Krant De Koran door landse ogen All Fashiondoll Fair in De Lijndraaier Vrijgezel wordt bezitteri Goal: een muzikale voorstelling over de 'rise and shine' van succesvolle voetballers in Hal 4 Stijldansen en rocken in Koningshof rdé I Dance Tropische sferon en de vetste latinhouse in Off_Corso met Rocking Rio Mondiale Muziek Manifestatie SCHIEDAM - Muziek brengt mensen dichter bij elkaar. Men sen worden er vrolijk van of ra ken erdoor in vervoering, of je de taal nu wel of niet verstaat. Dit is de gedachte achter de Mondiale Muziek Manifestatie die al weer voor het derde jaar georganiseerd wordt door Mu ziekschool 'Annelies' en SWS Welzijn. Het podium voor de 3e Mondiale Muziek Manifestatie staat net zoals elk jaar in Wijk centrum De Erker in Schiedam. Hier wordt zaterdag 6 decem ber om 14:00 uur de manifesta tie officieel geopend waarna Marie Moeslikam een Javaanse Dans uitvoert. Vervolgens wordt er een reis om de wereld gemaakt. Landen als Suriname, De Filippijnen, Kaapverdië, Australië, De Antillen, Spanje en Rusland worden aangedaan. Om circa 18:00 uur eindigt de wereldreis in Ierland met het swingende Celtic Swing. Het volledige programma: www.swswelzijn.nl. Kader Abdolah'De Koran is geen boek om met haast of haat te lezen.' SCHIEDAM - In een tijd dat de Islam in een adem wordt ge noemd met terrorisme en on derdrukking, probeert schrijver Kader Abdolah de schoonheid van de Koran onder de aan dacht te brengen. Zondag zal hij zonder meer bevlogen vertellen over de zoektocht naar zijn wor tels. Dan is hij te gast bij Zon dagmiddag Literair in biblio theek Noord in Schiedam. Na de bestseller 'Het Huis van de Moskee, kwam Kader Abdo lah deze zomer met zijn vert aling van de Koran en een per soonlijke levensbeschrijving van de profeet Mohammad (zo schrijft hij de naam) in het ver haal De Boodschapper. Het is een poging om de Koran toe gankelijker te maken voor alle Nederlanders. "Je hoort men sen praten over dat verschrikke lijke, dictatoriale boek. Maar zij zijn ook nieuwsgierig naar de waarheid', aldus de schrijver. Abdolah heeft recht van spre ken. Als linkse ondergrondse re bel in zijn geboorteland Iran zag hij de Koran als een gevaarlijk boek, waarmee moorden zijn gepleegd. Door zijn verzet moet Hossein Sadjadi, zijn echte naam, in 1988 vluchten en be land hij in een asielzoekerscen trum in Apeldoorn. Hij gaat werken in een natuur historisch museum en een con- servenfabriek, leest als een be zetene Nederlandse literatuur en begint vervolgens zelf te schrijven. Met succes: Het Huis van Moskee werd gekozen tot de op een na beste Nederlandse Barbie is goed vertegenwoordigd op Fashiondoll Fair foto: whm VLAARDINGEN - Komende zaterdag wordt voor de eerste keer een algemene beurs voor modepoppen georganiseerd. Waar andere poppenbeurzen in Nederland vooral op Barbie gericht zijn, kunnen verzamelaars van allemaal verschillende poppen op deze beurs terecht. Zo zijn er onder andere nieuwe poppen, vintage poppen, Barbies en Stefïïs te vinden. De beurs is een ini- datief van Chantal van Zevenbergen. Zij kwam op het idee van de beurs om zo het gat dat het wegvallen van de Barbie kerst- beurs heeft gelaten op te vullen. Zo zijn er voor poppenverza- melaars maar weinig beurzen in Nederland. Dit in tegenstelling tot Duitsland en de Verenigde Staten, waar er een overvloed aan beurzen is. De beurs vind plaats in De Lijndraaier in Vlaardin- gen en duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. De entreeprijs is 2,50 voor volwassenen, 1 euro voor kinderen vanaf 8 jaar en gratis voor kinderen onder de 8 jaar. SCHIEDAM - De speelfilm Ele gy is gebaseerd op het boek 'Dying Animal' van Pulitzer Pri- ze-winnaar Philip Roth. David Kepesh, cultuurcriticus op tele visie en populair docent aan een New Yorkse universiteit, ontmoet Consuela Castillo, een beschaafde studente van vie rentwintig, dochter van rijke Cubanen op de vlucht voor Castro. De ontmoeting resul teert in complete chaos in het leven van Kepesh doordat Con suela hem seksueel in haar macht krijgt. Na een leven lang vrijgezel te zijn geweest veran dert hij in een jaloerse, bezitteri ge man - of is dit nu echte lief- de? De film is donderdag, vrij dag en zaterdag te zien in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Aanvang 21 uur. De beschaafde studente Consuela Castillo wordt gespeeld door Penélope Cruz. foto: pr roman aller tijden. Naar eigen zeggen heeft Kader Abdolah zich nooit voor kunnen stellen dat de Koran een thema in zijn werk zou worden. Op de vraag waarom dan toch, zegt hij: Het is me gewoon overkomen. Ik wilde de Koran goed lezen. En toen ik eraan begon vond ik het een pracht van een boek.' Aanvang 14 uur in Bibliotheek Noord. Kaarten kosten 10 euro en zijn verkrijgbaar bij de bieb en boekhandels Post Scriptum en Van Leeuwen. eek WGGGNGR Huis-aan-huisMedia dé Agenda FOTO: CAROLINE STEENBERGEN 4|r t MAASSLUIS - Stijldansers en rockers kunnen zater dag 6 december terecht op de compleet nieuwe uit gaansavond in Koningshof in Maassluis. DJ Stella ver zorgt het vrije stijldansge deelte. De rockers worden bediend door de Lesswood- band, die nummers spelen van Bryan Ferry, CCR, Da vid Bowie en Billy Idol. Aan vang 20.30 uur. Kaarten kosten 7,50 en zijn ver krijgbaar bij de Koningshof of via email steck@kabef- foon.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 47