I Slimme mensen werken in de haven watertalent.nl 'IK ZIET DE HAVEN AL' I I I Jongeren uit Afrikaanderwijk gevraagd voor stage en werk in de haven cö Kijk voor een uitgebreid overzicht van vacatures, werkgeverspresentaties en werkzoekenden op www.watertalent.nl. Afwisseling YoungPort Slimme mensen werken in de haven is een initiatief van AM+D Creative Communications, RTV Rijnmond, Watertalent en Wegener Huis-aan-huisMedia. Wilt u meer informatie over het inzetten van deze multimediale aanpak? Neemt u dan contact op AM+D: 010-440 11 40. slimme mensen werken in de haven De haven en Rotterdam horen gewoon bij elkaar als Feyenoord en de Kuip. Dat bewijst wel de populariteit van het programma "Ik ziet de haven al". Toen RTV Rijnmond vijf jaar geleden startte met de uitzendingen werd niet bevroed dat het programma 150 afleveringen later, nog net zo goed bekeken en gewaardeerd zou worden. mensenwerk. En dan niet te ver geten alle mensen die er voor moeten zorgen dat alles op de terminal vlekkeloos verloopt, die moeten ook van wanten weten". Niets vies aan dus. "Tijdens onze strooptochten door de haven, merken we dat er veel leuke banen in de haven zijn bij tal van verrassende inno- niet zo maar te begrijpen, maar wat ik dan snel door heb is dat er vakmensen werken, die houden van hun werk en zich aan heel veel veiligheidsmaatregelen moe ten houden." Sinds dit seizoen is YoungPort onderdeel van "Ik ziet de haven al". YoungPort is een weblog dat gemaakt wordt door Dietrik, werkt heel aanstekelijk. Renske vervolgt: "Maar het allermooiste blijft voor mij wel het meeva ren op een boot of schip, ik heb regelmatig mazzel met het weer gehad en wat is de haven dan prachtig!" "Dus wat ons betreft mag het programma nog jaren bestaan", roepen Renske en Jaap in koor. "Rijnmonders willen graag geïn formeerd worden over alles wat met die haven heeft te maken, dat merken we", vertelt programma maker Jaap Deijbel. Hij vervolgt: "En doordat er veel in dat ruim veertig kilometer lange gebied gebeurt, blijft het leuk om dit programma te maken en naar we hopen leuk om naar te kijken, ook voor jongeren. Want zij zijn erg belangrijk. "Een deel van hen denkt dat de haven vies en onaantrekkelijk is. Dat komt gewoon niet overeen met de realiteit. Natuurlijk komt het wel voor, maar de haven is de afgelopen twintig jaar in hoog tempo geautomatiseerd en high tech geworden. De meest geavan ceerde kranen en schepen worden hier ontworpen en gebouwd". Programmamaker en "gezicht" Renske van Hoeve vertelt: "Kijk naar de kort geleden geopen de Euromax containerterminal van ECT. Het is niet alleen de modernste maar ook een heel milieuvriendelijke, bijna volledig geautomatiseerde terminal. Dat uitdenken, is allemaal nog steeds vatieve bedrijven. En voor ieder opleidingsniveau. We horen dat met name de afwisseling en het contact met vele verschillende mensen uit uiteenlopende lan den door de werknemers prettig wordt gevonden", vertelt Jaap. Renske vult aan: "Natuurlijk barst het in de haven van de grote bedrijven zoals Lyondell Huntsman Shell, Esso, Vopak, noem maar op, maar ik vind juist de kleinere innovatieve bedrijven extra leuk. Het aanpassingsver mogen en de slimheid, die ze hebben, om te overleven. Daar heb ik bewondering voor. Maar ook als consument heb ik veel aan de haven te danken. De kleren die ik draag, de kruiden die ik 's avonds gebruik; ze wor den allemaal aangevoerd en ver der verwerkt in de Rotterdamse haven. Daar profiteren we niet alleen in Nederland, maar dankzij de achterlandverbindingen in heel Europa van. Regelmatig worden mijn ogen geopend, bijvoorbeeld als ik de procesindustrie bezoek. Vaak zijn chemische processen Jolanda, Merve, Daniel, Renee en Patrick. Dit zijn zes jongeren die bezig zijn met een maritieme of technische opleiding of net zijn begonnen met hun carrière in haven of scheepvaart. Zij nemen de kijker of bezoeker van de weblogYoungPort.nl mee in een stukje van hun leven. Jaap: "Wat bij hen ook opvalt is de passie waarmee ze hun werk of studie beleven. En dat willen ze graag op anderen overbrengen. En dat "De haven is zo boeiend datje als programmamaker moet oppassen er geen blinde fan van te worden. Want boven alles willen we een zoveel mogelijk objectief beeld van de haven laten zien". Ik ziet de haven al is elke donder dag te zien op TV Rijnmond om 17.20 uur. www.rijmnond.nl Jong beginnen is het halve werk Veel jongeren uit de Afrikaanderwijk slagen er maar niet in om werk te vinden. Tegelijkertijd staat de Rotterdamse haven te sprin gen om personeel. Het lijkt alsof jongeren niet goed weten wat de haven te bieden heeft qua banen, opleiding, ontwik keling én inkomen. Jongeren uit de Afrikaanderwijk krij gen de unieke kans om hier achter te komen. Alles kan Deltalinqs, het aanspreekpunt voor meer dan 600 logistie ke en industriële bedrijven in de Rotterdamse' haven, wil de haven open stellen. Zij bieden twee jongeren (tot 23 jaar) uit de Afrikaanderwijk de gelegen heid om een jaar lang ervaring op te doen in een bedrijf (of in meerdere bedrijven) in de Rotterdamse haven. Logistiek of techniek, niveau 2 of niveau 4, stage of betaalde baan, alles kan. Jaartraject Deltalinqs stippelt samen met jou een uniek jaartraject uit. Tegelijkertijd wordt ook aan je ouders, broers of zussen, familie en/of vrienden de gelegenheid geboden om kennis te maken met de Rotterdamse haven en zélf te ervaren wat er allemaal mogelijk is. Aanmelden Voor aanmeldingen en/of meer informatie kun je con tact opnemen met deelgemeente Feijenoord, via telefoonnum mer (010) 291 60 68. Je kunt ook mailen naar: m.tenvergert@ feijenoord.rotterdam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 45