Nederlandse teams in 4x4-hel n Toekomstige Peugeot auto'smotoren Irmscher Insignia Suzuki Splash GT De Colombiaan Carlos Arturo Torres Tovar (25) heeft de vijfde Concours de Design van Peugeot gewonnen met zijn driewieler. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Nieuwe Prius Volvo prijst Drive-modellen Prijsverlaging Citroën Aangepaste Renault Kangoo Maar liefst negen volledig geprepa reerde Nederlandse teams nemen deel aan de Exide Istra Challenge in Kroatië. Een wam uitdaging om met auto's als de Jeep Wrangier, Land Rover Defender en Mercedes G-klasse de natuur te overwinnen. De te rijden 'special stages' zijn niet geprepareerd, het is aan de be stuurder en de bijrijder om met in zet van lieren en de eigen ervaring de auto zo snel mogelijk naar het einde van de proef te krijgen. Het is de meest extreme vorm van terreinsport die er bestaat. De tussenliggende trajecten moeten ook binnen een vastgestelde tijd gereden worden. In Nederland zijn er jaarlijks negen wedstrijden die meetellen voor het nationale kampioenschap. De deelnemende auto's worden voorzien van een grotere bodemvrij heid, speciale schokdempers en ve ren, extra koeling voor de motor van wege de lage snelheden, aangepaste versnellingsbak en handgemaakte aandrijfassen die zwaarder en sterker zijn. Wie de verrichtingen van de Ne derlandse teams wil volgen, kan kij ken op www.xtreme4x4challenge.nl. Een site over de sport in het alge meen is 4x4wereld.com en er komen vier uitzendingen over de Istra Challenge op Carchannel. Irmscher is de huistuner van Opel. Ook voor de nieuwe Insig nia'heeft het bedrijf een aantal sportieve elementen ontwik keld. Het meest opvallende is de zwarte grille, maar ook de flinke spoiler achterop en de grotere bumpers. Daarbij komen dan nog 20 inch wielen en de twee dubbele uitlaten. Alle Irmscher accessoires zijn gewoon bij de Opel-dealer verkrijgbaar. Wie echt 'splashy* met zijn nieu we Suzuki Splash voor de dag wil komen, kiest voor het speciaal ontwikkelde GT-pakket. De auto krijgt dan een aantal matzwarte elementen zoals de randen langs de spatborden, de dakspoiler en de skirts. Daarnaast kunnen ook nog stootstrips in dezelfde tint worden toegevoegd en levert Su zuki speciale lichtmetalen wie len voor de GT. Dit is de derde generatie Prius van Toyota. De auto is iets gro ter geworden en krijgt voor taan een 1.8 liter krachtbron die voor betere prestaties zorgt. In eerste aanblik is de nieuwe ling direct als Prius herken baar. Volgend jaar komt de au to op de markt in 2010 gevolgd door de versie met plug-in hy bride die meer kilometers elek trisch kan rijden. Volvo plakt op haar meest milieuvriendelijke mo dellen de naam 'Drive' en heeft inmiddels ook de prijzen bekend gemaakt van deze zuinige C30, S40 en V50. In Sport-uitmonstering komt de C30 1.6 diesel (109 pk/115 g/km C02-uitstoot) op 26.800 euro. De S40 Drive begint bij 29.795 euro en de V50 heeft een vanafprijs van 31.425 euro. De luxueuze limousine van Citroën, de C6, is met directe ingang 1.500 euro goedkoper geworden. U geniet dus al van deze optimale Franse luxe vanaf 52.290 euro. Daarvoor wordt de 2.2 HDiF met au tomaat voorgeschoteld. Voor 60.190 euro ligt er een V6 benzinemotor in het vooronder, terwijl de 2.7 V6 HDiF begint bij 65.905 euro. Ook de Citroën C-Crosser is voortaan aantrekkelijker geprijsd. Een aangepaste, nieuwe Renault Kangoo als hoofdprijs! Dat was de inzet van een prijsvraag ge organiseerd voor Renault en aanpassingsbedrijf Bierman tijdens de Support beurs. Daar toonde Renault de nieuwste Kangoo aangepast op rol- stoelgebruik. Standbezoekers konden een slagzin afmaken en maakten daarbij kans op deze auto. Jo- landa Rodenburg uit Alblasserdam is de gelukkige. De ICP Solar is een zoge naamde druppellader be staande uit een zonnep aneel dat met zuignappen aan de binnenkant van bij voorbeeld de autoruit kan worden bevestigd. Hiermee wordt de accu van een klassieker of kam peerauto op spanning ge houden. We namen de proef op de som: veel licht is er niet nodig, maar wel voor een flinke laad- stroom. Een ruit aan de zonnekant geniet dus de voorkeur. De prijs: vanaf 49,95 euro inclusief 10 jaar garantie. Verkrijgbaar in de automaterialenshop. De opdracht was een nieu we kijk te bieden op per soonlijke mobiliteit in de stad. Daarin gaan respect voor het milieu, sociale har monie, interactieve mobili teit en economische effi ciency samen. De winnende RD driewieler heeft een op vallend scharnierpunt tus sen de cabine met twee voorwielen en het enkele achterwiel. De Ego van de 45-jarige ontwerper Emre Yazici uit Turkije is een een persoons voertuig voor woon-werkverkeer met een elektrische aandrijving. De derde plek ging naar de Chi nees Lou Ke die de Peuge- ot-phone ontwierp, twee se parate capsules voor eik één persoon, die afzonder lijk kunnen draaien.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35