Kunstenaar geeft rondleiding Het platteland en het gemis van drukte in Banishment Talenten te over tijdens Jazzpodium Waterweg Lemon Moon treedt op in Plan-C Meer agenda on- www. de week krant'nj Kikker en Dolfje Weerwolfje spelen popmuziek in het theater Het Rotterdams jazz Quintet zit boordevol talent SCHIEDAM - Het Rotterdamse Jazz Quintet, dat op zondag 12 oktober in ter Stedelijk Museum tijdens Waterweg Jazz op treedt, is een kweekvijver voor jong talent. Jasper van Damme (alt saxofoon, winnaar Erasmus Jazz Prijs 2008) verdiende zijn sporen in de Rotterdamse jazz-scene al ruimschoots. En ook Se- bastiaan van Bavel (piano) speelt al vanaf jonge leeftijd jazz op hoog niveau. Samen met tenorsaxofonist Caspar van Wijk, een contrabassist en drummer als gastmusici,nemen zij het publiek mee op reis langs verschillende periodes uit de jazzgeschiede- nis.Het Rotterdam Jazz Quintet zal twee sets spelen en afsluiten met een jam session. De Giuduci kapelvan het Stedelijk Muse um Schiedam is wederom decor van het optreden. Het belooft weer een heerlijke jazzmiddag te worden. Van 13.00 -16.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informa tie: www.jazzpodiumwaterweg.nl Bridge voor ouderen SCHIEDAM - Als 8-jarig jochie kreeg Theo Reyman zijn eerste Agfa fototoestel. Hoewel hij nooit de stap heeft gezet naar de professionele fotografie is de hobby van Reyman in de loop der jaren uitgegroeid tot een passie. Hij exposeert nu met een opmerkelijke serie foto's van gebedshuizen en begraaf plaatsen bij Harg-Spaland. Theo Reyman zit al een kwart eeuw in de communicatie. "Ik ben visueel ingesteld en binnen de communicatie leer je goed kijken naar de manier waarop dingen gepresenteerd worden." De foto's zijn gemaakt tijden zijn reizen naar het Verre Oos ten, Schotland, Griekenland, Kroatië maar ook gewoon in de Jacobuskerk van Schiedam Ket- hel. "Ik ben pas de laatste jaren mijn fotomateriaal gaan expo seren," vertelt hij bescheiden, "in deze serie is het vooral het licht wat ik boeiend vind. De manier bijvoorbeeld waarop het glas-in-lood van de Jaco buskerk het licht beïnvloed, waardoor bijzondere kleurto nen ontstaan" Hij werd tijdens zijn reizen ook getroffen door de manier waar op de beleving van het geloof de cultuur van een volk weerspie gelt. Hij wist op treffende wijze, de uitbundige beleving van het geloof door de Italianen, de de vote ingetogenheid van de Viet- namezen en de drukke en soms chaotische bezoeken aan ge bedshuizen in Azië te vangen. De foto's van Reyman getuigen van technische kennis en een grote betrokkenheid bij zijn on derwerpen. Verschillende ele menten van het religieuze leven komen aan bod: een oude graf zerk in Schotland, Boeddhisti sche monniken, een groepje in plastic verpakte Mariabeelden en een kind dat het graf van haar opa bezoekt in Kroatië. "Gebedshuizen en Begraaf plaatsen" is nog tot 26 novem ber te zien in Harg-Spaland in Schiedam. Start voorverkoop Nacht van Oranje ROTTERDAM - Aanstaande za terdag begint de voorverkoop voor de Nacht van Oranje 2009. Het grootste meezingfeest van Nederland vindt traditiege trouw plaats op de avond voor Koninginnedag, woensdag 29 april. Inmiddels zijn de eerste namen bekend van de artiesten die zul len optreden: onder andere Wolter Kroes, Thomas Berge en Erik Huizebosch zullen het pu bliek uit hun dak laten gaan met hun grootste Nederlandstalige hits. De organisatie is druk bezig met het contracteren van ande re artiesten en verwacht deze binnen afzienbare tijd bekend te kunnen maken. Toegangskaarten zijn verkrijg baar via Ahoy, telefonisch via 0900 235 2469 (45 ecpm) of via Ticket Service Nederland 0900 300 1250 (45 ecpm), ofwww.tic- ketservice.nl. Toegangsprijzen: 27,50 32,50 37,50 42,50. Alle bedragen zijn exclusief service kosten van €2,15. www.nacht- vanoranje.nl. VLAARDINGEN - In ontmoe tingscentrum De Bijenkorf aan de Reigerlaan in Vlaardingen is er iedere vrijdag bridge voor ou deren van 9.30 - 11.30 uur. Er zijn nog plaatsen vrij. De kosten zijn 22 euro 65 per maand. Info via 010- 474 30 66 The Reyman bij zijn foto-exposide in Harg Spaland. SCHIEDAM - In de tentoonstel ling States of Self van Karin Arink zijn foto's, sculpturen, (ruimtelijke) tekeningen en ani maties van de laatste twee de cennia te zien. Op vrijdag 10 ok tober geeft Karin Arink in de Gi- udici kapel van het Stedelijk Museum Schiedam een lezing over haar werk. Vervolgens zal Irene Constandse, kunsthistori ca en medewerker Educatie Publieksbegeleiding, met haar in gesprek gaan. Het publiek is mag vragen stellen. De middag wordt besloten met een exclu sieve rondleiding van Karin Arink door haar tentoonstelling. Het programma begint om 15 uur, kaarten kosten 5 euro ex clusief entree. Aanmelden: faci- litair-meldpunt@stedelijkmu- seumschiedam.nl. dé Agenda ROTTERDAM - Het funky Lemon Moon treedt zater dag op in Plan-C. De band speelt recente dansbare covers aangevuld met 80's en 90's werk. Daarnaast heeft de band ook eigen werk. De heldere sexy stem van een zangeres met ste vige gitaren, en funky bas en drumpartijen geven de band een eigen sound De jonge uitstraling van de band en de energieke mu ziek zorgt voor een spette rende live-performance. Tot 23:00u. gratis, daarna e5. FOTO: PR DOOR MARIANNE VAN VELZEN FOTO: PR Kuieren over

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21