I oktober 2008 I I I I Ogen van Schuttersveld It Voor de huurder Woonstad Algemeen Gemakkelijk energie besparen i Terug naar het Piet Sanderscomplex In de wijken Grote Bijeenkomst wijkaanpak Nieuwland 6e Dag van de Dialoog s De prijzen van gas en elektriciteit blijven stijgen. Het loont dus om energie te besparen. We kennen al lemaal de spaarlamp, maar gebruikt u ze ook? Energie besparen is mak kelijk, als u weet waarop u moet letten. Met een kleine aanpassing van uw gewoontes, kunt u jaarlijks al gauw een bedrag van 150,- op uw energierekening besparen. Hoe? We geven u enkele tips waarmee u direct energie kunt besparen. Tips waarmee u al gauw tientallen euro's bespaart, zonder dat het u veel geld of moeite kost. Appa raten die op 'stand-by' staan, blijven energie gebruiken. Dat kost een gemiddeld huishouden tussen de 90,- en 120,- per jaar. Zet dus tv's, computers, geluids apparatuur, printers en scanners echt uit met de aan/uit knop. Denk ook aan op- laders van bijvoorbeeld de tandenborstel, mobiele telefoon, kruimeldief of batterij en. Wanneer u een oplader niet gebruikt, of het apparaat volgeladen is, blijft de oplader stroom gebruiken. Warmte Zet de kamerthermostaat een uur voor vertrek of slapen gaan op 13 tot 15 graden. Het huis koelt dan niet teveel af en warmt 's ochtends zonder veel extra energie weer op. Dit kan 40,- per jaar besparen. Wanneer u de thermostaat overdag één graad lager zet, bespaart dat gemiddeld 7% op uw stookkosten. Dat is zo'n 50,-. Zeker als uw woning geen dubbele beglazing heeft, gaat er veel warmte verloren via de ramen. Sluit 's avonds de gordijnen en'houd zo de warmte binnen. Meer tips? Er is op internet heel veel te vinden over energie besparen. Bijvoorbeeld www.milieucentraal.ni geeft uitgebreide adviezen. Vandaag is het een bijzondere dag voor mevrouw Zandbergen. Zij is de eerste bewoonster die na een grondige renovatie terugkeert naar haar woning aan de Haven- dijk. Haar huis maakte deel uit van het monumentale Piet Sanderscomplex in De Gorzen dat een complete metamorfose heeft ondergaan. De oorspronkelijke woningen zijn omgetoverd tot sfeervolle, lichte en vopral ruime woningen'die karakteristieke details hebben behouden. Door het samenvoegen van oude woningen variëren de woonopper- vlaktes van 93 tot maar liefst 122 vierkante meter. Woonplus wenst mevrouw Zandbergen en alle andere (toekomstige) bewoners heel veel geluk en woongenot toe in hun nieuwe woning. Heeft u interesse in een huurwoning in het Piet Sanderscomplex? Er zijn nog enkele woningen per direct te huur. De maandhuur voor een 4- of 5-kamer eengezinswoningen met achtertuin bedraagt tussen de 680,- tot circa €*750,- (exclusief servicekosten). Neem voor meer informatie contact op met Woonplus Schiedam, via telefoonnummer (010) 204 51 03 of per email aan: unit.stad@woonplus.nl. Kinderen van Schuttersveld in Nieuwland gaan toezicht houden op hun eigen buurt. Schuttersveld is in 2002 geheel opgeknapt met een 'Buurtplus-aanpak'. Helaas heeft de buurt de laatste tijd steeds meer last van vervuiling en vernielingen. SWS Welzijn startte daarom onlangs het project 'Ogen van Schuttersveld' in samenwerking met Woonplus. De vervuiling wordt meestal aangericht door kinderen en tieners. Door kinderen nu verantwoordelijk te maken voor hun woon omgeving, worden meerdere effecten be reikt. De kinderen van de buurt worden zich bewust van het belang van een schone buurt. Ze leren elkaar aanspreken op 'ver keerd gedrag'. Daarnaast wordt vervuiling en vernieling snel gesignaleerd en opgelost. Verder verwachten de organisatoren dat ook de ouders