centrum Sfeervol uit eten Van ruikertje tot exclusief boeket Koopzondag in de binnenstad Op visite bij de Goedheiligman Nieuwe Stadsblad Winkelen bij Boti Boots Column Verrassingen in eigen stad Kent u dat, aangename ver rassingen in eigen stad die een beetje vakantiegevoel oproe pen? Ik had dat met de culi naire markt, versmarkt in de volksmond genoemd. De woorden culinair en vers hou den een belofte in. Voeg daar bij de setting, de plek waar eeuwen geleden de jaarmark ten plaatsvonden op de Grote Markt, rondom het Stadhuis dat al vanaf de veertiende eeuw op deze plaats staat. Dit alles overgoten met zon en je waant je op een Frans of Itali aans dorpsplein. Dat komt vooral door de rieten manden, de bloemen, de met kleden bedekte kramen, tot aan de al pino van de wijnverkoper toe, die de sfeer versterken en dra gen bij aan een gevoel van 'echtheid'. Je laat je verleiden bij de jam, die hier marmelade heet, bij de kazen, wijnen en druiven -die bijna van plastic lijken - tot proeven. Je luistert naar de verhalen van de ver kopers, die gepassioneerd het unieke van hun product graag uitleggen. Het geeft een beetje het gevoel in een theaterstuk te "zijn verdwaald. Het maakt niet uit of alles waar is en zo vers en bijzonder. Je koopt een goed en vooral ook lekker pro duct. Je betaalt grif wat meer dan in de supermarkt of op de weekmarkt, maar de nostalgi sche sfeer is bij de prijs inbe grepen. Was er maar elke za terdag zo'n markt. Of toch maar niet, dan zou het minder bijzonder zijn. Gelukkig is er binnen twee maanden is al weer een sfeervolle markt: de Kerstmarkt. Om nu al naar uit te kijken. Julia Snikkers (bestuurslid cultuur van het Centrumma nagement) Wï ;m De compagnons Maroni en Dimitri van het Grieks restaurant Delphus. Het is altijd sfeervol tafelen in het Grieks Restaurant Delphus aan de Rotterdamsedijk 425. Het restaurant bestaat al meer dan twintig jaar en de heren Maroni en Dimitri treden in de voetsporen van hun ouders als de tweede generatie restauran teigenaren. "Wij serveren zowel een 'snelle hap' als uitgebreide Sinterklaas komt zaterdag 15 november aan in Schiedam en krijgt dan ook de sleutel van zijn wo ning. FOTO: ROEL DUKSTRA Schiedam heeft er een bij zondere starter bij. Sinter klaas zoekt een woning in de binnenstad. Kinderen mogen hem een handje hel pen en suggesties doen. Sinterklaas zoekt een gezellig onderkomen waar hij tot en met 5 december kan verblijven en waar kinderen op visite kun nen komen. Momenteel wordt hard gezocht want voor 15 no vember moet alles in kannen en kruiken zijn. Dan komt Sinter klaas aan in Schiedam en krijgt hij, als het goed is, de sleutel uit handen van burgemeester Wil- ma Verver. "Sinterklaas heeft al laten weten dat hij het liefst in de binnenstad woont", vertelt Pim Schenkelaars van de Dienst Sport en Recreatie. In nauw overleg met Spanje zorgt hij voor de organisatie rondom het Sinterklaashuis. Wekelijks staat zijn briefwisseling met de hoofdpiet in het Nieuwe Stads blad met daarin de laatste ont wikkelingen. "We hopen dat de kinderen in Schiedam een handje willen helpen", roep Pim Schenkaars op. Wie een leuk huis weet voor de Sinter klaas, kan de suggestie opsturen naar Dienst Sport en Recreatie, tav de verhuispiet, Postbus 1501,3100 EA in Schiedam." In het Sinterklaashuis is van al les te doen en te beleven. Kinde ren kunnén meedoen aan aller lei leuke activiteiten en met ei gen ogen zien hoe Sinterklaas woont. Ook brieven, tekeningen en verlanglijstje kunnen hier worden achtergelaten. De Pie ten zorgen voor de ontvangst en begeleiding. Ook Sinterklaas kan ieder moment binnen ko men lopen maar zoals iedereen weet heeft hij het vreselijk druk en is dus niet constant aanwe zig. Het Sinterklaashuis wordt Martine Ockerse startte vier jaar geleden haar Boti Boots winkel aan de Broersvest 115 b. Sinds dien maakt de kinderschoenen zaak een enorme groei door. "Wij hebben een vaste klanten kring want onze collectie is best bijzonder. Onze