t Deal van de week: steek direct het voordeel in je zak Or 39?' 69» kpn nn Nieuwe Stadsblad Zondagmiddag Literair trapt af metJan Siebelink %kpn ^4 99 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - Het nieuwe seizoen Zondagmiddag Li terair gaat zondag van start. In bibliotheek Noord is dan Jan Siebelink te gast. Hij is vooral bekend als auteur van 'Knielen op een bed vio len' maar deze zondagmid dag moet het vooral gaan over zijn nieuwe roman Su- ezkade. Met Knielen op een bed violen schaarde Siebelink zich in een klap onder de bekende schrij vers. De beklemmende sfeer, die vooral wordt veroorzaakt door het geloof, maakt dat het boek in een adem uitleest. De kwekerij in Velp is inmiddels een literair bedevaartsoort. De nieuwe roman Suezkade is geen vervolg hierop. Het thema reli gie heeft plaatsgemaakt voor een ander favoriet onderwerp van Siebelink, namelijk onder wijs. Het verhaaLspeelt zich af op het Haagse gymnasium Descartes, De 26-jarige erudiete dandy Mare Cordesius neemt voor de sjiek een baan als leraar Frans. Hij heeft grote verwachtingen van het onderwijs en laat zijn uren zo indelen dat hij zo lang mogelijk op school is. 'In de tus sentijd kon hij zich op de hoog te stellen van het schoolleven! corrigeren, de school in al zijn facetten ondergaan, een boek lezen, eventueel aantekeningen maken van zaken die het note- Seizoen SCHIEDAM - Zondagmid dag literair gaat het zeven tiende seizoen in met een af wisselend programma. Na Jan Siebelink, is het 7 de cember de beurt aan Kader Abdolah, die met Huis van de moskee is doorgedron gen tot de top 3 van best verkopende schrijvers. Op 25 januari komt Khalid Bou- dou, die debuteerde met het Schnitzelparadijs. Op 22 fe bruari komen twee gasten: Wanda Reisel (Baby Storm en Witte liefde) en actrice/auteur Elle van Rijn, die met Hartbewaakster haar tweede roman aflever de. De laatste zondag (15 maart) staat in het teken van de thriller. Daarvoor zijn Lie- neke Dijkzeul en Loes den Hollander te gast in Biblio theek Noord. ren waard zij'.'Hij krijgt de rec tor zelfs zover dat hij op eigen kosten een noodlokaal mag in richten tot zijn paradijs. Het utopia wordt echter ruw verstoord als Cordesius verstrikt raakt in achterklap en machts spelletjes van het onderwijzend personeel. Ook zijn liefde voor de Marokkaanse leerlinge Na- joua krijgt een bittere wending. Het lukt Cordesius niet om ge borgenheid te vinden en hij lijkt Jan Siebelink is zondag te gast in bibliotheek Noord. zelfs bang voor intimiteit. En passant haalt de voormalige on derwijzer Siebelink stevig uit naar het onderwijs. De politieke spelletjes en de manier waarop cijfers worden uitgedeeld, de auteur heeft kennelijk geen goed woord over voor hoe het er vandaag de dag op school aan toe gaat. In vergelijking met Knielen op een bed violen was de kritiek minder lovend over Suezkade maar dat kan ook bij na niet anders. Vooral in het slot zou Siebelink veel vuurwerk no dig hebben om alles bij elkaar te krijgen. Een mooie taak voor li teratuurprofessor Pieter Steinz om hem daar zondag over te ondervragen. Gezien de belang stelling in het vorige seizoen, kan Siebelink weer op een volle zaal rekenen. Zondagmiddag Literair, zater dag 2 november in bibliotheek Noord. Aanvang 14 uur. Kaarten Kaarten voor Zondagmid dag Literair kosten 10 euro. Een passe-partout voor 5 le zingen kost 35 euro, inclusief biografie, recensies en voor publicatie. Te koop bij boek handels J.S. Van Leeuwen, Post Scriptum en Biblio theek Noord. Inloopconcert Grote Klerk SCHIEDAM - Het mannen koor 'Ons Koor'uit Sommels- dijk verzorgt zaterdag 1 no vember het inloopconcert in de Grote kerk van Schiedam. Op het programma staan on der andere Kyrie, Gloria, Sanctus en Agnus Dei van Rheinberger, Pater Noster van Albert de Klerk en het Ave Verum van Mozart. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Activiteiten in Het Centrum SCHIEDAM - Ontmoetings centrum Het Centrum opent elke dinsdag, woensdag en donderdag van 9 tot 13 uur de deuren voor senioren. Op dinsdagmorgen wordt er ge zamenlijk kaarten gemaakt (zelf materialen meenemen. Op woensdag 5 november wordt van 14 tot 16 uur bingo gespeeld. Donderdag 6 no vember kunnen belangstel lenden een gratis proefles volgen bij Gymnastiek voor senioren, van 11 tot 12.30 uur. Op maandag 10 novem ber is er van 14 tot 16 uur een ex-Mantelzorgcafé. In dialoog bij Eigen Werk SCHIEDAM - Stichting Eigen Werk aan de Overschies- estraat 44 houdt komende tijd weer diverse dialoogacti- viteiten. Wie in een groepje eens in gesprek wil gaan met iemand van een andere leef tijd, iemand met andere in teresses of iemand van een andere cultuur kan zich op geven. Deelname is gratis. Tel. 4263569. Nokia N82 Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel 27,50 1 i Nokia 1650 KPN Prepaid incl. 15,- beltegoed Nokia 5000 KPN Prepaid 89," P -i Verkrijgbaar bij iPrimafoon. sluit je aan Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 8 Succes weegt zwaar FOTO: KEKE KEUKELAAR 5,0 megapixel camera voor haarscherpe foto's Carl Zeiss-lens en Xenon-flitser Ingebouwde CPS ontvanger deal van de week geldig t/m 2 november MOK IA li C 6 f i*öv- 8 Wr '1 O 0 u FM-radto en groot kleurenscherm wekkerfunctle mp3-beltonen incl. 15,- beltegoed 1,3 megapixel camera FM-r«dlo mp3-speler

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 8