de, rolsf Die/ zomer dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 1 SCHIEDAM - De Schiedamse sportverenigingen hebben goe de zaken gedaan in de sporthal Margriet. Ruim negenhonderd leerlingen afkomstig van de Schiedamse basisscholen kon den kennismaken met een scala van sporten. En daar werd dan ook gretig gebruik van gemaakt. Bezwete voorhoofden van de inspanningen waren geen uit zondering. "Ik vind het wel erg leuk om aan al deze sporten mee te doen", zegt Laura van een basisschool uit het centrum van Schiedam. "Ik weet nog niet welke sport ik ga kiezen, maar atletiek vind ik toch wel erg leuk", zegt de Schiedamse leer ling van groep zeven, als zij het uitgezette parcours afwerkt, wat door de atletiekvereniging For- tuna uit Vlaardingen is uitgezet. "Jammer dat er geen atletiek- club is in Schiedam, daarvoor moet ik naar Vlaardingen of Rotterdam", aldus Laura. Bas van der Raaf en Jan Wielaart van Fortuna hebben het er maar druk mee. "Wij zijn twee dagen in de weer geweest om de leer lingen kennis te laten maken met aüetiek. Wij hebben een parcours uitgezet met een hor deloop, kogelstoten en hoog springen en de reacties zijn erg leuk", aldus Bas van der Raaf. "Wij hebben bij Fortuna veel kinderen uit Schiedam. Niet zo verwonderlijk natuurlijk. Onze prachtige accommodatie aan de rand van de Broekpolder ligt natuurlijk voor zowel Vlaardin gen als Schiedam erg centraal." 1 x. SCHIEDAM - Peter en Mlijam Bernhart en Huub Nelissen van Sportservice Zuid-Holland laten de leerlingen van de basisscholen in Schiedam kennismaken met rolstoelbasketbal. "Ook hebben wij een parcours uitgezet met hin dernissen om de jeugd te laten zien hoe moeilijk het is om, als je bent aangewezen op een rolstoel, door de stad heen te gaan. Dat maakte wel indruk op deze jongeren', zegt Peter Bernhart. Verder konden de leerlingen naast atletiek en rolstoelbasketbal onder andere ook kennismaken met schermen, basketbal, judo, gymnastiek, hand bal, dammen en voetbal. (Foto: PR) Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het christelijk gemengd koor 'Chaverim' uit Woerden verzorgt zater dag 11 oktober het inloop concert in de Grote Kerk. Chaverim is het Hebreeuwse woord voor vrienden en in deze sfeer wil het koor ook zingen. De dirigent is Peter Verweij. Medewerking verle nen Anita van Dijk (dwars fluit) en Janine Zuidbroek (piano). De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Postzegels en munten ruilen SCHIEDAM - Postzegels, munten, jokers, ansicht- en prentbriefkaarten gaan zon dag 12 oktober van hand op de ruilbeurs in Ontmoe tingscentrum Woudhoek aan het Heijermansplein 3. Aanvang 13 uur, toegang en taxatie gratis. Expositie in 't Paard SCHIEDAM - In Spijs Dranksalon 't Paard in Schiedam zijn nu schilderij en te zien van Marijke Stig- ter. Haar werk is heel divers. Dit is haar vierde expositie, die duurt tot eind oktober. Het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen op de Hoogstraat 162 in Schiedam. Bridgecursus SCHIEDAM - In boerderij Landvreugd wordt een cur sus bridge voor beginners gegeven op maandagavond. Meer infoen aanmelden: tel 010-4708372 Op zijn nieuwe cd Time the Conqueror maakt Jackson Browne zich druk over heel wat maatschappelijke problemen. Zo komen de gevolgen van de orkaan Katrina, de oorlog in Irak en de gevolgen van de isolatie van Cuba voorbij. Hij wordt daarbij ondersteund door het bekende kwartet, waar mee ook zijn recente akoestische werk erin te herkennen is. Daarbij wordt hij geholpen door twee nieuwe zangeressen. Chavonne Morris en Alethea Mills geven het geheel meer 'soul'. Voor twintigers en dertigers misschien een aardige manier om te weten te komen wat hun ouders zo rond 1970 allemaal bezighield. En wat ze allemaal deden. Voor wie zelf ondertus sen de vijftig zo ongeveer is ge passeerd een boek dat met wee moed doet terugdenken aan die tijd van toen. Maar Die zomer is wel wat meer dan dat. Vanuit haar bevoorrechte privé-situ- atie trekt de zeventienjarige Dana Davidson de wereld in; zowel