C Prijs voor Café Sjiek SYN&RGA Persoonlijke verhalen van armoede achter gordijnen Een nieuwe kans in de elektrotechniek? Dat kan bij Synorga! Kom langs op de Open Informatieavond M.C.M. de Grootspeld voor uitgever Hans van der Sloot Controleer of u recht hebt op teruggaaf inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet 2007. Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - Auteur Jan Razen- berg, deed een oproep op Hyves met de vraag of mensen die ar moede van dichtbij meemaak ten hun ervaringen op papier wilde zetten. Binnen drie maan den was de oproep bezocht door 20.000 mensen en een groot aantal van hen stuurde een verhaal in. Razenberg kwam zelf toevallig in aanraking met armoede toen een vriend huilend bekende dat hij geen geld meer had om eten te ko pen. Hij nam zichzelf kwalijk dat hij niets had gemerkt en kwam op het idee voor het boek. "Het manuscript telt mo menteel 400 pagina's met 300 hartverscheurende verhalen over armoede." Het boek, dat binnenkort zal verschijnen, heeft als titel: 'Dit is mijn stem tegen armoede'. Het zal worden aangeboden aan de leden van het Koninklijk Huis, de leden van de Regering, de leden van de Tweede Kamer en alle lande lijke media. "Het is een behoor lijk maatschappelijk probleem," vind Razenberg, "Honderden Nederlanders hebben met hart verscheurende verhalen de gor dijnen geopend waarachter 'ar moede in Nederland' veelal ver borgen ligt." De opbrengsten van het boek komen geheel ten goede aan de voedselbanken in Nederland. Miranda Venten schreef haar verhaal onder het pseudoniem: Myrianna Whit field. Miranda Vente: 'Armoede bestaat maar men praat er niet snel over.' kers waren schaars en om kle ding werd letterlijk gevochten. Miranda wil vooral de ogen openen. "Mensen in Nederland leven heel comfortabel en ik wilde laten weten dat dit niet voor "iedereen vanzelfsprekend is." Haar eigen leven heeft Mi randa inmiddels aardig op de rit. "Ik heb een lieve man, vast werk en fijne hobby's zoals schilderen en piano spelen." Ze hoopt ooit haar levensverhaal te schrijven. "Maar dat is iets voor de toekomst." SCHIEDAM - De Schiedamse horecaprijs voor de meest mar kante horecaondernemer is ge wonnen door Café Sjiek. 'Meer dan een café voor jong en oud' en 'heerlijk eten' vond de jury. Restaurant Lepels Eten Drin ken en IJssalon Scyedam ein digden op respectievelijk de tweede en derde plaats De aan- moedingsprijs ging naar Lokali teit De Beurs. Café Sjiek neemt de Proosje wisselbokaal over van Restaurant 't Stadhuys. Drie bekeuringen bij grote alcoholcontrole SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grote alco holcontrole gehouden. In de Burgemeester Knappertlaan en de Gerrit Verboonstraat moesten tweehonderd be stuurders blazen. Bij drie au- tomobilistenw as het foute boel. Voor de overmatige al coholconsumptie kregen ze een proces-verbaal. Vrouw en kinderen naar geheim adres SCHIEDAM - De politie moest donderdagavond een ruzie sussen in een woning aan de Edisonstraat. De 36- jarige bewoner had zijn vriendin mishandeld en met de dood bedreigd. In de wo ning waren ook drie kleine kinderen aanwezig. De man is aangehouden en de vrouw is met haar kinderen op een geheim adres onderge bracht. Zonder fiets uit Maassluis SCHIEDAM - Een 16-jarige Schiedammer is aangehou den toen hij in Maassluis een fiets probeerde te stelen. De jongen duwde in een open bare stalling aan de Stations weg een rij fietsen om. Hij pakte vervolgens een van de tweewielers op om er dood leuk mee weg te rijden. De diefstal werd met grote inte resse gevolgd door surveille rende agenten. Na een kor ting achtervolging werd de jonge fietsendief aangehou den. De jongen moest mee naar het bureau en de fiets werd in beslag genomen. Belastingdienst op maandag 17 november tussen 17:30 - 20:30 uur t was meestal v SCHIEDAM De M.C.M. de Grootspeld is toegekend aan journalist, schrijver en uitge ver Hans van der Sloot. Hij kreeg de stadsonderschei- ding zondag uit handen van burgemeester Wilma Verver in podiumcafé De Graauwe Hengst. Van der Sloot begon op 17^arie leeftijd als illu strator bij het Vrije Volk. In 1995 richtte hij het culturele maandblad Musis op. De laatste jaren werkt hij als uit gever en tentoonstellingsma ker bij het Jenevermuseum. FOTO: WHM Woensdag 5 november 2008 - Pagina 5 Had u in 2007 meerdere banen of uitkeringen tegelijkertijd en was uw inkomen hoger dan 30.623? Dan hebtu mogelijk recht op een teruggaaf. Als het goed is, hebt u hierover van ons een brief ontvangen. Hebt u geen brief ontvangen, maar denkt u wel recht te hebben op deze teruggaaf? Kijk dan op onze website hoe u de teruggaaf kunt aanvragen. www.belastingdierist.nl/zvw De Synorga groep bestaat uit drie bedrijven: Synorga elektrotechniek bv, Synorga beveiliging telecommunicatie bv en Synorga electrical management bv. Wij zoeken zelfstandige en aankomende elektromonteurs inspecteurs elektrotechniek servicetechnici monteurs beveiliging. We investeren graag in mensen door scholing. Om zo doorgroei mogelijk te maken. Zomaar even binnenlopen? Dat kan op de open informatieavond. Kom binnen voor een gesprek over de mogelijkheden en ontvang een leuke attentie. Graag tot dan! Deventerseweg 1 2994 LE Barendrecht Meer informatie bij Nicolet Lorenz (medewerker P&O, tel. 088-7966742) of op www.synorga.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5