I Grondige aanpak Groenoord 1 Campagne brandpreventie I It Sloop, nieuwbouw, opplussen en renovatie Algemeen Onderhoud Nieuwe kozijnen Marconihove i 3 éi Zomertijd voorbij, vervang uw rookmelder- l/ batterij! www.rookmelders.NU Ié» 3 T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Woning kopen Woonplus nieuws Groenoord is flink in ontwikkeling. Rond de Laan van Bol'Es zijn daarvan enkele sprekende voorbeelden te vinden, zoals diverse eengezinswoningen langs de Eduard van Beinumlaan en het nieuwe winkelcentrum met daarboven de woon toren 'De Contrabas'. Nu zijn de voorbereidingen voor de grondige aanpak van het woongebied tussen de Josef Oreliosingel en de Vivaldilaan volop aan de gang. Achter de schermen is al veel werkverzét. Op 1 oktober hadden alle bewoners van de vier sloopflats aan het Sem Dresdenplein en Dirk Schaferplein een nieuwe woning gevonden, zoals gepland. "Het hele traject verliep heel soepel. Sommige bewoners zaten echt op de sloop te wachten, dus die hadden heel snel een nieuwe woning", vertelt Jane Brinkman, die de verhuizingen begeleidde. "Bijna de helft van de verhuizers is in Groenoord gebleven. Dat geeft aan dat de binding met de wijk groot is. Vóór de verhuizing waren mensen best kritisch, maar eenmaal verhuisd zijn de bewoners super tevreden." Het Poppark Nu de sloopflats leeg zijn, gaat Wijkont wikkelingsmaatschappij Groenoord aan dë slag. De bedoeling is dat de flats eind 2008 en begin 2009 gesloopt worden. In het najaar start op die plek de bouw van 'Het Poppark'. In 2009 en 2010 worden er in totaal 72 eengezinswoningen en drie ap- partementenblokken gebouwd, waarbij de plannen voor de appartementen misschien in de komende periode nog worden aan gepast. De nieuwe woonblokken krijgen namen van popartiesten: The Beatles, Elvis, Elton en Madonna. 'Opplussen Drie flats worden 'opgeplust'. Dat betekent dat de toegankelijkheid wordt verbeterd, wat prettig is voor ouderen, rolstoelgangers en mensen met kinderwagens. Het gaat om woningen aan de Mozartlaan, het Jacques Urlusplein en het Louis Zimmermanplein. "We hebben de ingrepen met het planteam en de bewonerswerkgroep besproken en het definitief ontwerp ligt klaar", zegt project manager Danielle Jutte van Woonplus. "We verwachten eind november de bouwver gunning te krijgen. Dan kunnen we, als we er met de aannemer uitkomen, begin 2009 starten met de uitvoering". Renovatie De plannen voor de twee te renoveren flats (Louis Zimmermanplein en Jacques Urlus plein) zijn nog niet definitief. "Renovatie gaat verder dan het opplussen van een flat", legt Danielle Jutte uit. "Daarom heeft adviesbureau Alphaplan de flats eerst bouw kundig onderzocht. Het rapport is besproken met de bewonerswerkgroep. Op basis daarvan kunnen we een goed en haalbaar renovatieprogramma maken. In elk geval gaan we per flat een lift bijplaatsen en de entree verbeteren." Meer informatie Het spreekuur van Jane Brinkman op dins dag tussen 10.00 tot 12.00 uur naast het Zimmertje, blijft gewoon doorgaan voor vragen over het opplussen en renoveren. Bellen kan ook via 010-2045121 of 010-2045318. De Stichting Nationale Brandpreven tieweek organiseert jaarlijks samen met de Brandweer een landelijke voorlichtingscampagne om het aantal woningbranden in Nederland terug te dringen. Dit jaar stond opnieuw de rookmelder centraal. Schattingen geven aan dat een derde van de Nederlandse huishoudens geën rookmelder heeft. En dat moet veranderen. U heeft rookmelders. da's mooi! Maar weet u wel teker dat i* het doen? m Nationale Rookmelderdag De campagne is op 25 oktober afgesloten met de Nationale Rookmelderdag. Op deze dag controleerde de Brandweer een aantal woningen op de aanwezigheid van werkende rookmelders. Wie een werkende rookmelder had, maakte kans op de hoofdprijs van 250 gratis Staatsloten. De campagne is er op gericht mensen te motiveren voor die datum rookmelders aan te schaffen of hun huidige rookmelders te controleren. Brandpreventie U kunt zelf veel doen om de kans op brand te verkleinen en de eventuele schade te beperken. Het is belangrijk om af en toe eens goed stil te staan bij de veiligheid in uw huis. Uit onderzoek blijkt dat de meeste woningbranden zijn veroorzaakt door be woners. Voor brandveiligheid zijn het aanbrengen van-een rookmelder en het vaststellen van vluchtroutes twee een voudige, maar zeer belangrijke tips. Kijk voor meer tips op www.veiligheid.nl onder 'brand'. Deze maand wordt het project 'Vervangen kozijnen Marconihove' opgeleverd. Tijdens een onder- houdsinspectie van het complex aan de Marconiweg/Kepplerstraat was gebleken dat de kozijnen in slechte staat verkeerden: slechte hechting van de verf, houtrot en lekkages. Het vervangen van alle kozijnen bleek de beste oplossing. "Het vervangen van de kozijnen van 71 woningen is een behoorlijke klus", vertelt Marco Zwaan, die als bouwkundig medewerker van Woonplus het project leidde. "Zeker omdat we ook te maken hadden met de woontoren. We zijn in 2007 gestart met de voorbereidingen en dit jaar zijn alle kozijnen vervangen. Ook voor de bewoners betekent het geheel vervangen van de kozijnen natuurlijk meer dan een reparatie. We zijn daarom erg blij dat de bewoners de werkzaamheden en de communicatie daarbij een gemiddeld cijfer van 8,5 gaven." V» Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T 010 - 2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010 - 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010 - 2045204 www.woonplusvvebeheer.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 november.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12