eek Krant ned ion in Total Music! Verwarring in het hoofd in 'Mijn te gekke oma' Pak de laatste klaartjes! Na vijftien jaar gevangenis terug in maatschappij fdé Persona Non Grata Editione Mijn te gekke oma op 2 november in De Teerstoof in Schie dam SCHIEDAM - Op zondag 2 november beleeft de nieuwe voor stelling van Jeugdtheater Opslag voor Cacao haar Schiedamse première! 'Mijn te gekke oma' is een mooie, toegankelijke en liefdevolle voorstelling.over Alzheimer, voor iedereen van 6 jaar en ouder. Josje mag alle vakanties bij haar te gekke oma logeren. Die heeft een mooi huis met een grote tuin! Als aapkundige is oma veel in de jungle geweest. Oma vertelt veel over haar reizen en over opa. Josje is heel trots op oma. Samen spelen ze de avonturen in de jungle na. Dan ontdekt Josje dat oma een beet je anders wordt. Ze verstopt alles op de meest gekke plaatsen. Ze weet niet meer waar de bakker is. "Een gevecht van vroeger-din- gen met nu-dingen", zegt ze. "Een stoute gnoom, die alles door elkaar verstopt", zegt Josje. Het is hun geheim. Tot oma denkt dat haar huis echt de jungle is en gevaarlijke dingen gaat uitha len.Aanvang 14.30 uur SCHIEDAM - In Bibliotheek Noord vindt op vrijdag 31 okto ber vanaf 17.00 uur de opening plaats van de reizende tentoon stelling Focus Marokko. De ten toonstelling wil zóveel mogelijk mensen kennis laten maken met de veelzijdigheid en cultu rele rijkdom van Marokko. Tij dens de feestelijke opening in Bibliotheek Noord kunt u ge nieten van Marokkaanse mu-* ziek van Mimoun Himmit en Amin Daci. Directeur van het Wereldmuse um Rotterdam, Stanley Bremer, verricht de officiële openings handeling. Naast de tentoonstelling orga niseert Bibliotheek Waterweg verschillende activiteiten in het kader van Focus Marokko, wie geïnteresseerd is in een door een expert kan informatie op vragen via Bibliotheek Water weg (0107146333) Voor meer informatie over Fo cus Marokko is te vinden op de website www.focusmarokko.wereld- museum.nl Vincent Geers hoort tot de A-selectie van de Comedy Explosion en is zaterdag te zien in Total Music. SCHIEDAM - Total Music in Schiedam wil een podium bieden aan stand-up com- medy. Zaterdag 1 novem ber komt Comedy Explo sion. De line-up van de avond is Vin cent Geers, Patrick Meyer en mc Nefille Raven. Het gezelschap wordt aangevuld met een vier de comedian, waarvan de naam nog niet bekend is. Headliner Vincent Geers hoort tot de A-se lectie van de Comedy Explo sion. Hij won in 2007 zowel de jury- als de publieksprijs van Cameretten. Goede opbouw van het programma, risico's durven nemen, originele obser vaties en een krachtige uitstra ling, waren volgens de jury zijn sterke kanten. Geen hype maar een cabaretier met levenserva ring dus. Stand-up commedy is wel eens omschreven als 'cabaret maar dan zonder die saaie liedjes'. Moppentappen wordt het ook wel eens smalend genoemd maar er komt veel meer bij kij ken dan alleen een goede grap. De man achter de microfoon moet een verhaal kunnen ver tellen. Actualiteit speelt een gro te rol, evenals de interactie met de zaal. Een bezoeker die te laat komt of nog snel even naar de wc wil, kan een onverwachte programmawending opleveren. Samen met de Comedy Train hoort Comedy Explosion tot de professionele Nederlandse col lectieven. De 25 leden, waaron der namen als Claudia de Breij en Javier Guzman, treden op door heel het land, van kroegen tot theaters. De bedoeling is dat het gezelschap vanaf nu ook va ker in Total Music te zien is. Kaarten Comedy Explosion is zaterdag 1 november te zien in Total Mu sic, Calandstraat 111 in Schie dam. Kaarten kosten 10 euro en zijn verkrijgbaar aan de deur of reserveer via internet: www.totalmusic.nl MAASLAND - De komende week zullen de laatste kaartjes over de toonbank gaan voor het eenmalige concert op 5 novem ber van het Urker Mannen En semble in Maasland. Het veer tien-koppige koor onder leiding van Pieter Jan Leusink begon ooit als traditioneel visserskoor, en treedt nog steeds in Urker- dracht op. De laatste jaren heeft het Ensemble het repertoire ge moderniseerd. In Maasland zullen de mannen ook werken uit bekende opera's, klassieke muziek en swingende negro spirituals ten gehore brengen. De laatste kaartjes a €16,- zijn nog te koop via de Nationale Theaterkassa (www.ntk.nl of telnr.: 0900-9203 a €0,45 p/m) of op de volgende verkoop adressen: Het Urker Mannen Ensemble komt naar Maasland. Opera van Tatarstan met Puccini's Tosca naar Stadsgehoorzaal in Vlaardingen Focus Marokko inBibliotheek Noord WGGeNGR Huis-aan-huisMedia FOTO: ERIK DE GROOT ROTTERDAM Voor the new edition of Oldschool Gangsters heeft DJ Rob nie mand minder weten te strikken dan Techno/Hou se Icoon CJ Bolland. Cee- Jay, Ravesignal (Horsepo wer). Sonic Solution. Te vens is voor deze avond TFX (Rene van der Weyde) geboekt. Beide heren zullen deze avond exclusief voor Oldschool Gangsters een classic set neer gaan zet ten! Oldschool gangsters op zaterdag 1 november in Outland in Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 32