centrum Meer keuze bij Bas Unieke ervaring op Land van Belofte Koopzondag in de binnenstad IJspret en kerstmarkt in de binnenstad Column dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Winkelen bij Juwelier C. Verkade De Schiedamse mix Op basis van een sterkte- zwakte-analyse van consu- mentverzorgende voorzienin gen ontstaan plannen voor de ontwikkeling van de'Schie damse binnenstad. Hier wordt de laatste jaren hard aan gewerkt door de gemeen te Schiedam i.s.m. onder an dere de Stichting Centrum management Schiedam. Be langrijk zijn bijvoorbeeld nieuwe woningen in het cen trum waaruit meteen koop kracht voortvloeit, dus nieuwe klanten voor de winkels. Kwaliteitsverbetering van het verblijfsgebied moet het mot to zijn. Naast de landelijke ke tens zijn de Schiedamse win keliers van groot belang. Zij zijn de smaakmakers van het centrum. Met de nota 'Werk aan de winkel' wordt veel be reikt. Ook de WD kwam on langs naar buiten met het plan 'Binnenstad anders bekeken'. Daarin wordt een aantal state ments genoemd, waarin ik mij in grote lijnen zeker kan vin den. Ach de stelling bevorder de komst van kwalitatief goe de outletzaken zal wel op een misverstand berusten. Outlet hebben we immers al genoeg. Ik ben van mening dat ge werkt moet blijven worden aan verbetering van de kwali teit en dan bedoel zeker niet uitsluitend winkels, maar ook publieksfuncties, servicege- richte bedrijven,musea en ho reca. Uiteraard is upgrading van het openbaar gebied in deze visie een must. Belangrij ke ontwikkelingen zijn het ho tel in de Johan Maasbachkerk, met het zalencentrum Mono- pole, een nieuw Grandcafé hoek Appelmarkt /Hoogstraat, de Korenbeurs en het reeds lang bestaande plan van een parkeergarage aan de westzij de Deze processen komen nu opgang en worden door de ge meente met de hoogste priori teit aangepakt. Het duurt lang maar het komt goed met het Schiedamse centrum. Uitein delijk gaat het om de Schie damse mix. John van Buuren Voorzitter winkeliersvereni ging Hoogstraat Filiaalmanager Remco van Dam: 'Het personeel is meeverhuisd en we hebben zeventig nieuwe mensen aangenomen." Remco van Dam, filiaalma nager van Bas van der Heijden in Schiedam-centrum toont vol trots het nieuwe tijdelijke on derkomen aan de Buitenha venweg. De verhuizing was no dig omdat de Bas aan de Broers- vest de komende tijd zeer ingrij pend wordt verbouwd. Het nieuwe pand oogt een stuk roy- Menig 'winterhart' kan vanaf donderdag 11 de cember weer gaan kloppen in de binnenstad. Met een ijsbaan op het Stadserf en een bijzondere Kerstmarkt in de Grote- of SLjanskerk zal Schiedam Centrum de komende vier weken vooral in het teken staan van veel winterse gezelligheid. Schaatsfanaten en kerstliefheb bers kunnen dan weer hun rondjes draaien over de over dekte ijsbaan en genieten van bijzondere aanbiedingen op de Kerstmarkt. De organisatoren achter het Winterhart tonen zich bijzonder enthousiast. "Wij willen tijdens de sombere win termaanden echt iets leuks bie den en het wordt elk jaar mooi er en beter!" "Vorig jaar telde het Winterhart ruim tienduizend bezoekers", weet Winterhart-voorzitter Cor van Zanten. Dit jaar is de Win- terhart-flyer in een oplage van 120.000 exemplaren huis aan huis verspreid over Schiedam, Maassluis, Vlaardingen en Rot terdam West. In deze folder staan ook alle donateurs ver meld zonder wie het Winter- hart-gebeuren in deze opzet niet mogelijk zou zijn. De Grote- of St.Janskerk fun geert ook nu weer als sfeervolle locatie voor de kerstmarkt, waar Schiedamse ondernemers luxe kerstartikelen, de lekkerste hapjes en de nieuwste kerst trends onder de aandacht zul len brengen. En terwijl er op de Grote Markt een levende kerst stal staat zal burgemeester Ver ver daar op donderdagavond rond 19.00 uur ook de kaarsjes in de kerstboom ontstekep. Via de Lange Kerkstraat en het Juwelier C. Verkade is al bijna een eeuw lang een begrip in Schiedam. Het is een echt familiebedrijf en Olivier J. Bode is de vierde gene ratie eigenaar. In 1912 werd Ju welier C. Verkade opgericht en blijkt na 96 jaar nog altijd 'bij de tijd'. "Onze collecties zijn in de achterliggende eeuw steeds met hun tijd mee gegaan", aldus Olivier J. Bode. "Maar kwaliteit en service staan nog altijd on veranderd hoog in ons vaan del!" Land van Belofte ligt een goede loopverbinding tussen de Kerst markt en de Ijsbaan op het Stadserf. Jong en oud kan hier schaatsen huren, maar op eigen schaatsen rijden mag ook. 