kinderschoe nen zijn van de betere merken en ouders uit de hele regio ko men met hun kinderen naar Boti Boots voor de nieuwste modellen in de leukste kleuren, vanaf maatje 17 tot maat 42!" Boti Boots is geopend van dins dag t/m zaterdag geopend in clusief koopzondag. •Mr uil, isw, Hmsa un mm* flt mm woensdag 19 november feeste lijk geopend. Iedere woensdag en zaterdag mogen kinderen op bezoek komen. Donderdag is het Sinterklaashuis open voor groepen. Het huis bestaat uit twee delen; een ruimte voor ac tiviteiten en het woongedeelte van Sinterklaas. Bij zijn woonwensen wordt Sin terklaas ondersteunt door een leerlingen van het Albeda colle ge. De derdejaars studenten pe dagogisch werk zorgen voor de inrichting van het huis, de acti viteiten en de financiën. Ze wor den daarbij ondersteund door zo'n twintig eerstejaars. "Leer lingen worden geacht vrijwilli gerswerk te doen, bijvoorbeeld wandelen met bewoners van Frankeland of het ondersteu nen van een kookproject, Dit jaar hoorde het Sinterklaashuis ook tot de mogelijkheden", ver telt docente José Ensing.-En wie wil de Sint nou niet helpen? Marion Verzijde vindt het enorm gezellig om met kinde ren te werken. "Vaak komen ze hier al heel jong en blijven dat doen tot in hun tienertijd. Kin deren van alle leeftijden hebben vaak al een uitgesproken eigen mening en ik vindt het een uit daging om ze te helpen bij het kiezen van de juiste schoenen." Rens van Lieshout is (net als zijn moeder) blij dat hij goed ge slaagd is met de aankoop van zijn nieuwe sportschoenen. Rens gaat graag voetballen, net als zijn grote broer Dion, die ui teraard ook altijd zijn sport schoenen bij Boti Boots koopt. twee- en driegangen menu's", aldus de compagnons. Voor ge zelschappen heeft Delphus aantrekkelijke menu's tegen een scherpe prijs. "Het is zeer de moeite waard om onze nieuwste gerechten eens uit te proberen. Ook verzorgen wij 'li fe' avonden met Griekse muziek en gratis (Griekse) wijn!" Iris bloemsierkunst Dickhoff is van oudsher een kleurige blik vanger aan de Rotterdamsedijk 445 te Schiedam. Eigenaar Her man Dickhoff is trots op de goe de reputatie van het bloemrijke bedrijf, dat hier al meer dan der tig jaar gevestigd is. Dickhoff denkt nog wel eens te rug aan zijn eerste bloemen-, winkel elders. Ondanks de lo gistieke problemen aan de Broersvest maakte zijn bedrijf daar in die tijd een enorme groei door. "Op het juiste mo ment deed de mogelijkheid zich voor om 'De Iris', de mooiste bloemenzaak van Schiedam, over te nemen", aldus Dickhoff. "Hoewel de besteding aan bloe men minder werd"* merkt bij op. "De gulden is inmiddels zo wat een euro waard geworden en in plaats van bloemen koopt men nu wat vaker duurzamere planten." Iris Bloemsierkunst Dickhoff onderscheidt zich naast het ge bruikelijke aanbod niet alleen met bijzondere bloemen- en plantenstukken, exclusieve bruidsboeketten en Touwwer ken maar ook met bijzonder grote plantenstukken. Ook ziet Dickhoff de interesse voor zijn bloemen- en plantenservice vanuit het bedrijfsleven in de loop der tijd steeds meer toene men. Toch blijft het gezellig en vertrouwd winkelen Iris Bloem sierkunst Dickhoff aan de Rot terdamsedijk 445. Iris bloemsierkunst Dickhoff is een kleurige blikvanger aan de Rotterdamsedijk. Colofon Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 31 Schiedam sint zoekt huis in binnenstad Komende zondag is het weer koopzondag in de binnenstad van Schiedam. Voor het pu bliek een uitstekende gele genheid om gezellig te win kelen en lekker te slenteren door het sfeervolle histori sche centrum. Voor de lunch of een drankje is alle gele genheid in een van de gezel lige horecagelegenheden in de stad. Vanaf 19 november gaat het Sinterklaashuis open. Kinderen zijn op woensdag en zaterdag wel kom om op visite te komen. •Mi Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Klaaske Geerst Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huisMedia

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31