J I Stoomboot staat vol verhuisdozen HAN S V Te Koop MolorKledingCenler 3 EURO VOORDEEL! www.h-sandersjïl dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL MlLW Samurai Het ego zit vaak in de weg SCHIEDAM - De samurai is een Japanse ridder, die leefde vol gens een strikte erecode. "Die erecode was tevens ook de zwak: ke plek van de sumurai", vertelt Rico van Veenendaal. "Vluch ten was bijvoorbeeld geen optie omdat het eerloos is. Vertaalt naar conflicten in onze tijd is het vaak het ego, dat een goede op lossing in de weg staat. Wij moeten ons ook altijd afvragen wat winnen is." Jinenkan betekent 'hal van de natuur' en is in 1996 opgericht door Fumio Manaka om de oude krijgskunsten van Japan te bestuderen. De wapens waarmee getraind worden zijn zwaard, speer, hellebaard en stokken. De Shibu Dojo in Schie dam is de enige Jinenkanschool in Nederland. Naast de samu- rai-stijl wordt ook gebruik gemaakt van ninja-technieken. Meer informatie over Jinenkan is te vinden op www.jinekan.nl of neem contact op met Rico van Veenendaal van de Shibu Dojo in Schiedam, tel. 06 12 80 03 46 monie of zwaardvechten, over elke beweging is nagedacht. Je zelf blijven ontwikkelen en ver antwoordelijkheid nemen voor je daden. Dat spreekt me aan in die levenshouding." Beste Pim, Wat leuk zeg, dat ie dereen zo bezig is met het zoe ken naar een geschikt huis voor Sint Nicolaas. Ongelooflijk. Toen ik het hem vertelde, glun derde hij helemaal! Onder ons gezegd: hij heeft wel weer wat teweeg gebracht met zijn idee, zeg! Dat doet hij nu altijd! Hij verzint wat en wij moeten het dan weer oplossen. Ik begreep van je, dat ook veel kinderen op zoek zijn naar een huis. Wil je ze namens mij hartelijk bedanken daarvoor. Al die reacties, daar word je toch stil van...Eigenlijk ga ik ervan uit, dat jullie een ge schikt huis vinden, want ik heb al een groot aantal spullen aan boord gebracht. Het hele schip staat vol met verhuisdozen en zo. Er is nauwelijks mimte om fatsoenlijk te lopen.laat staan voor alle pakjes! Maar ik moet zeggen..mijn inpakpieten heb ben erg hun best gedaan. Zelfs kapitein Keespiet was tevreden. En dat wil wat zeggen, dat weet je! Volgens plan vertrekken wij morgenochtend richting Schie dam en volgens kapitein Kee spiet zijn we dan precies op tijd voor de intocht op zaterdag 15 november. Iedereen hier kijkt er naar uit! Vooral Sint Nicolaas en ik! Ik zie je volgende week zater dag en als er nog nieuws is hoor ik het graag van je. Sint Maarten op zijn Zweeds? SCHIEDAM - De Romeinse legerofficier die de helft van zijn mantel aan een bedelaar geeft, zich bekeert en later bisschop wordt: dat is Sint Maarten. Zijn sterfdag 11 november wordt uitge breid gevierd. Bijna al traditiegetrouw be ginnen we om 19.00 uur op de R.K. Basis school De Vlinder (Stockholm 3). Daar wordt het verhaal van Sint Maarten door en kele schoolkinderen na gespeeld. Vervolgens trekken we met lampion nen en begeleid door mu zikanten van Muziekver eniging Sint Radboud door Sveaparken. Dit jaar pakken we in de route ook een stuk je van het nieuwe Sveadal mee. Rond 20.00 uur eindi gen we deze keer bij Winkel centrum Krona (Malmö 1). Wie weet worden we onder weg nog beloond voor onze Sint Maartenliedjes. Ieder een is welkom om mee te lo pen, met lampion natuurlijk! Grote Bijdorp Bingo SCHIEDAM - Volgende week zaterdag 8 november is er bij ons in Bijdorp weer een gro te Bingo. We beginnen 's middags om 16.00 uur met de kinderbingo en die duurt tot ongeveer 17.00 uur. Toe gang vrij. De grote Bijdorp Bingo begint om 20.00 uur en deze duurt tot ongeveer 23.30 uur. Zaal open om 19.00 uur. Deze bingo's zijn voor iedereen toegankelijk en we spelen om volle bood schappentassen en andere prijzen. Ook is er het kienge- tal en we hebben ook een snelle ronde en ook een tombola. De prijzen voor de grote bingo zijn voor een boekje 9 euro. Het eerste kopje koffie of thee is gratis en er worden ook hapjes ge serveerd. De Grote Bijdorp Bingo wordt iedere tweede zaterdag van de maand ge houden. Het adres is Schiet baanstraat 32. Schrijf mee met Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Heeft u leuk nieuws uit de buurt, een ac tiviteit georganiseerd of heeft uw vereniging wat te melden. Laat het weten en zet uw bericht op www.de- weekkrant.nl (klik door naar regio Schiedam) U kunt ook een e-mail sturen: Redac- tie.ns@whm.wegener.nl deweekkrant.nl Rijnmondband is dik tevreden SCHIEDAM - De Rijnmond band heeft de concurrentie ver achter zich gelaten tij dens de showwedstrijden van Concours Schiedam. In een afgeladen Margriethal werd een voorproefje gege ven op de deelname aan het Wereld Muziek Concours. Ook de Jeugd Rijnmond band gooide hoge ogen door 90.65 punten binnen te sle pen tijdens de marswedstrij den. Het feest was compleet toen tambour-maïtre Da- mien Kweekei ook nog eens de maitreprijs won. Tandprothetische Praktijk Veringmeier 'uitgezonderd ski-jacks en lopende aanbiedingen Schiedam, Koemarkt 1c - Winkelcentrum "Hof van Spaland" Joseph Guy VS •^1 Cognac 70 ml GALL BK jALL Laagland 5, Schiedam 1000 helmen 2500 jassen 1500 broeken 500 paar hand schoenen 300 paar laarzen en veel meer... mode&occessoires Woensdag 5 november 2008 - Pagina 3 molens DOOR DE HOOFDPIET DOOR LEZER J0LANDA SWGBOOM DOOR LEZER JOHN HUIGEN je eigen wereld op Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebilschiedam.nl jassen,jacks bodywarmers KORTIIUG! 1 L3 www.gall.nl Riant herenhuis aan de rand van het Beatrix- park, woonoppervlakte 170 m2, inhoud 473 m3 eigen grond, dus nooit meer erfpacht betalen. Vlak bii alle faciliteiten. 359.000.- k.k. www.motorkledingcenter.nl Motorkleding haal je bij de specialist! Rijndijk 2B, Hazerswoude-Riindiik, Rijneke Boulevard

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 3