud en respectievelijk 140 en 150 pk. Ze zijn prima op hun taken berekend en presteren uitstekend (190 km/u en 0-100 in 10,5 seconden voor de 2.0 benzine). Ze kunnen beiden met vierwielaandrijving wor den geleverd en als zodanig ook met een automaat of CVT. De 1.5 diesel en de 1.6 benzine komen volgend jaar beschik baar. Nissan heeft twee uitrustings varianten klaar staan, te begin nen met de Optima voorzien van Bluetooth, een regensen sor, mistlampen, gekoeld dashboardkastje, lichtmetalen wielen en parkeersensoren achter. Deze kost als 2 liter benzine 30.150 euro. De Tek- na-uitvoering heeft zelfs lede ren bekleding en een CD-wis- selaar. Er is een duidelijk aanwijsbare reden waarom Nissan is over gegaan tot het verlengen van de succesvolle Qashqai. Veel berijders van een midi-MPV die gewend zijn aan veel ruim te, zijn gecharmeerd van de SUV-achtige uitstraling van de ze middenklasser, maar mis sen de veelzijdigheid. De ont werpers zijn daarbij niet over één nacht ijs gegaan. Dat bete kent dat de toename in de lengte is verkregen door een langere wielbasis én een grote re overhang achter. Bovendien is het dak met een paar centi meter verhoogd om de extra, derde zitrij meer ruimte in de hoogte te geven. De uitstraling van de Qashqai+2 is zeker zo sterk als van de bestaande, kor tere variant. In het interieur is de normale achterbank voortaan te ver schuiven en zitten er in de vloer van de bagageruimte twee opklapbare stoelen die ruimte bieden aan twee kinde ren. Dat betekent dat deze Qashqai met vijf zitplaatsen ook flink wat meer bagagevolu me biedt. Standaard heeft de verlengde versie een groot panoramisch dak dat helaas niet geopend kan worden. Het comfort is iets toegenomen en dat zorgt voor een nog prettiger weggedrag. De auto wordt nog voor het einde van het jaar le verbaar met een benzine- en dieselmotor, beiden met 2 liter Woensdag 1 oktober 2008 - Pagina 51

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 51