Ford Ka is er klaar voor auto'smotoren Vierwielaangedreven VW Caddy Showroom Van grote patsers tot kleine mini's MG komt terug! Nissan Murano geprijsd Russische sportwagen Chevrolet met mini-SUV Prijs Ferrari DAF Volvo S60 California boek kristal De Volkswagen Caddy heeft zijn kwaliteiten al lang bewezen, maar het model krijgt de doorlopende aan dacht van het merk, nu met een 4x4. Nog even en de tweede genera tie van de Ford Ka is een feit. De meest compacte Ford heeft een moderne vormgeving, waarin de bolle, vrolijke vormen van het vorige model deels terug te vin den zijn. Ford levert in eerste in stantie twee motoren in de nieu we Ka. De 1.2 liter benzinemotor is goed voor 69 pk en zal in ons land veruit het meest populair worden. Daarnaast is er voor het eerst ook een diesel, een 1.3 liter 16V goed voor 75 pk en een lekkere trek kracht. De opbouw van het programma is relatief eenvoudig. Aan de basis staat de Ambiente met onder meer stan daard al elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels, elektrische ramen, centrale ver grendeling met afstandsbedie ning, twee airbags en een radio. Met de genoemde benzinemo tor komt deze Ford Ka voor 10.000 euro in de prijslijst en dat is beslist concurrerend. De in- stapversie van de diesel komt op 16.000 euro. Wie nog meer uit rusting wenst is 1.000 euro extra kwijt voor de Titanium en krijgt dan airconditioning, mistiampen, boordcomputer en grotere wielen. Met een prijs van 65.000 euro is de nieuwe Nissan Murano aantrekkelijker dan zijn voorganger. De grote SUV staat op technologisch vlak op een hoger niveau. Daarnaast levert de vertrouwde 3.5 liter V6 motor een hoger vermogen tegen een lager ver bruik. Ook het terugbrengen van de wrijving in de CVT versnellingsbak heeft een vergelijkbaar effect. De Murano is er in één zeer complete uitrustings variant. Russen zijn gek op dure en exceptionele auto's en in dat kader is de ontwikkeling van een Russische sportwagen goed te begrijpen. De E-go Revolt staat op een Mitsubishi onderstel en heeft ook de tech niek van dit Japanse merk: een 3 liter V6 met twee turbo's goed voor 550 pk. Prijs en exportplannen zijn onbekend. Op de autosalon van Sao Paulo heeft Chevrolet een compacte concept van een mini-SUV onthuld, de GPiX. Aan de uitstraling is goed te zien dat hiervoor de huidige Opel Corsa als basis dient. In Zuid-Ame rika plant General Motors niet alleen de drie- en vijfdeurs hatchback, maar ook een sedan, pick-up en wellicht een SUV. Wie een exemplaar van de nieuwe Ferrari California in gedachten heeft, moet mini maal 246.980 euro op de bankrekening hebben en dit kunnen overmaken naar de dealer. De belangstelling voor de nieuw Ferrari roadster met variodak is zo groot, dat wie nu besteld nog wel even moet wachten. De California heeft de direct ingespoten V8 motor voorin. Uitgeverij Aprilis breidt haar se rie DAF-boeken gestaag uit. Au teur Hans Stovelaar leverde re cent zijn volgende uitgave af over de DAF 6-strepers en op volgers uit de periode 1956 tot en met 1970. Het 200 pagina's tellende drukwerk is zeer rijk geïllustreerd, vooral in zwart wit met foto's en tekeningen. Achterin het boek staan uitge breide technische gegevens (ISBN 9 789059 942349). Bij de ontwikkeling van het in terieur van de conceptversie van de nieuwe S60 heeft Volvo de hulp ingeroepen van de Zweedse glasspecialist Orre- fors. Het bedrijf heeft de volle dige middenconsole in drie stukken helder kristal gego ten. Onzichtbaar zijn er lamp jes in verwerkt en de berijder bepaalt de kleur hiervan. De S60 concept staat in januari in Detroit. Na de teloorgang werden onderdelen van MG Rover door twee Chinese fabri kanten gekocht, die enige tijd geleden fuseerden. De uitkomst, de MG TF, de doorontwikkelde Rover 75 en de nieuwe Roewe 550 zijn inmiddels in Chili al lemaal als MG gelanceerd. Zeer waarschijnlijk volgt de herintroductie in Euro pa in 2010 en daarbij is het niet onmogelijk dat ook de SUV's en cross overs van SsangYong eveneens als MG verschij nen. Dat Koreaanse merk behoort immers tot dezelf de groep. Er zijn bedrijfstakken die vra- nieuwe Caddy 4Motion aan de De 4,40 meter lange Caddy zen beginnen bij 17.250 euro gen om een vierwielaangedre- specifieke eisen voldoen in de staat met 4Motion aandrijving (exc. BTW en BPM). De Cad- ven bestelauto en de keuze bosbouw, bij brandweerkorp- wat hoger op de wielen en dy 4Motion heeft in het voor- daarin is beperkt. Volkswagen sen, in de agrarische sector heeft op een ruige ondergrond onder de bekende 1.9 TDI mo- kan met de introductie van de en bijvoorbeeld van veeartsen, meer bodemvrijheid. De prij- tor.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35