Hoogheemraadschap is 'niet te betalen' nasöaani Nieuwe Stadsblad Reünie Collignon Monuta houdt open dag in Schiedam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Harpe Davids met pianist Toxopeus SCHIEDAM - De christelijke harmonievereniging Harpe Davids geeft vrijdag een najaarsconcert in kerkgebouw de Ark. Mede werking wordt verleend door de veelbelovende pianist Mark Toxopeus. Op het programma staan werken van Cesarini, Van der Roost en Wittrock. Kaarten a 7,50 euro zijn te verkrijgen aan de zaal en via www.harpedavids.nl. Aanvang 20 uur. foto: whm SCHIEDAM - "Een uitste kend initiatief om mensen boven de 50 jaar eens een fittest te laten doen", zegt Schiedammer Gé de Beer. "Ik doe nu voor de eerste keer mee en de testen zijn allemaal erg leuk om te doen", vertelt Gé de Beer in het sportcentrum Polderpoort in Vlaardingen. Daar deden maandag bijna vijf honderd 50-plussers mee aan de regionale fittest, die was ge organiseerd door de afdelingen sport van de gemeente Schie dam en Vlaardingen. "Ik pro beer wel gezond te leven en vol doende te sporten om mijn conditie op peil te houden", vertelt Gé de Beer. "De drempel van deze fittest is erg laag. Je stapt met een vage klacht niet zo gauw naar een huisarts, op deze fittest krijg je een indicatie hoe het gesteld staat met bij voorbeeld je bloeddruk of cho lesterolgehalte.", Gé de Beer vond de wandeltest ook erg leuk. Daarbij komt het wedstr ijdelement even om de hoek kij ken, maar de footscan en de huidplooimeting vond ik ook leuke onderdelen." Met gepaste trots keken de deel nemers ook naar Andre De Pon. Bijna 96 jaar en nog altijd van de partij op deze fittest. "Ik voel mij een gelukkig mens, dat ik op de ze leeftijd nog zoveel kan doen. Ik voel mij nog fit", zegt de Vlaardinger, die in de afgelopen jaren nog geen fittest heeft over geslagen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft bij het Hoog heemraadschap Delfland zijn bezorgdheid geuit over de ta riefsstijgingen van de water schapbelasting. D66 had het college van b en w om opheldering gevraagd over de enorme tariefstijgingen. Die variëren van 8,5 procent voor gezinnen met een koophuis tot 36,8 procent voor alleenwonen- den met een huurhuis. Onaan vaardbaar en een aanslag op de koopkracht, oordeelde D66-ge- meenteraadslid Marcel Hout kamp. Hij krijgt nu bijval van het college, die de aangekondig de tariefsstijgingen 'opmerke- SCHIEDAM - Uitvaarton derneming Monuta houdt zaterdag 8 november de eerste nationale open dag. Ook in de vestiging aan de Burgemeester Honnerlage Gretalaan gaan de deuren tussen 13 en 18 uur open voor het publiek. Op de open dag kunnen bezoe kers laten testen welke uitvaart- stijl bij hen past. Uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Monuta blijkt dat er in Neder land zes uitvaarttypen zijn. Via een workshop met daarin een eenvoudige test kunnen men sen erachter komen welk uit- vaarttype ze zijn; groen, blauw, lijk' noemt. Temeer omdat de gemeente zelf voorzichtig wil zijn om de eigen tarieven te ver hogen. In een overleg met het Hoog heemraadschap heeft het colle ge zijn bezorgdheid geuit over de stijgende lasten voor de Schiedamse ingezetenen en be pleit dat het vorig jaar ingestel de kwijtscheldingsbeleid ge handhaafd moet blijven. De for se stijging wordt mede veroor zaakt doordat investeringen in de komende jaren dienen te worden afgeschreven. Tevens is gebleken dat de kosten voor de waterheffing door het Alge meen Bestuur voor zestig pro- paars, rood, oranje of geel. Het rode type past bijvoorbeeld bij mensen die anders zijn dan an deren. Zij willen vaak een in drukwekkende belevenis voor hun nabestaanden. Het groene type kiest vaker voor een uit- vaart zonder toeters en bellen. Daarnaast presenteert Monuta tien uitvaartstijlen om bezoe kers op ideeën te brengen hoe ze straks herinnerd kunnen worden. De stijlen maken men sen bewust van de mogelijkhe- cent aan de inwoners wordt doorberekend terwijl 50 pro cent was voorgesteld. Hierdoor worden inwoners relatief nog zwaarder belast. den en brengen hen wellicht op ideeën voor de eigen uitvaart. Elk einde is het begin van een