I Nieuwe Harg wint Rabo Woonkwaliteitprijs "Er is nog werk aan de winkel" I I l l l Onderhoud Woonplus in de prijzen Resultaten SOBO enquête onder 19.000 huurders Bijeenkomst Onderhoudsgegevens in kaart dB T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) A Woonplus ri k i. ws 'De Nieuwe Harg' in Schiedam Noord heeft de Rabo Woonkwaliteitprijs 2007-2008 gewonnen. Stichting Woonpromotie Schiedam kende de prijs op 20 november aan het nieuwbouwproject van Woonplus Schiedam toe. Het project 'De Abbenbroekse- straat' kreeg een eervolle vermelding. De winnaar van de Rabo Woonkwaliteitprijs 2007-2008 is gekozen door een deskundige jury en door bewoners. De bewoners kon den via een enquête hun oordeel over de woning geven. Zowel de bewoners als de jury zijn lovend over De Nieuwe Harg. Het complex is duurzaam gebouwd, met gebruik van onderhoudsarme materialen. De jury is vooral gecharmeerd van de mix van ver schillende huur- en koopwoningen, geschikt voor verschillende inkomensgroepen. In totaal zijn drie woningen bekeken. De woningen zijn ruim en licht en over de in deling is goed nagedacht. Bijzondere vermelding Abbenbroeksestraat Naast de prijs voor De Nieuwe Harg kreeg het project 'De Abbenbroeksestraat' van Woonplus een bijzondere vermelding van de jury. De zeventien historische panden op deze locatie in Schiedam-Zuid werden gerenoveerd, met respect voor het verleden. Woonplus koos niet voor de gemakkelijkste oplossing van sloop en nieuwbouw, maar behield de kenmerkende bouwstijl van de beroemde stadsarchitect Piet Sanders. Aan de binnenzijde zijn de woningen ingrijpend gerenoveerd. Dit vernieuwde complex verhoogt de sfeer van deze karakteristieke wijk. Rabo Woonkwaliteitprijs Stichting Woonpromotie Schiedam reikt sinds 2004 elke twee jaar de Rabo Woon kwaliteitprijs uit. Deze onderscheiding wordt toegekend aan het nieuwbouwproject waarvan de bewoners en de jury de woon kwaliteit als beste ervaren. Met het instellen van de prijs wil de stichting de kwaliteit van projec ten stimuleren en verschillende ini tiatieven onder de aandacht brengen. Zijn Schiedamse huurders tevreden over hun verhuurder, hun woonomgeving en het werk van de bewonersorganisaties? Het SOBO (Schiedams Overleg Bewoners Organisaties) voerde dit jaar in samenwerking met de Woon bond een enquête uit onder ruim 19.000 huurders om daar een beeld van te krijgen. Op 10 november werden de resultaten aan Woonplus gepresenteerd. "We wilden een overzicht van wat er aan de hand is in huurdersland," vertelt John van Gestel, voorzitter van SOBO. "De huurders van Woonplus weten ons wel te vinden maar er zijn meer verhuurbedrijven in Schiedam. Met de resultaten van het onderzoek kunnen we beter onderbouwd overleggen met Woonplus, andere verhuur ders en de gemeente." Minder tevreden Wat waren de opvallendste resultaten? "Uit het onderzoeksrapport blijkt dat er voor de verhuurders in Schiedam nog flink werk aan de winkel is. Op de meeste onderdelen zijn Schiedamse huurders minder tevreden dan het landelijke gemiddelde. Vooral wat betreft 'inbraakwerende voorzieningen' en 'geluids isolatie' zijn huurders in Schiedam relatief ontevreden. "Woonplus komt redelijk goed uit de enquête", zegt Van Gestel. "Vooral de particuliere verhuurders scoorden slecht". Leefbaarheid En positieve punten? "Over de grootte van de woning zijn de meeste huurders tevreden. De verhuurders zijn overdag goed bereik baar en over de snelheid waarmee repara ties worden uitgevoerd is men over het al gemeen tevreden. Daarbij is het alleen jammer dat een derde van de huurders niet tevreden is over de controle op repara ties. Verder scoorde Woonplus erg hoog op het gebied van leefbaarheid in de buurt." foto: Jan van dei Mariëtte Hamer (rechts op de foto), fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Kamer, overhandigde het enquêterapport aan Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam. Sinds kort beschikt Woonplus over een woningcartotheek. De cartotheek is een digitaal woningarchief dat bestaat uit verschillende 'kaarten'. Op zo'n kaart staan alle technische gegevens van een woning of com plex vermeld. Dit zijn bijvoorbeeld gegevens over het dakwerk, de Centrale Verwarmingsinstallatie, lift en keuken. Ton de Pauw, medewerker Bedrijfs bureau bij Woonplus, is erg blij met het "nieuwe systeem. Hij legt uit: "In dit systeem komen de verschillende onderhoudsgegevens samen op één plek. Als een huurder ons bijvoor beeld een lekkage aan het dak meldt, kunnen onderhoudsmedewerkers direct alle relevante gegevens oproepen. Welk bedrijf verricht het onderhoud aan dit dak? Zit er nog garantie op de dakbedekking? En wie moet benaderd worden om de lekkage te verhelpen? Dankzij de woningcartotheek kunnen onderhoudsklachten snel en adequaat afgehandeld worden. En dat is prettig voor zowel de onderhoudsmede werkers als voor de huurders." E re •o E u V» tfl 3 Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T 010 - 2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010 - 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010 - 2045204 www.woonplusvvebeheer.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op dinsdag 30 december.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12