I Jeep frist compacte modellen op I I P I I Zuinige Hyundai i20 Lada en Logan auto'smotoren t Over ruim een jaar zijn de typisch Nederlandse energielabels weer verdwenen, maar kopers blijven van een zuinige auto profiteren. Van grote patsers tot kleine mini's Showroom Seat Leon 310 Fiat Bravo diesel Snelle Audi S4 500 Abarth SS Nissan herschikt Qashqai Mercedes en BMW hybride de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL De twee compacte modellen van Jeep, de Compass en Patriot, onder gaan voor het nieuwe modellenjaar een reeds aangekondigde opfris beurt. Het uiterlijk van beide mo dellen is nog zo actueel, dat men daar nauwelijks aan heeft gesleu teld. Maar het tweetal kon vooral in vergelijking met Aziatische concur renten niet mee waar het de inrich ting en vooral het materiaalgebruik in het interieur betrof. En juist daar heeft de ontwikkelingsafdeling van Ch rysler, Jeep en Dodge veel aandacht aan besteed. De isolatie van de auto's is ook verbeterd. Dat betekent dat de Com pass en Patriot een compleet nieuwe in terieurinrichting hebben gekregen met als belangrijkste doel het comfort en de uitstraling verbeteren. Het volledige dashboard is niet alleen anders vormgegeven, maar is ook gemaakt uit zachter aanvoelende materialen die er veel fraaier uit zien. In Parijs staan twee extra aangeklede varianten, de Com pass Overland met een aantal ui terlijke details van de Grand Che rokee en Commander in deze uit voering en daarnaast de Patriot Black Country in een bijzondere kleur met flitsende kleuraccenten in het inte rieur. - Hvunoai i20 Ja hoor, het getal 310 bij de Seat Leon Cupra Limited Edition staat voor het motorvermogen. De 2 li ter turbomotor is speciaal voor de Nederlandse markt getuned, groeit ook in koppel naar 425 Nm (+125 Nm) en zet probleemloos een topsnelheid neer van 259 km/u. Voor 32.995 euro met een complete uitrusting beslist veel vermogen voor je geld. De nieuwste uitbreiding van het programma van de Fiat Bravo is zeer logisch. In de Lancia Delta kwam Fiat Auto als primeur al met de nieuwe 2 liter diesel goed voor 165 pk. En hiervoor is nu ook plaats in de Bravo die dezelfde technische basis kent. Fiat combineert de krachtige diesel uitsluitend met het uit rustingsniveau Sport. Audi neemt in de nieuwe S4, de snelste jongen uit de A4-familie, voor goed afscheid van de grote V8-motor. Daarom in de nieu we S4 sedan en Avant een 3 liter V6 met compressor die tot een eveneens aardig vermogen komt van 333 pk en een koppel van 440 Nm levert. Quattro vier- wielaandrijving houdt het ge weld probleemloos op de weg. Het was te verwachten, een extra snelle versie van de 500 Abarth. De Esseesse haalt 160 pk uit de 1.4 liter turbomotor en flitst daarmee in 7,4 seconden naar de 100 (top 211 km/u). De kleine Abarth krijgt een speciale kit met geperforeerde remmen rond om, een verlaagd onderstel en 17 inch wielen met Pirelli PZero banden. De populaire Qashqai van Nissan krijgt binnenkort versterking van de verlengde +2, maar voor het zo ver is heeft het merk de opbouw van het program ma overzichtelijker gemaakt. De vier motoren blij ven onveranderd leverbaar. Maar de drie uitrus tingsvarianten volgen nu logisch op elkaar en zijn rijker dan voorheen. De techniek werd door BMW en Mercedes samen ontwikkeld en half volgend jaar is deze te koop. Mer cedes lanceert de S400 BlueHybrid, terwijl BMW de nieuwe 750i als basis heeft genomen. Bij Mercedes dus een V6 benzine die wordt ondersteund door een elektromotor, terwijl BMW de V8 biturbo heeft uit gekozen voor haar eerst poging op dit vlak. EF Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 25 Auto In december lanceert Hyundai sportiever getinte driedeurs. schuin ook naar Opel geke- 126 pk 1.6 en de 128 pk de nieuwe i20, de opvolger De auto is in Rüsselsheim bij ken. De 1.2 liter instapmotor CRDi scoren allemaal met van de huidige Getz. Eerste Hyundai ontwikkeld en vanuit met 78 pk heeft een lage een B-label. Ook komt er een verschijnt de vijfdeurs, in de de kantoren hebben de ont- C02-uitstoot en is goed voor iBIue-versie met slechts 99 loop van volgend jaar een werpers beslist met een een A-label. De 100 pk 1.4, gram C02 per kilometer. Lada komt met een opvol ger van de 110-reeks, Prio- ra genaamd. In feite gaat het om een flinke facelift en laten echt nieuwe mo dellen nog op zich wach ten. Vanwege de samen werking met Renault zul len nieuwe Lada's geba seerd worden op het on derstel van de Oacia Lo gan. Daarnaast zal Lada in licentie Renault-motoren gaan maken. In 2011 moe ten de eerste nieuwe La- da's met Renault-techniek van de band rollen. Tot dan moeten we het met be staande modellen doen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25