november 2008 I I I I I I I Woonplus Schiedam introduceert 'Slimmer Kopen' Voor de huurder Woonplus Kort Huurders lopen warm voor Stookkosten Adviesteam Woonstad Algemeen Directeur-bestuurder Karin van Dreven naar HaagWonen Huurders van Woonplus kopen met korting (tEmiraca Di. en do. 14.00 tot 15.00 uur cB Afrekening collectieve stookkosten Zo'n 3.500 huurders van Woonplus hebben een collectieve verwarmings- fnstallatie, ook wel blokverwarming genoemd. In hun maandelijkse huurprijs is een voorschotbedrag voor de stookkosten inbegrepen. Eenmaal per jaar krijgen deze huurders de afrekening van de werkelijke kosten. In november hebben 2.000 huurders hun afrekening ontvangen. De overige huurders met een collectieve verwarm inginstallatie kunnen de afrekening in december of januari verwachten. Voorlichting De afrekening zorgt ieder jaar voor veel vragen bij huurders. Daarom heeft Woon plus extra aandacht aan de voorlichting besteed. Zo is bij de afrekening een folder Om huurders een extra kans te bieden de overstap te maken naar een koop woning, introduceert Woonplus dit jaar 'Slimmer Kopen®'. Hierdoor kunnen koopstarters een woning kopen met een fikse korting. Op de huidige huizenmarkt is het voor starters steeds lastiger om de juiste woning te vinden. Voor huurders die wel een woning totent Spelregels willen kopen, maar voor wie de prijzen aan de hoge kant zijn, kan Slimmer Kopen® een oplossing bieden. Woningen met dit label worden met een fikse korting op de markt waarde verkocht. De koper wordt volledig eigenaar en heeft de voordelen die daar bijhoren. Denk aan de aftrek van hypotheek rente, vermogensopbouw door de waarde vermeerdering van het huis, zekerheid van woonlasten en alle vrijheid om de woning aan te passen. In ruil voor de korting, deelt Woonplus in de eventuele waardeontwikke- ling, zowel bij een waardestijging als daling. Woningen met het Slimmer Kopen® label De Slimmer Kopen® regeling geldt voor koopstarters en wordt toegepast op nieuw bouw (eengezins)woningen. Voor de intro ductie zijn er bij Woonplus twee projecten waarbij de Slimmer kopen® regeling geldt: De Havendijk-Rijnstraat die halverwege 2008 in verkoop is gegaan en Het Terras dat begin 2009 in verkoop gaat. Meer Informatie Naast de vele voordelen zijn er aan Slimmer Kopen® ook een aantal voorwaarden ver bonden. Wilt u meer weten over de feiten en spelregels? Vraag dan de brochure aan of neem voor informatie contact op met Woonplus Schiedam via telefoonnummer (010) 204 51 04. meegestuurd met daarin de meest ge stelde vragen en antwoorden over collec tieve stookkosten. Daarnaast is tijdelijk, speciaal voor dit traject, een Stookkosten Adviesteam in het leven geroepen. Dit team beantwoordt de vragen en advi seert over de hoogte van een nieuw voorschotbedrag. Op deze manier kun nen huurders hun voorschot beter aan laten sluiten op de werkelijke kosten. Positieve berichten De voorlichtingsactiviteiten zijn bij veel huurders positief ontvangen. Door de ex tra toelichting bij de afrekening zijn er minder vragen en onduidelijkheden dan voorgaande jaren. Veel huurders hebben daarnaast aangegeven blij te zijn met de inzet van het adviesteam. Zodra de overige 1.500 huurders hun afrekening ontvangen, wordt het Stookkosten Adviesteam opnieuw ingezet. Na ruim acht jaar werkzaam te zijn geweest bij Woon plus Schiedam, vertrekt directeur bestuurder Karin van Dreven. Zij zal per 1 maart 2009 gaan werken als statutair directeur bij HaagWonen. De woningcorpo ratie is ongeveer twee keer zo groot als Woonplus en kent een grote opgave in de wijken van Den Haag. Van Dreven is bij Woonplus Schiedam gestart in de functie van directeur bedrijfs voering. In het najaar van 2001 volgde zij de toenmalige directeur-bestuurder op. Zij heeft zich vooral ingezet om zowel Woonplus als het wonen in Schiedam verder te ontwikkelen. Woonplus krijgt komend jaar een nieuwe directeur-bestuurder. De Raad van Commissarissen gaat zich nu bezighouden met de opvolging en zal een nieuwe directeur-bestuurder benoemen. De medewerkers van Woonplus Schiedam feliciteren Karin van breven met haar nieuwe baan. Uiteraard wensen zij haar veel succes bij de uitdagingen die zij bij HaagWonen aangaat. Sluiting kantoor rond de feestdagen Rond de feestdagen zijn op enkele dagen de openingstijden van ons kantoor aan gepast. Ook zijn we op een aantal dagen gestoten: Vrijdag 19 december Open tot 15.00 uur Woensdag 24 december Open tot 15.00 uur Donderdag 25 december Gehele dag gesloten Vrijdag 26 december, Gehele dag gesloten Woensdag 31 december Open tot 15.00 uur Donderdag 1 januari Gehele dag gesloten Vrijdag 2 januari Gehele dag gesloten Maandag 5 januari Open vanaf 10.00 uur Voor spoedeisende reparaties kunt u ons bellen (zie de telefoonnummers op de linkerpagina). U wordt dan door-- geschakeld naar onze wachtdienst. Veilige feestdagen De maand december is vol feestelijke gebeurtenissen. Gezellig, maar ook meer kans op brand. Onvoorzichtigheid met kaarsen, fondue, frituur, de kerst boom of vuurwerk kan een gezellig avondje enorm verstoren. "Veel maat regelen liggen erg voor de hand, maar juist daardoor worden ze snel vergeten", zegt Ingenieur Van Bussel, van de Afdeling Preventie van Brandweer Waterweg. "Men vergeet bijvoorbeeld vaak om kaarsen uit te blazen, voordat men een ruimte verlaat en bovendien staan ze vaak te dicht brandbaar materiaal." Kijk voor meer advies over brandveiligheid op www.brandweer.nl in de rubriek 'brandveiligheid' of doe de test op www.woonikbrandveilig.nl cf Spreekuren Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Uriit Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Wo. 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50a/b Groenoord Midden C Di. 10.00 - 12.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Willem Pijperstraat 31a Heijermanspleln Bachplein Di. en do. 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek ft Straussplein Di. en do. 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Do. 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West Di. 8.30 tot 9.30 uur Do. 15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Do. 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Unit Nieuwland B.H, Gretelaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolensiaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstraiaan Ma. t/m do. 13.00 tot 14.00 uur Troelstraiaan 83

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13