'Als het maar geen 'Noren' zijn', zegt Eugeline van Collenburg, die zich al verheugt op de spec taculaire openingsact, donder dag 11 december om 17.30 uur, door ondermeer de kinderen van Schaatsclub Rijnland. En op de speciale dag voor gehandi- captenschaatsenrijden! De sfeervolle overkapping over de ijsbaan en het winterterras moet problemen bij minder goede weersomstandigheden voorkomen. Meer info Voor meer informatie en ope ningstijden kijk op internet: www.winterhart.nl. of bel Fun- Keyevents, tel. 010-427.08.88 Tonia van der Raaf staat al der tien jaar met veel plezier bij Ju welier Verkade achter de toon bank. "Omdat 'Verkade' al zo'n lange geschiedenis kent, komen sommige mensen hier ook 'al een leven lang. Ze lieten hier hun eerste oorbelletjes prikken, kochten later hun vriend- schaps- of trouwring hier en nu brengen zij de kleinkinderen mee om iets moois voor hen te kopen. Dat doet mij wel wat!" John van Rooijen mag ook met recht een trouwe klant van Ju welier C. Verkade genoemd worden. Van Rooijen woont in Rotterdam en komt regelmatig uit Oud-Mathenesse naar de Schiedamse Hoogstraat. Van daag heeft hij daarvoor wel een extra goede reden: hij komt iets heel moois uitzoeken om zijn vriendin Natalja te verrassen! aler en ook het assortiment is uitbreid. "Over drie jaar hopen we weer terug te keren naar de 'oude', vertrouwde en dan to taal vernieuwde Bas van der Heijden locatie, die dan met een etage erbij qua omvang zal zijn verdubbeld!' En gedurende deze hele maand december zijn we ook elke zondag geopend!" 'Beloofd is beloofd' is de naam van het splinternieuwe Café- Restaurant aan het Land van Belofte 11a. Je kunt op deze mooie locatie gezellig met. yrienden een drankje gebrui ken, heerlijk eten en lekker loungen. Gastheer Henk Ber nard vertelt met trots dat het authentieke pand aan de bui tenzijde in zijn oorspronkelijke, glorie is hersteld. Des te verras sender is het entree; eenmaal binnen wacht een modem, fu turistisch interieur. Kreten als 'gewaagd' en 'onschiedams' zijn al veel gehoord in de drie weken dat 'Beloofd is beloofd' nu open is. De keuken, van waaruit verrukkelijke wereldge rechten worden geserveerd, draagt in niet geringe mate bij aan een unieke smaakervaring. Op de menukaart staan onder meer 'Oosterse gemarineerde en gefrituurde gamba's op chukka wakame en mayonaise van miso en limoen', en 'Car paccio van Iers mndvlees met truffelmayonaise krokante pan- chetta bieslook en pijnboom pitten'. Henk Bernard van 'Be loofd is beloofd' zet z'n gasten graag eens wat anders voor en voor een redelijke prijs. De toe gepaste licht- en kleureffecten voegen een extra dimensie toe aan het interieur; een aparte er varing om te ondergaan..Bin nenkort is de officiële opening maar nu al is men welkom voor een unieke kennismaking. Henk Bernard belooft een heerlijk avondje uit. Colofon De mensen achter Winterhart: Bestuursleden Cor van Santen, Eugeline van Collenburg en de me dewerkers van Funky Event: Astrid Pelt, Annecarlyn de Vries en Frank Kok. Woensdag 3 december 2008 - Pagina 46 Schiedam Laat de winter maar snel komen! Komende zondag is het weer koopzondag in de binnestad van Schiedam. Voor het pu bliek een uitstekende gele genheid om gezellig te win kelen en lekker te slenteren door het sfeervolle histori sche centrum. Voor de lunch of een drankje is alle gele genheid om een avnd e ge zellige horecagelegenheden in de stad. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Klaaske Geerst Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huismedia ms*:

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 46