Daverend Sinterklaasvoordeel 69; 59; 99 kpn Sony Ericsson T303 Nokia 2630 99 Nokia 6300 JU9T" 99," de Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL SCHIEDAM - Het oude vei linghuis de Eendracht is een glorieus pand vol geschie denis. Om deze te laten (her) leven, begint Bert Toorman aan een renova tieproject dat lijkt op een onbegonnen wereldreis. Veertien maanden geleden start de renovatie waardoor het ge bouw zijn verleden prijsgeeft. Veel moois is er door de jaren heen uitgesloopt, en ooit stond op deze plek Villa Eendragt, waarnaar het plein is ver noemd. In 1922 liet D.J. van Bo- choven in de nog onbebouwde hoek van het Plein Eendragt een project bouwen van enkele ver gaderzalen met vier beneden en vier bovenwoningen. Met de vijf zalen wilden ze het tekort aan vergaderruimte in de stad verkleinen. Maar ze gebruikten de ruimtes ook voor voorstellin gen en veilingen. In de oorlog stationeerden Duitse soldaten zich in het vei linghuis en in 1945 nam het Vei- Oudheid Met het overweldigende ge luid van een misthoorn opende burgemeester Wil- ma Verver vrijdag 21 novem ber officieel het gerenoveer de veilinghuis uit 1922 van Toorman Architecten Schie dam. In het herboren verza melgebouw nemen naast Toorman Architecten Schie dam, ook ontwerpbureau Vers Ontwerp, Fotografie Theo van Pelt en Melief Coaching - Repairing Balan ce hun intrek. lingbedrijf Kruyne Jonker het in gebruik, tot 1990. "Veilingbedrijf Vendu, ja die heeft hier lang gezeten. Ze heb ben niet veel aan onderhoud gedaan", zegt de heer Engels man, die al 36 jaar boven het veilinghuis woont. "Ik ben blij dat Toorman dit pand gekocht heeft en durft te investeren. We hebben altijd graag boven dit pand willen wonen, omdat het groot is. We waren jong, en met 7 kamers konden pr makkelijk kinderen bij." Alles moet eruit Toch stelt Peter Huihoven (di recteur Northwood Holding B.V.) zich meteen de vraag: "Waar is Toorman aan begon nen"? Als Huihoven het pand voor de eerste keer gaat bekij ken en beramen, komt hij maar tot één conclusie: alles moet eruit. "Met lumineuze ideeën van simpel kunst en vliegwerk en veel creativiteit, hebben we het toch voor elkaar gekregen. We hebben enkele oude ele menten kunnen bewaren, zoals de halvloer. Ik ben er trots op dat we een pand dat zo verpau perd was een nieuwe functie hebben gegeven, en met be houd van authentiekheid." Hospice Tijdens de feestelijke opening van Het oude Veilinghuis Een dracht, overhandigt Bert Toorman met groot genoegen een be drag van 525 euro aan Ben van der Velde, voorzitter Hospice Nieuwe Waterweg Noord. De relaties van Toorman Architecten hadden op verzoek van Toorman als cadeau een financiële bij drage gegeven aan de bouw van het Hospice Nieuwe Waterweg Noord. Als blijvende herinnering aan vroeger kreeg Toorman ook nog de eerste lichtdruk kopie van het gebouw cadeau. KPN Prepaid incl. 15,- beltegoed Sony KPN Prepaid incl. 15,- beltegoed KPN Prepaid incl. 15,- beltegoed kpn Verkrijgbaar bij ïPrlmafoon Burgemeester Verver opent het gerenoveerde veilinghuis door gebruik te maken van een misthoorn, Woensdag 26 november 2008 - Pagina 11 'Veel moois is eruit gesloopt' DOOR IRIS LUUTHN 1.3 megapixel camera FM-radio bluetooth VGA-camera FM-radio mp3-beltoneri Disney 2.0 megapixel camera mp3-speter en FM-radio bluetooth sluit je aan

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 11