letterlijk als figuurlijk. En er is nogal wat te ontdekken in de tijd van Damslapen, hasjiesj en vrije liefde. Waar haar trip naar Parijs met haar vriendin Tessa niet bepaald op een suc ces uitdraait, blijft er veel dich ter bij huis veel meer te ontdek ken. Zeker als haar broer Daaf niet bepaald ongeschonden uit het feestleven komt. Wanda Reisel, Die zomer, Querido, 18,95 euro. Als je eigenlijk geen tijd hebt om het boek uit te lezen, moet je De ontdekking van de liefde nog maar even laten liggen. Met haar dagboekaantekenin gen gaat Rivy Shenhar terug naar haar jeugd, waarbij zij een geheime liefdesrelatie met haar lerares Michaela aanging. Het aanvankelijke lelijke eendje maakt een ingrijpende verande ring door en ontdekt, behalve haar seksualiteit, ook haar dich- terstalent. De stmctuur van het boek kan gerust een riskante onderne ming genoemd worden. Judith Katzir laat Rivy in de huid krui pen van Kitty, van waaruit zij haar dagboekbrieven richt aan Anne Frank. In die onderne ming slaagt zij met glans. De brieven blijven geloofwaardig en bovenal wordt het nergens misplaatst. Prachtig! Judith Katzir, De ontdekking van de liefde, Sirene, 19,95 euro. Deze week is het nieuwe album van Oasis, met de titel 'Dig Out Your Soul' verschenen. Volgens Noel Gallagher heeft het album een sound die we niet gewend zijn van deze band uit Manchester. Eerder had hij al aangegeven dat het een heftig album zou worden; kort voor het verschijnen liet de gitarist weten dat het geen album met traditionele patronen zou worden. Ze zouden veel meer aan het gevoel moeten appelleren. Hoewel in 1934 verschenen, komt Een doodgewoon leven in de Nederlandse vertaling geen moment gedateerd over. Het inleidende gesprek tussen een arts en de oude meneer Popel is alleszeggend voor wat komen gaat. Bijna hoofdschuddend vragen de twee zich af waarom een zojuist overleden ambte naar zijn biografie geschreven heeft: 'Is het de moeite van het lezen waard?' Het antwoord is een eenduidig 'ja'. Er blijkt ge noeg te onderzoeken: onvervul de ambities, zwaktes en zijn ka rakter maar ook een keurige carrière. Als de man zijn notities terugleest, gaat hij vraagtekens zetten bij hoe hij werkelijk was. Er blijft weinig over van het aan vankelijke beeld. Maar is inzicht niet veel belangrijker? Een universeel boek. Karei Capek, Een doodgewoon leven, Wereldbibliotheek, 16,50 euro. 'Red Letter Year' is het achttiende studioalbum van Ani DiFranco in evenveel jaren. Na de geboorte van haar dochter Petah is dit echter haar eerste album, waarmee het bijna een nieuwe kennismaking lijkt. Hoe dan ook heeft ook DiFranco aangegeven dat het voor haar een nieuwe start is. Bovendien laat zij allerlei invloeden toe van New Orleans en de vele muzikale stijlen, zoals -met name in het laatste nummer- van de Re birth Brass Band, C.C. Adcock en Richard Comeaux. Na het succesvolle Umoja-project van twee jaar geleden komt Blof nu met een compleet nieuw album, getiteld Oktober. De titeltrack 'Oktober' is al enige tijd op de radio te horen. Hoewel de reacties van de kritische volgers gemengd zijn, blijken de concerten van de Zeeuwse band er niet onder te leiden. In tal van Nederlandse zalen worden extra concerten aangekon digd. Met andere woorden: op naar de volgende cd, die 'April' zal gaan he ten en verschijnt in Universal Music presenteert in samenwerking met het Nederlands Insti tuut voor Beeld en Geluid een breed overzicht van de Nederlandse pop muziek. Vijf decennia op vijf cd's met Nederlandse popmuziek van Shoc king Blue en Brainbox, via onder andere Herman Brood, Spargo en Row- wen Heze naar Counting Crows en Di-Rect. De hits zijn per decennium verzameld op '50 Jaar Nederpop'. Daarnaast worden vier cd's in samen werking met Fonos.nl/Beeld en Geluid uitgebracht als 'Rare Obscure'. Beide sets zijn samengesteld door Leo Blokhuis Karei Capek Een doodgewoon U AlW»>Kr« 0 Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 39 CD 50 JAAR NEDERPOP

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39