zich bewuster worden van hun woonomgeving. Ogen scoren Acht kinderen hebben een certificaat ge kregen voor hun training. De kinderen letten dagelijks op hun'buurt en melden vervuiling en vernielingen bij de projectleider. Eén keer per week verzamelen de jonge 'Ogen van Schuttersveld' zich in de buurt- post. Van daaruit worden toezichtrondes, schoonmaakacties en andere activiteiten georganiseerd. Woonplus en SWS Welzijn bekijken elke week of er verbetering is. Bij elke verbetering kunnen de kinderen 'ogen' verdienen. Daarmee kunnen zij eens in de drie maanden een uitje 'kopen'. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw De Pauw van SWS Welzijn (010-4090909) of mevrouw Bourguignon van Woonplus Schiedam (010-2045145). Uiteraard kunnen kinderen zich nog opgeven. Vorig jaar werd Nieuwland aangewezen als één van de 'veertig wijken van minister Vogelaar' die extra worden aangepakt. Op basis van ideeën van bewoners en actieve organisaties in de wijk, stelde Gemeente Schiedam een wijkactieprogramma op. Vanavond informeren de gemeente en Woonplus de bewoners over de plannen. De bijeenkomst is van 18.30 tot 22.00 uur in Scholengemeenschap Schravenlant aan de Hugo de Grootstraat 4. Bewoners met een goed idee voor de wijk kunnen deze tijdens de bijeenkomst indienen. Het belooft een drukke bijeenkomst te worden; al ruim tweehonderd Nieuwlanders hebben zich aangemeld. Op zaterdag 8 november 2008 vindt de zesde 'Schiedamse Dag van de Dialoog' plaats. Dit jaar is het thema 'Dromen en Idealen'. U kunt deelnemen op één van de drie locaties: Wijkcentrum De Erker, Kerk gebouw De Ark en de Magnalia Dei Kerk. Het programma, waar het samen lunchen onderdeel van is, duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Aanmelden kan via het formulier op www.schiedamindialoog.nl of telefonisch via (010) 41 13 911 (RADAR). Wat vindt u van Woonplus Nieuws? Leest u de Woonplus-pagina's vaak? Biedt Woonplus Nieuws voldoende infor matie? Vindt u de artikelen duidelijk? Kortom, Woonplus is geïnteresseerd in uw mening. We vragen daarom een paar minuten van uw tijd, om zeven korte vragen in te vullen. 1 Hoe vaak leest u Woonplus Nieuws? O (Bijna) altijd O Vaak O Soms O Nooit (de overige vragen hoeft u niet in te vullen) 2 Hoeveel artikelen leest u meestal? O Alle artikelen O Drie of meer O Eén of twee O Ik kijk snel naar titels en foto's 3 Wat vindt u over het algemeen van de informatie? O Meestal nuttig of interessant O Soms nuttig of interessant O Niet nuttig of interessant 4 Wat vindt u over het algemeen van de teksten? O Moeilijk te begrijpen O Niet gemakkelijk/niet rrfbèilijk O Gemakkelijk te begrijpen 5 Wat vindt u over het algemeen van de indeling? O Overzichtelijk O Voldoende overzichtelijk O Niet overzichtelijk 6 Wat vindt u over het algemeen van de vormgeving? O Mooi O Voldoende O Lelijk 7 Met welk cijfer tussen 1 en 10 waardeert u Woonplus Nieuws? Cijfer: U kunt deze strook inleveren bij de balie van ons kantoor of bij de buurtpost van de complexbeheerder in uw buurt. Of zend de antwoorden per email aan rhe@woonplus.nl. Ook kunt u de strook in een envelop zonder postzegel sturen naar: Woonplus Schiedam Afdeling Communicatie Antwoordnummer 75 3100 AA Schiedam Onder de eerste 50 inzenders verloot Woonplus 10 theaterbonnen. Wilt u daar kans op maken, vult u dan ook uw naam en adres in. (Deze gegevens worden alleen gebruikt voor het verzenden van de prijs),- Naam: Adres: Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Wo. 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur- Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13