mooie herinnering. Dat is wat Monuta wil overbrengen. Veel mensen willen weten wat de kosten zijn die daarbij horen. Op elke vestigingjs een verzeke ringsadviseur aanwezig die dit helder in beeld kan brengen. Ook kinderen zijn van harte welkom op de open dag. Elke vestiging heeft voor hen een speciaal kinderprogramma. In de tussentijd kunnen de ou- derseen rondleiding of works hop volgen. Bezoekers kunnen deelnemen aan een prijsvraag met als hoofdprijs een reis naar Lands End, het uiterste puntje van Engeland. De nieuwe tarieven worden in november door het algemeen bestuur vastgelegd. Het Schie dams college gaat de bezwaren ook schiftelijk melden. Oproepcentrale zoekt wandelaars SCHIEDAM - De oproep centrale is op zoek naar wan- delvrijwilligers die ouderen meenemen voor een blokje om. Veel ouderen gaan graag even de deur uit maar kun nen dit niet alleen. Een uur tje wandelen per week maakt al een heel verschil. De vrijwilligers bepalen zelf de dag en de frequentie. Meer informatie bel 010 - 427 81 77 of mail naar op- roepcentrale@argoszorg- groep.nl. Najaarsconcert New Life Singers SCHIEDAM - Gospelkoor The New Life Singers geeft vrijdag 7 november een na jaarsconcert in de Dorpskerk van Kethel aan het Noor deinde 10. Aanvang 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar voor 5 euro bij de koorleden en ook telefonisch te bestellen bij Marijke Goudzwaard tel. 010- 4704614. Bloemenavond bij Harmonia SCHIEDAM - Harmonia- Schiedam houdt maandag een bloemenavond onder leiding van Leo Covers. Aan vang 19.45 uur in het Wijk centrum Dreesplein. Toe gang 6euro. Bingo SCHIEDAM - In wijkcen trum De Erker wordt woens dag 12 november bingo ge houden van 19.30 tot 22 uur.. Boekje kost 6,50 euro. Marco Kegel speelt op Jazzpodium SCHIEDAM - Altsaxofonist Marco Kegel treedt zondag 9 november op tijdens het Jazzpodium Waterweg in het Stedelijk Museum Schie dam. Kegel is uitgegroeid tot een van de beste jazzmusici van Nederland. Hij speelde met grootheden als Lee Ko- nitz en Sonny Fortune en werkt voor het Rotterdams lazzorchestra. Zijn grootste inspiratiebronnen zijn Char lie Parker, Lee Konitz, Canonball Adderly en Art Pepper. Het concert begint om 13 uur en de toegang is gratis. Kleine kinderen kunnen tij dens het concert terecht in 't Atelier van het museum waar ze onder begeleiding mogen tekenen en schilde ren. Kolonisten van Schiedam SCHIEDAM - De Historische vereniging houdt vanavond woensdag 5 november) een lezing over de Kolonisten van Schiedam. Vanaf 1818 trekken.Schiedamse kolonis ten naar Zuidwest-Drenthe, waar ze met financiële steun van beter gesitueerde stads genoten proberen een nieuw bestaan op te bou wen. Gastspreker is Wil Schackmann, auteur van het boek De proefkolonie, vlijt, vaderlijke tucht en het wel dadig karakter onzer natie. Daarin weet hij dankzij het archief van de Maatschappij van Weldadigheid heel dichtbij de eerste bewoners van de koloniën te komen. Aanvang 20 uur in Biblio theek Stadserf. Toegang is gratis. De tariefsstijging van het Hoogheemraadschap zet de koop kracht onder druk. Het college is bezorgd. foto-, whm SCHIEDAMMER - Stadsgenoot Gé de Beer test zijn conditie. Net als vijfhonderd andere 50plussers bezocht hij de fittest in sportcen trum Polderpoort. Die was dit jaar uitgebreid met enkele testen, zoals een oogtest, footscan en meting van vetpercentage. Daarnaast konden de deelnemers nog langsgaan bij een pedicure en bij een fysiotherapeut. foto: whm Woensdag 5 november 2008 - Pagina 31 SCHIEDAM - De familie Col lignon houdt 8 november een reünie in het Novotel. Het is bijna 14 jaargeieden dat de verwanten bij elkaar kwamen in Schiedam. On derzoek in telefoonboek en onder familieleden leverde toen 300 naamgenoten op, waarvan ruim de helft aan wezig was. De gebeurtenis wordt nu herhaald. De stamboom zal ongetwijfeld zijn uitgebreid. Er wordt nog gezocht naar (verre) verwanten en er is een fa milie-enquête opgesteld. Voor meer info kan men te recht bij Peter Collignon, tel 0181412 627. Afscheid in stijl 50Plussers testen fitheid DOOR PETER SPEK

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31