Assertief zijn kun je leren! 2+1 Een Italiaanse maaltijd nu lekker voordelig! i rek^ ComputerPlusBus helpt ouderen het internet op GRATIS de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Geldig van donderdag 9 t/m zaterdag 11 oktober 2008 SCHIEDAM - Door zijn fans wordt hij node gemist, André Hazes. Maar zaterdag was hij even terug op het Wijkfeest in Oost Althans zijn look-a-like., die inderdaad als twee druppels water... 'De majorettes van Adecia gaven 's morgens het startsein voor het feest. Voor jong en oud was er heel de dag van alles te doen op het Hofplein. foto: Caroline steenbergen SCHIEDAM - Surfen en chatten is niet alleen leuk voor jongeren, ook ouderen kunnen sociale contacten opdoen via het internet. In de ComputerPlusBus leren senioren dat de computer niet eng is. De ComputerPlusBus is een ini tiatief van het Nationaal Fonds Ouderenhulp en het Mooiste Contact Fonds van KPN In de maand oktober zal deze bus di verse locaties van Argos Zorg groep aandoen. In de bus krijgen senioren de mogelijkheid om kennis te ma ken met de computer en het in ternet. Dit kan hun zelfred zaamheid vergroten en een so ciaal isolement voorkomen of verminderen. Medewerkers op de bus willen ouderen laten zien dat computers niet 'eng' zijn en dat ze zelf kunnen kie zen welke elementen leuk of be- langrijk zijn. Ontmoeting De bus zal echter ook een gezel lige ontmoetingsruimte zijn, waar ouderen samenkomen voor een leuk gesprek onder het Column In deze rubriek laat een maatschappelijk werker van Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg u meekijken in zijn spreekkamer. Hoewel de namen en omstandighe den onherkenbaar zijn ge maakt, krijgt u een beeld van de dagelijkse praktijk. Als de 25-jarige Melissa zich meldt bij het Algemeen Maat schappelijk Werk heeft ze al een tijdje last van hoofdpijn, hyper ventilatie en stress. Ze valt meestal pas laat in slaap en is vaak vroeg wakker. Ze is ver moeid door het slaaptekort, maar ook doordat ze vaak slecht of helemaal niet eet. Tijdens het eerste gesprek wordt duidelijk dat Melissa moeite heeft met het aangeven van haar grenzen en dat zij te veel hooi op haar vork neemt. Ze staat altijd voor iedereen klaar en dat gaat vaak ten koste van de dingen die ze zelf wil doen. Als reden geeft ze aan dat ze bang is om mensen teleur te stellen, afgewezen te worden en ruzie te krijgen. We praten over haar jeugd en ze beschrijft een situatie waarin haar ouders veel ruzie met elkaar hadden. Haar ouders gingen scheiden toen zij 18 jaar was. Ze bleef bij haar moeder wonen en hield contact met haar vader, hoewel dat erg lastig was gezien de hevige strijd tussen haar ouders. Ze probeer de aan beide ouders tegemoet te komen, maar kwam daar door zelf in de knel. Op het werk - Melissa is receptioniste - doet ze alles wat haar opgedragen wordt, en meer. Samen stellen we vast dat er sprake is van een assertiviteits- probleem. Het beter aangeven van grenzen en zich op een goe de manier kunnen uiten, zijn voor Melissa belangrijke leer punten. Door assertief gedrag te oefenen in een groep kan ze dit nieuwe gedrag in een veilige omgeving aanleren en uitpro beren. Ze besluit zich aan te melden voor de cursus 'Asserti viteit'. Na afloop daarvan spre ken we elkaar weer. Het gaat duidelijk beter met Melissa en ze acht zichzelf in staat om op de ingeslagen weg door te gaan. Algemeen Maatschappelijk Werk is gratis en u hebt geen verwijsbrief nodig. Kijk voor meer informatie op www.mdnw.nl of bel (010) 435 10 22. genot van een kopje koffie en een gebakje. De ComputerPlusBus kan maximaal 40 ouderen per dag begeleiden, die één op één een computerintroductie krijgen. De bus is voorzien van een elek trische rolstoellift, dus ook rol stoelgebruikers hebben toe gang tot deze service. De ComputerPlusBus bezoekt verschillende locaties van de Argos Zorggroep. Op Woensdag 15 oktober staat de bus bij Ver- pleeg- reactiveringscentrum DrieMaasStede, Voorberghlaan 35 in Schiedam. Bewoners en andere geïnteresseerden, zoals begeleiders, familieleden en buurtbewoners, zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Is er leven na de dood? SCHIEDAM - In wijkcen trum de Blauwe Brug wordt zaterdag 11 oktober een spi rituele workshop gehouden met als thema Is er leven na de dood. De parapsycholoog Jan Bouw geeft antwoord op de vragen als: Wat gebeurt er met de mens na de stoffelijke dood?is er contact moge lijk? Met behulp van Jan Bouw gaan deelnemers con tact zoeken met mensen in de geestelijke wereld. De workshop is van 10.30 uur tot 16.00 uur, kosten 37.50 euro inclusief lunch en kof fie/thee. Reserveren ver plicht bij Jan Bouw, tel 06- 20130673 (na 19.00 uur) of kijk op www.janbouw.com Paragnost speelt didgeridoo SCHIEDAM - Spirituele ver eniging Harmonia ontvangt maandag 13 oktober de heer Pim Smit die waarnemingen doet aan de hand van uw voorwerpje of foto. Pim be gint de avond met het bespe len van de didgeridoo. Aan vang 19.45 uur in het Wijk centrum Dreesplein. Toe gang 6,00 euro. Meer infor matie op www.harmonia- schiedam.nl Paranormale middag SCHIEDAM- In wijkcentrum de Erker kunnen belangstel lenden op zondag 12 okto ber van 11 tot 16 uur terecht voor consulten als tarot leg gen, helderziende waarne mingen, mandalatekenen, reiki en een New Age winkel. U betaalt 7,- per consult. Rundergehakt FVSILU Grand Italia Pasta Farfalle, fusilli, penne rigate, pipe rigate, spaghetti of macaroni 3 zakken a 500 gram naar keuze PLUS Italiaanse roerbakmix Zak 400 gram 6 stuks 2 zakken Kaiserbroodjes Vers uit eigen oven 6 stuks Lay's Sensations of Baked Diverse smaken 2 zakken a 80-150 gram naar keuze Bijv. Baked Roasted Paprika Sensations Chili Wij garanderen u de beste producten. Daarom krijgt u gewoon uw geld terug als u niet tevreden bent. www.plus.nl PLUS Wat een verschil. I Ti# \l 1 1*1 «l*A M I I Ëi 88 PLUS Het is niet eng! }CrS K y, 41/08 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Cr* PLUS Van Dijk Woudhoek - Schiedam, Geuzenplein 1-9, T: 010-4705082 maandag - woensdag 8.00 - 20.00 uur, donderdag - vrijdag 8.00 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 - 20.00 uur PLUS Hof van Spaland - Schiedam, Hof van Spaland 68, T: 010-2477299 maandag - woensdag 8.00 - 20.00 uur, donderdag 8.00 - 21.00 uur, vrijdag - zaterdag 8.00 - 20.00 uur PLUS Van der Meer - Schiedam, Mgr. Nolenslaan 460, T: 010-4738765 maandag - vrijdag 8.00 - 20.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 11